KUBOTA & DEUTZ & MF398 & SAME Argon70 Sürümde

Ynt: KUBOTA & DEUTZ & MF398 & SAME Argon70 Sürümde

demir45 link=topic=48782.msg476797#msg476797 date=1322390453' Alıntı:
Kolay gelsin.Olduğu yerde dönüyor bu ne güzel.Bende elindekini soracaktım abi.. :) Yıkama işi çok güzel oluyor, ben yazın her gün yıkıyordum hiç kuru kalmıyordu. :D Baktım paslanacak her tarafı az yıkmaya başladım.. :)
sağol Mahmut kubota manevrası,6 ana vitesi ve sadeliği ile pratik bir traktör.makine ile sıcaksu yıkamasını senede 2-3 defa yapıyorum
diğer zamanlar öte beri su tutuyorum bende.
malkaralı_yusuf link=topic=48782.msg476798#msg476798 date=1322390485' Alıntı:
Kolay Gelsin Mustafa, güzel iş çıkarmışsınız bir haftada anızlar tamam. Maaşallah.
sağol Yusuf abi, 3 traktörün faydaları. havalar yağışlı deseydi 4 traktör birden sürümü düşünüyordum abi.

Güzel paylaşım Mustafa abi. Ekip kalabalık olunca tarla günü gibi olmuş. Bu kadar operatörü nereden buldun...:D Yalnız abi sana büyük bir traktör şart. Böyle çok mazot masrafı olur. Ağır işlere koşmaya bence 120-130 Hp bişey olsa daha iyi olur. 4 traktör yerine 2 traktör ile sürersin tarlaları. Yıkama makinasıda çok iyi çözüm. Bende bu sene alcam bir tane böyle olmuyor. Şuan 70 ve 65 çamur içindeler. 2 gün ormana odun almaya gittik. Tepemize kadar çamur olduk. Traktörlerin her tarafı çamur doldu. Ayrıca römorkların dingilleri ve jantların içide doldu. Akşam hava kararmıştı. Daha römorkun tekerleklerini söküp jantların içinin kabasını temizliyorduk. 2 gündür traktör ve römork temizliyoruz. Dahada bitmedi. Benzinlikte tazikli suyla tekrar bir yıkamak lâzım. O yüzden kafaya koydum. Alacam bir makina...:D

alipasalierkan link=topic=48782.msg476812#msg476812 date=1322393096' Alıntı:
Güzel paylaşım Mustafa abi. Ekip kalabalık olunca tarla günü gibi olmuş. Bu kadar operatörü nereden buldun...:D Yalnız abi sana büyük bir traktör şart. Böyle çok mazot masrafı olur. Ağır işlere koşmaya bence 120-130 Hp bişey olsa daha iyi olur. 4 traktör yerine 2 traktör ile sürersin tarlaları. Yıkama makinasıda çok iyi çözüm. Bende bu sene alcam bir tane böyle olmuyor. Şuan 70 ve 65 çamur içindeler. 2 gün ormana odun almaya gittik. Tepemize kadar çamur olduk. Traktörlerin her tarafı çamur doldu. Ayrıca römorkların dingilleri ve jantların içide doldu. Akşam hava kararmıştı. Daha römorkun tekerleklerini söküp jantların içinin kabasını temizliyorduk. 2 gündür traktör ve römork temizliyoruz. Dahada bitmedi. Benzinlikte tazikli suyla tekrar bir yıkamak lâzım. O yüzden kafaya koydum. Alacam bir makina...:D
sağol Erkan.ekibin kalaba olması iyi iş kaçırtıyor bize sürümün nasıl olduğunu anlamıyoruz.1 tabit opöratörüm var 1-2 günde arkadaşlarda rica ettik
kırmadılar sağ olsunlar.bu sürüme kadar hep inat ettim 120-130 hp lik traktöre ihtiyacım yok diye ama Erkan gerçekten 398 in yerinde 130 luk olsa
hiçte fena olmayacak gibi Erkan.makine bizim için mükemmel bir alet Erkan ama ben makinenin yerini hazırlayamadım takımhaneden çıkar kuyunun yanına
getir ara kablosunu çek zor oluyor, kuyunun yanına makine için ayrı bir oda yapmak gerekiyor elektirik ve su tesisatı sabit olursa çok mükemmel olacak.
68cerran68 link=topic=48782.msg476813#msg476813 date=1322393341' Alıntı:
kolay gelsin abi tarla dayanmaz bunlara
sağol arkadaşım, kısa bir süred bütün işlerimizi bitirdik..

alikinaci link=topic=48782.msg476815#msg476815 date=1322394229' Alıntı:
Kubotaya kendin mi biniyorsun abi
duruma göre Ali, kubota sade bir traktör olduğundan her şöförü rahatlıkla bindirebiliyorum deutz ve sameyi her şöföre vermek istemiyorum.
fotoları ve videoyu çekerken ben kubotadaydım ama diğer günler samedeydim.

bartu link=topic=48782.msg476814#msg476814 date=1322394132' Alıntı:
sağol Erkan.ekibin kalaba olması iyi iş kaçırtıyor bize sürümün nasıl olduğunu anlamıyoruz.1 tabit opöratörüm var 1-2 günde arkadaşlarda rica ettik
kırmadılar sağ olsunlar.bu sürüme kadar hep inat ettim 120-130 hp lik traktöre ihtiyacım yok diye ama Erkan gerçekten 398 in yerinde 130 luk olsa
hiçte fena olmayacak gibi Erkan.makine bizim için mükemmel bir alet Erkan ama ben makinenin yerini hazırlayamadım takımhaneden çıkar kuyunun yanına
getir ara kablosunu çek zor oluyor, kuyunun yanına makine için ayrı bir oda yapmak gerekiyor elektirik ve su tesisatı sabit olursa çok mükemmel olacak.

Büyük traktör olunca çok rahat oluyor. Biz mesela Ares ' i aldığımızdan beri aynı iş için tarlaya 2 traktör hiç gitmedik. Ares tek başına tüm işleri hallediyor. O yüzden büyük traktörün çok faydası oluyor. SanadaMustafa abi öyle bir traktör şart diye düşünüyorum. Tarlaya gittiğin zaman rahat rahat kendini yormadan çok iş çıkarabileceğin bir traktör olması güzel olur. Yıkama makinası içinde sabit yer önemli tabi. Öyle bir makina aldığın zaman her zaman elinin altında hazırda olması lâzımki verdiğin paraya değsin. Bende alırsam sabit bir yere konumlandıracağım. Yıkama işi olduğunda hemen traktörü veya arabayı oraya çekip temizleyip gideceğim. Aslında güzel bir kanal döşeyip beton zemin yapıp iyi bir yıkama yeri yapmak lâzım. Bizim kanal mevcut ama biraz daha genişletip zeminide beton veya paket taş yaparsak çok güzel olur. Bakalım projeler var kafamda. Bu sene alırsam bir makina iyi olacak...:D

alipasalierkan link=topic=48782.msg476818#msg476818 date=1322395192' Alıntı:
Büyük traktör olunca çok rahat oluyor. Biz mesela Ares ' i aldığımızdan beri aynı iş için tarlaya 2 traktör hiç gitmedik. Ares tek başına tüm işleri hallediyor. O yüzden büyük traktörün çok faydası oluyor. SanadaMustafa abi öyle bir traktör şart diye düşünüyorum. Tarlaya gittiğin zaman rahat rahat kendini yormadan çok iş çıkarabileceğin bir traktör olması güzel olur. Yıkama makinası içinde sabit yer önemli tabi. Öyle bir makina aldığın zaman her zaman elinin altında hazırda olması lâzımki verdiğin paraya değsin. Bende alırsam sabit bir yere konumlandıracağım. Yıkama işi olduğunda hemen traktörü veya arabayı oraya çekip temizleyip gideceğim. Aslında güzel bir kanal döşeyip beton zemin yapıp iyi bir yıkama yeri yapmak lâzım. Bizim kanal mevcut ama biraz daha genişletip zeminide beton veya paket taş yaparsak çok güzel olur. Bakalım projeler var kafamda. Bu sene alırsam bir makina iyi olacak...:D
ihtiyaçlar bitmiyor Erkan, sonuçta hepsi bizim rahatımız için ama zamanla eksikleri halledeceğiz.
büyük traktör işine gelince Erkan ben biçerdöver istiyorum bakalım 2 yıldır büyükleri ikna edemedim, olursa iyi olacak.
memory43 link=topic=48782.msg476825#msg476825 date=1322396730' Alıntı:
kolay gelsin mustafa abi maşallah bu ekiple işmi dayanır traktörleri çoğaltmışsın maşallah :)
sağol Mehmet, deutz amcamın Mehmet onun işlride elimden geldiği kadar ben yapmaya çalışıyorum.
blade4635 link=topic=48782.msg476828#msg476828 date=1322397471' Alıntı:
paylaşım için tkler güzel sürüm olmuş
sağol .....

mustafa abi hayırlı işler kolay gelsin.
abi resimdeki tepe bizim köye yakın bi yerlerde sanırım. ahmetbey merası, gfazilierin orda veya paşaköydeki aklıkların oralarda bi yerdeydi sanırım eğer aynı tepeyse :)

senol_84 link=topic=48782.msg476970#msg476970 date=1322416451' Alıntı:
abi resimdeki tepe bizim köye yakın bi yerlerde sanırım. ahmetbey merası, gfazilierin orda veya paşaköydeki aklıkların oralarda bi yerdeydi sanırım eğer aynı tepeyse :)
aynen bende çok benzettim sofular merasındaki tepe sadım ama bu yaz orası günden ' diydi...muhtemelen başka bi tepe :)

kolay gelsin güzel çekimler olmuş 3 tane motorun zevkini ben bu sene nadaslarda yaşadım mivzerde 2 motor hallettik kolay gelsin

senol_84 link=topic=48782.msg476970#msg476970 date=1322416451' Alıntı:
sağol Şenol. tepe Akıncılar mezarlık yanındaki tepe arkadaşım.
mf_ford link=topic=48782.msg476943#msg476943 date=1322414823' Alıntı:
kolay gelsin hemşerim.bereketli olsun.
sağol topram....
sofular link=topic=48782.msg476977#msg476977 date=1322417499' Alıntı:
aynen bende çok benzettim sofular merasındaki tepe sadım ama bu yaz orası günden ' diydi...muhtemelen başka bi tepe :)
topram senin köyünün karşısındaki Akıncılar tepesi...
XxXEsinti66 link=topic=48782.msg476985#msg476985 date=1322418183' Alıntı:
güzel paylaşım abi mutlu aile tablosu gibi bi ekip olmuş kalabalıkta sıkılmaz insan iyi olmuş rekabet te olmuştur :D
sağol arkadaşım, güzel bir sürüm oldu...
yahya link=topic=48782.msg477042#msg477042 date=1322422338' Alıntı:
kolay gelsin güzel çekimler olmuş 3 tane motorun zevkini ben bu sene nadaslarda yaşadım mivzerde 2 motor hallettik kolay gelsin
sağol Yahya bol traktörle güzel iş oluyor Yahya...