Kubota ME 5700 iyi bir tercih midir?

Merhabalar. 150-200 dekar büyük çoğunluğu kurak olan bir arazide ekim, gübreleme ve ufak tefek getir götür işleri için performans ve yakıt olarak bizi üzmeyecek bir traktör arıyoruz. 5700 bu amaç için uygun bir traktör müdür? Kısa vadede satma gibi bir düşüncemiz yok. Dolayısıyla pazarının güçlü olmaması bizim için önemli değil. Ayrıca parçaları servis üzerinden tedarik edildiği için bir miktar pahalı olduğunu da biliyoruz. Asıl öğrenmek istediğimiz performans ve yakıt olarak bizi tatmin eder mi? Bir de almayı düşündüğümüz traktör 2010 model ve 1200 saatte. Modeline göre bu saat az değil mi? Bunda bir oynama vs olma ihtimali var mıdır? Saygılar, iyi çalışmalar...

Merhabalar. 150-200 dekar büyük çoğunluğu kurak olan bir arazide ekim, gübreleme ve ufak tefek getir götür işleri için performans ve yakıt olarak bizi üzmeyecek bir traktör arıyoruz. 5700 bu amaç için uygun bir traktör müdür? Kısa vadede satma gibi bir düşüncemiz yok. Dolayısıyla pazarının güçlü olmaması bizim için önemli değil. Ayrıca parçaları servis üzerinden tedarik edildiği için bir miktar pahalı olduğunu da biliyoruz. Asıl öğrenmek istediğimiz performans ve yakıt olarak bizi tatmin eder mi? Bir de almayı düşündüğümüz traktör 2010 model ve 1200 saatte. Modeline göre bu saat az değil mi? Bunda bir oynama vs olma ihtimali var mıdır? Saygılar, iyi çalışmalar...
ME5700 memnun kalabileceğiniz güzel bir traktör, 10 yaşındaki traktörün 1200 saate orjinal saati olup olmadığı lastiklerinden anlaşılır, en azından arka lastikler orjinal kendi lastikleri olması gerekir.

• Beğen
Tepkiler: hakanyamac
Benimde hayranlık duyduğum bir seridir ME serisi.
5700 olanları 5 silindir bilginiz var değil mi?
Alırsanız bizleri de bilgilendirin. Ama eminim ki birileri jaydırtacaktır muhtemelen düşüncenizden. Vazgeçseniz bile en azından newhollanda yönelmeyin.

Benimde hayranlık duyduğum bir seridir ME serisi.
5700 olanları 5 silindir bilginiz var değil mi?
Alırsanız bizleri de bilgilendirin. Ama eminim ki birileri jaydırtacaktır muhtemelen düşüncenizden. Vazgeçseniz bile en azından newhollanda yönelmeyin.

New Holland alım satım kolaylığı ve parça - servis konuları dışında pek avantajlı durmuyor. Kolay kolay NH yönelmeyiz diye düşünüyorum. ME 5700 dışında JD 5050 4WD ve Deutz 55 4WD seçenekler arasında. Ama önceliğimiz ME 5700. 5 silindir olduğunu biliyorum. Performansa muhakkak olumlu yansıyacaktır ama yakıt konusunu nasıl etkiler onu kestiremiyorum. Bu konuda ve bahsettiğim diğer alternatif modeller hakkında görüş belirtebilirseniz çok memnun olurum.

New Holland alım satım kolaylığı ve parça - servis konuları dışında pek avantajlı durmuyor. Kolay kolay NH yönelmeyiz diye düşünüyorum. ME 5700 dışında JD 5050 4WD ve Deutz 55 4WD seçenekler arasında. Ama önceliğimiz ME 5700. 5 silindir olduğunu biliyorum. Performansa muhakkak olumlu yansıyacaktır ama yakıt konusunu nasıl etkiler onu kestiremiyorum. Bu konuda ve bahsettiğim diğer alternatif modeller hakkında görüş belirtebilirseniz çok memnun olurum.
Yakıt olarak da çok uygun diyor kullanıcıları.

• Beğen
Kubota iyi kullanışlı traktör manevra on numara lakin kalıbına göre çok hafif motor. Sulu tarım çeltik işlerine daha çok yatkın
Rampa engebeli araziler için uygun değil bence
Geçenlerde çeltik harmanından bi tanıdığımın yaşadığı kaza
Römork kovalamış durduramamış makaslatarak durdurabilmiş.
Neyseki büyük bi zarar yok.
Ardından kubotayı yolcu etti.
FB_IMG_1575226416636.jpg

Resimler ve ekler

• FB_IMG_1575226416636.jpg
    FB_IMG_1575226416636.jpg
    119.5 KB · Görüntüleme: 92
Kubota iyi kullanışlı traktör manevra on numara lakin kalıbına göre çok hafif motor. Sulu tarım çeltik işlerine daha çok yatkın
Ekli dosyayı görüntüle 43828
Toprağım ön frenler işe yaramamışmı ilk defa böyle bir şey görüyorum, şöför acemi olmasın.

Hafif olduğunu satıcı da söyledi, yakıt tüketimi hafif olduğu için ekonomik dedi ama bu yönünü düşünmemiştim. Fotolarda görünen rampa çok dik bir rampa da değil. Akrabamızın kullandığı hangi model bir kubota idi acaba? Yük fazla gelmiş falan olabilir mi?

Bence o bu sene biraz para kazanmış, canı motor değiştirmek istemiş gibi geldi.

Toprağım ön frenler işe yaramamışmı ilk defa böyle bir şey görüyorum, şöför acemi olmasın.
Abim şöfor acemide değil her zamanki inip çıktığı rampa traktöre acemi olabilir.
Ağır vitesle iniyormus motor kompresör yapmamış hızlanmaya başlamış

Pehlivan kolu da olmayınca fren ne yapsın
Allahtan devrilmeden mahsülü ziyan etmeden durmuş yüzünden belli nekadar korktuğu.

Motor 9540 bu arada

Abim şöfor acemide değil her zamanki inip çıktığı rampa traktöre acemi olabilir.

Allahtan devrilmeden mahsülü ziyan etmeden durmuş yüzünden belli nekadar korktuğu.

Motor 9540 bu arada
18 li yaşlarda 70-56 arkada çuvallı çeltik 2 romork ofisten karaköye depoya götürüyorum , pehlivan kolu yok , yapmur ciselemeye başladı, römork traktörü kürüyordu, uzun bir rampada makaslamadan saldım traktörü belki 50 km hızı geçtim , ölümden döndüm tenteli motordu.arkamdan gelen iki traktör tarlalara vurdu kendini kurtarmaya Alkahın yardımıyla az çok da şöförlükle hayatta kaldım bilmediğim ramoaydı.dört çarpılar bu römorkleri tutuyor, kubato nasıl olmuş anlayamadım.kompresör den ziyade freni yoklayarak inerim ben.

Allahtan devrilmeden mahsülü ziyan etmeden durmuş yüzünden belli ne kadar korktuğu.
Motor 9540 bu arada
Geçmiş olsun, verilmiş sadakası varmış.
4 tonluk 4 tekerli römorkla rampada Süper Dekta ile arışa arka tekeri makaslatarak 30-40 saman balyesi yüklediğimiz olmuştu.
Kubota'nın MGX 2 serisinde motor devri sabitleme var, alt seriler olmaz yerde rampada riskli olur.

Senin başına böle bişi gelse eminimki bu adam kadar soğuk kanlı olup o motoru devirmeden durduramazsın...

Laf olsun diye konusuyosun gibi geldi banada.
Kesinlikle sana katılıyorum. Ben soğuk kanlı davranamazdım.
Ama motor değiştirecek kadar bişey olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki bizim eskiler 135 likle römork freni olmadan dağdan tomruk indiriyorlardı orman işletmesine.
Acaba neden motor değiştirmediler parasızlıktan gibi geldi bana.

• Beğen
Bikaç gün önce ilandaki 5700 benimde dikkatimi çekti hem model olarak hemde resimlerden göründüğü kadarıyla 1200 saate olması bana pek inandırıcı gelmedi
Kasko ve icra ederi ektedir.Şayet aynı makine ise olabilir.

Yakıt olarak da çok uygun diyor kullanıcıları.
ME 5700, nominal, net, 57 chevaux ( Fransız atı ), 55 Hp.
Tork bilgisini bilemem, muhtemelen emsallerinden azdır.
Çamurda çabuk patinaja veren kendini üzmez şekildedir.
Enter gibi çekmiyor.

• Beğen