KUBOTA 9540 & ZETOR 90

Ynt: KUBOTA 9540 & ZETOR 90

Zetoru aldık Koboya ise tavsiyeyle aldırdık..

Evet Zetor 90 ' lık kubocan 95 ' lik ama Zetor enine-boyuna ve ağırlık olarak daha kaba.. özellikle kabin genişliği açık ara önde.

Her iki motorunda kendine göre avantajları var ama kendi adıma iyi ki Zetor almışız diyorum..

Abi bunlar burya gelen İLK zetor ve İLK kubota:)

Kubota alındıgında burda bayisi bile yoktu bilen nerdeyse hic yoktu.. bu motordan yaklasik 1 yil sonra bi abimiz benimde biraz etkimle kubota bayburt-gumushane bayiligini aldi.. buralara gore gayet iyi de satti.. yalniz zetoru bi pullukla denettim o bile "kubota daha iyi cekiyo" diyemedi:) sadece hata yaptin parcasi servisi olmayan motora binilmez diyo.. herkes bi acidan hakli olabilir..

Zetorun halen bayisi servisi yok.. biz 2 arada bi derede git gel yasiyoz.. bazen kendi kendime keske bu kadar iyi bi motor olmasaydi da unutup gecseydik diyom.. cunku ulkemizde ticareti zor bi makine..

Same demisken.. aklima forumdan osman geldi.. ithal 85 samenin yanina 2. El daha yeni zetor 64 aldi.. zetor kabinsiz olmasina ragmen bu kista onla calisiyom.. dedi gecen telefonda:)

kubato nasıl bilmiyom kullanmadim ama zetor mükemmel 75lik motoru 80.90 lık motorlarinan her turlu kapistir güç yakıt ne olursa. Ama yedek parca ve sevisde bol olsaydı tadından yenmezdi IMG_202515512627148.jpeg

[MENTION=46698]UÖZKAN.77[/MENTION] Umut abi şu kubotanın kepçe ile bağlantı noktalarının ve kabin içerisindeki joystick in fotoları varsa gönderebilir misin ? Kepçeyi taktıktan sonra nasıl bi şase yaptılar ayrıntılı foto varsa lazım abi ;)

Barış kubota 35 km mesafede ve evden cikamiyoz nerdeyse:)

Gar gıs gıyamet suan..

Gitsem bile suan garaja cekmislerdir.. kooperatifte muhatap bulcan vs..

Ama kubotada orta baglanti var.. arka dingile 2 adet sagli sollu 5x5 profil uzatma destek var..

İcerdeki joystik ve kabine giris zetorla birebir ayni.. zaten kepcelerde sase haric birebir ayni..

Yinede aklimda olsun denk getirip fotograf cekerim bi ara..

---

Kubota ile ilgili.. burda bi ciftlige 95 verildi yeni.. oncesinde tumo vardi.. kullananlar kesinlikle tumodan az yakiyo dediler..

Barış ayrıntıyı ceker yollarım ama suna emin ol.. genel olarak kepce 1. sınıf iscilik ve kalitede.. avrupa ayar.. kesinlikle karadüzen rastgele yapılmıs bise degil.. onu soruyosan gözün kapalı tercih edebilirsiniz..

Burda 3-5 motora daha tavsiye vs ile takıldı aynı kepceden hepsi memnun.. bi kisi tanidim o haric onun da motoru sorunluydu mahkemelikler zaten firmayla..

Barış kubota 35 km mesafede ve evden cikamiyoz nerdeyse:)

Gar gıs gıyamet suan..

Gitsem bile suan garaja cekmislerdir.. kooperatifte muhatap bulcan vs..

Ama kubotada orta baglanti var.. arka dingile 2 adet sagli sollu 5x5 profil uzatma destek var..

İcerdeki joystik ve kabine giris zetorla birebir ayni.. zaten kepcelerde sase haric birebir ayni..

Yinede aklimda olsun denk getirip fotograf cekerim bi ara..

---

Kubota ile ilgili.. burda bi ciftlige 95 verildi yeni.. oncesinde tumo vardi.. kullananlar kesinlikle tumodan az yakiyo dediler..

Kepçe kalite olarak iyi o belli oluyor. Benim merak ettiğim şase bağlantıları nasıl ve joystick i kubotada nereye bağlamışlar. normalde kubotanın sağ konsolda joystick için yeri var oraya mı bağlamışlar ? sizdeki kepçeler kaç metre yükseğe atabiliyor ? Biz genelde pancarda kullanırız yani ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.

BAYBURT/ZETOR 90 & KUBOTA 95: [video=youtu;Tuq60BeTZqQ]http://youtu.be/Tuq60BeTZqQ[/video]

Joystik direksiyonun hemen saginda.. videoda calismasi da var.. orta bloktan bagli sase.. videoda arka dingile uzanan destek uzatmada belli oluyo..

Cift ilave tira uzaniyo kepce.. pancari balik sirti yuklemek icin taklali-asansor kova takilirsa cok rahat yukler..

Zetor mu son model arabalar mi:): [video=youtu;ZS-7rwVV6xI]http://youtu.be/ZS-7rwVV6xI[/video]

Burdaki gibi birebir ayni kubotanin da joystigi.. ama standart degil.. sag konsolede alinir.. yalniz konsoldense.. direksiyonun sagi daha rahat gibi..

Bu sene cift ilave tiri bugday yukledim.. ama anca uzandi.. tepeleme pancar yuklemek icin taklali bi pancar kovasi alinirsa tamamdir..