kubota hidrolik arıza

Servisin dediğine göre mil frezeleri sağlammış. Kol freze leri biraz zayıf sanırım. John deere nin de sıyırsa ya! Döküm alaşımı çok önemli.bence bu kronik bir durum gibi.

Kubota beğendiğim bi traktor.yakıtı gorunuşu rengi vs.ama bu şekilde teknik sorunlar sıfır makinada olmaması gerek.daha piyasada yeni yeni tutunuyorken piyasada beklenmedik sürprizler olursa bu kubotanın TR kariyerini ilerleyen zamanlarda bitirir.yukarıda arkadasın belirttiği Ls örneği gibi.Tıpkı Ls de hızlı bir çıkışın ardından belirli bir müşteri elde etmişken piyasada kendi kendini zayıflattı.teknik sorunlar.servis kıtlığı,ilgisizlik derken tadı kaçtı.umarım kubotada ilerleyen zamanlarda boyle olmaz

Biz ilk alanız 2011 den belli kullanıyoruz hiç bir sorun vermedi hidroliği çok güçlü arka kepçede sürekli kullanıyoruz. bir defa sadece hortum patlattı onuda garantiden daha kalın bir hortum ile değiştiler hiç bir sorun olmadı. bu durum ilginç muhtemelen çözülür.

servis geldi istanbuldan yalçın beyde bakmıştı ikiside arıza yok goruyolar. bunların hidrolik sistemi dışardan 2 tane pistonla kollar kalkıp iniyormus. onun için frezede tek kola 1100 1200 kg civarında olan makina yüklenince tersinede yukarı yuklenince esneme oluyormus makinayı yerden kesiyor motor fakat 1 cm kollar arasında fark var sadece. yarın 30 km uzagımda bi abinin 9540 traktoru ile deneyecez oda aynı şekilmi kaldıracak diye. sonuçu bildiririm trakkulup halkına.

tek taraflı yük bindigi için sılaj makinasını arkaya cevirdigimde kollar dengesini düzeltiyor ve makinayı çıkartıyorum kollarda boşluk yok ve ikiside birbiri ile sabit. bükülmüyor esniyor düzeliyor herkezin soyleyişi bu yarın başka 9540 da deneyince anlayacagız.

Kullanım bilgilerini iyi almak gerek o zaman , yük altında ikisi denk aynı durması için hangi yolu izlemek gerek .

İstersen ben benim tümosanın tek kolu ile diğer traktörün önünden kaldırabilirim , bizim tümosanların içerideki ve dıştaki yardımcı pistonlara aynı yerden ve aynı anda yağ basılır, yani demek istediğim yük altında da düz olmalı, zannedersem senin istediğinde bu

Seninde diğer traktörün var tek kol ile zorla bakalım kesinlikle kırılma kopma olmayınca bir birinden bağımsız ayrı haraket etmez kollar ki slaj makinesi yanda niye düz durmadı senin istediğin gibi
Ama bizim bilmediğimiz yeni bir şey vardır o başka , ki bu bilgiler bu sitede yok ise nerede var

Kullanım bilgilerini iyi almak gerek o zaman , yük altında ikisi denk aynı durması için hangi yolu izlemek gerek .

İstersen ben benim tümosanın tek kolu ile diğer traktörün önünden kaldırabilirim , bizim tümosanların içerideki ve dıştaki yardımcı pistonlara aynı yerden ve aynı anda yağ basılır, yani demek istediğim yük altında da düz olmalı, zannedersem senin istediğinde bu

Seninde diğer traktörün var tek kol ile zorla bakalım kesinlikle kırılma kopma olmayınca bir birinden bağımsız ayrı haraket etmez kollar ki slaj makinesi yanda niye düz durmadı senin istediğin gibi
Ama bizim bilmediğimiz yeni bir şey vardır o başka , ki bu bilgiler bu sitede yok ise nerede var

diger çogu traktor freze kısmı içten pistonlu yani içten gorunmeyen pistonlar gücü ile kaldırıyormus erkuntun 70 80 lerin ek pistonları tumosanın ek pistonları +300 kg fayda yapıyor tanesi bu traktorde ise dışarda 2 tane gorunen piston 4100 kg kaldırabiliyormus. ve aradaki freze sadece 2 kolu sabitlemek için fakat freze esnek malzemeden yapılmış muhtemelen çelik olsa esnemez kırılırdı. bu kırılmıyor esniyor. erkunt servisi arkadaşımada soylemiştim dıştaki pistonlardan kaldırıyo muhtemelen ondan esniyo demişti. bizim 90 100 110 luks modellerindede freze yok demişti. yani piston gücü ile kaldırıp freze olmayan traktorlerde tek yonlu yuklenmelerde aynı olayı yapar. sorunun cozumune kalınca boyle kullanacagız hassasiyeti çekince kolu toparlıyordu hassasiyet 4 veya 5 de kalacak diger koldan indir kaldır yapacagız. freze esniyor fakat bükülmüyor. eger sıkıntıyı cozmek istersekte frezenin aynısının çeligini yaptırıp takacaksın o zaman düzelir fakat esnek freze takmalarınında bi sebebi vardır belkide onun için orj ini kullanacagız arıza yaparsa eger 3 yıl garantili traktor yapacaklar mecburen.

Bizim Valtra da pistonlu distan icerde ayriyetten silindir yok. Son zamanlarda cikan traktorler disardan pistonlu sadece. Bizimkinlede alet takarken tek taraftan takıp agir malzemeleri kaldirdigimiz oluyor ama boyle esnemiyor. Kubotonun kullandigi malzemeden kaynaklaniyor. Malzeme kaliteliyse sorun olmaz da kalitesizse sıkıntı yaratir. Bunun disinda memnunmusun traktorden

Traktorden genel anlamda memnunum sadece bunu yapmasi kafami karistiriyodu diger motorlarin boyle esnemiyo esnesede duzelecegini sanmam kubotanin freze esniyo fakat bukulmuyo bu bize + mi - mi olur bilmiyorum elbet japonlarin bi bildigi vardir diyorum

Traktorden genel anlamda memnunum sadece bunu yapmasi kafami karistiriyodu diger motorlarin boyle esnemiyo esnesede duzelecegini sanmam kubotanin freze esniyo fakat bukulmuyo bu bize + mi - mi olur bilmiyorum elbet japonlarin bi bildigi vardir diyorum

Yuk altinda ve yolda saatte yaktigi yakiti hesap ettin mi hic ?