Kubota 9540 sizce uygun mu?

Ynt: Kubota 9540 sizce uygun mu?

Yarin bi daha bakalim kataloga yilmaz kizma:) o rakam net mi brut mu direksiyon icindemi acep..

Pompa bu sekilde buyutulur de ebat ne olcak.. kubo-nh-mahindra videosunu hatirla.. en cok arkalar yerden kedilip havalanan en kalite olmasina ragmen kuboydu..

Yilmaz.. muteahhitler makine kiralar alirken bg sormaz HEP tonaj muhabbeti doner.. kac tonluk denir.. simdi kubonun agirlikli agirligi emsali bicok motorun agirliksiz agirligindan az desem kizmazsin insallah..

Agirlik konudunda arka jantlara herbirine 250 kusur kilo ve arka kola 500 kiloya yakin artira artira geldik.. kivamini bulduk derken.. yer yer santiye ortaminda o kadar agirliga ve sala ve iz genisligini sona dayamamiza ragmen.. arkalar yer yer yerden kesiliyo desem inanir misin.. ilkten insan isten de motordan da soguyo..garip bi duygu.. zamanla alistik:)

UÖZKAN.77 link=topic=85752.msg1026231#msg1026231 date=1444591045' Alıntı:
Yarin bi daha bakalim kataloga yilmaz kizma:) o rakam net mi brut mu direksiyon icindemi acep..

Pompa bu sekilde buyutulur de ebat ne olcak.. kubo-nh-mahindra videosunu hatirla.. en cok arkalar yerden kedilip havalanan en kalite olmasina ragmen kuboydu..

Abi şimdi tekrar baktım da, yanlış hatırlamışım. ME9000 ' in pompa kapasitesi 87.4 Lpm.

Ağrılık kolay. Lastiklere su basmaya bakar. Kollarda derman yoksa onun çözümü yok işte.

Valla Umut Abi, shuttle ' ya değişmem dediğin an tartışma bitti aslında. Devam etmek yersiz :D

Zetor ' ların şu dönüş kabiliyetine kavuştuğu an tekrar kıyaslayalım:D

kubota-M-9960-low-profile-97445307_2.jpg

Nerden nasil donecez bunla.. niye ki:) traktor acik arazi yerine koridor araci mi:) surekli sag sol yapiyom hiv aklima gelmiyo:) bag bahcem yok tur derdim yok... satil da gavur icadi.. traktor zevkini azaltir.. otomatik vites araba gibi ona da karsiyim:)

Arka agirlik olayi... burda minyon basik kasa yerden bi same var 70 lik galiba.. on jantlar komple catlak kaynak.. niye dedim.. abi surekli arkanin biri havada calisiyoz.. one cok yuk biniyo dediler.. arkaya beton atin dedim.. olmaz agac isinde vinc lazim arkaya.. boyle alistik artik dediler.. beton duz zemin neyse ama arazi sartlari zor...

UÖZKAN.77 link=topic=85752.msg1026238#msg1026238 date=1444592091' Alıntı:
Nerden nasil donecez bunla.. niye ki:) traktor acik arazi yerine koridor araci mi:) surekli sag sol yapiyom hiv aklima gelmiyo:) bag bahcem yok tur derdim yok... satil da gavur icadi.. traktor zevkini azaltir.. otomatik vites araba gibi ona da karsiyim:)

Arka agirlik olayi... burda minyon basik kasa yerden bi same var 70 lik galiba.. on jantlar komple catlak kaynak.. niye dedim.. abi surekli arkanin biri havada calisiyoz.. one cok yuk biniyo dediler.. arkaya beton atin dedim.. olmaz agac isinde vinc lazim arkaya.. boyle alistik artik dediler.. beton duz zemin neyse ama arazi sartlari zor...

Abi vites kolunu sıvazlamaktan insan nasıl bi haz alır ki? :) Dünya vitesi bırakmaya çalışırken, ilginç bi haz :D

Manevra konusuna aklım takıldı yalnız.

Abi hiç tarla sürdün mü sen?

Satil ellemeden mi geciyo:) hidromekte var hic sevmiyom.. yasasin levye..

Suan bi avuc topragimiz yok surmedim.. sorun turda degil.. miras hukuku ve tarimsal yapida.. parseller sekilli buyuk olsun direksiyon kara duzen olsun sikinti yok... bi traktor icin tur la ovunmek bana biraz komik geliyo.. caponlarin minyon mantik ve tarlalarinin urunu derim kizmazsan:)

UÖZKAN.77 link=topic=85752.msg1026244#msg1026244 date=1444593364' Alıntı:

Suan bi avuc topragimiz yok surmedim.. sorun turda degil.. miras hukuku ve tarimsal yapida.. parseller sekilli buyuk olsun direksiyon kara duzen olsun sikinti yok... bi traktor icin tur la ovunmek bana biraz komik geliyo.. caponlarin minyon mantik ve tarlalarinin urunu derim kizmazsan:)

12 no 4 ' lü pulluk kullunan bir traktörün, 20 dekar bi tarlayı sürebilmesi için, ortalama 148 tane, her biri tam tamına 180 derecelik manevra yapması gerekiyor.

Manevraların hatasız yapıldığını var sayıyorum. Her hatada sayı artıyor.

Ön yükleyici senin işin. Detayını bilmem. Ama tarımsal amaçla kullanılan bir traktör için tur çok ama çok önemli bir şey. Keza 200 dekar yer sürecek biri, sürene kadar 1500-1600 tane 180 derecelik dönüş yapmak zorunda. Tarla büyük olursa dönüş azaları ama her halükarda o dönüş yapılmak zorunda.

Not: Türkiye ' deki ortalama tarla büyüklüğü 16 dekar.

aslan26 link=topic=85752.msg1026247#msg1026247 date=1444594486' Alıntı:
Şatıl traktör ve iş makinasi sektöründeki en büyük icatlardan biri bana göre özellikle sürekli debriyaja ihtiyaç duyulan işler için olmassa olmaz.

Valla Umut Abi sağ olsun, akşam akşam shuttle ' ın gerekliliğini anlattırdı ya bize :D

UÖZKAN.77 link=topic=85752.msg1026244#msg1026244 date=1444593364' Alıntı:

Abi öyle deme ya shuttle için. Araba olayında da katılıyorumda bunlar farklı bence. Vitesi yine değiştir abi ama ileri geride shuttle da cok zevkli bence :D İleri geri yaparken debriyaja bas, frene bas, motor dursun , levyeyi geçi çek, freni bırak, debriyajı bırak, gaza bas, sonra yine aynı işlemler. Ama shuttle. Bambaşka :D Ayağını gazdan bile çekmeden ileri giderken shuttleyi geri çek direk yavaşlayıp geri harekete başlıyor :D Hemde zamandan tasarruf, buda daha seri iş demek.

Ama herkesin kendi tercihi diyelim abi, sen sevmiyor olabilirsin.

Su an nakitim olsa bu motorda yetmemis olsa direk gidip zetor power alır.. ileri geriyi birak ana vitesleri de debriyajsiz kullanirim:)

Saka bi yana para da olsa.. power i cok begensem de su an bizim icin israf olur.. motordan tam tad ve randiman alabilmek icin fayda/masraf orani cok onemli.. hep derim en buyuk en son teknolojik degil.. isine en uygun makine insani mutlu eder..

Simdi yine kizcaksiniz ama.. suan ulkemizdeki traktorlerin /%90 inda birak satili.. levye bile yok.. birak kubotadaki turu binlercesinde hidrolik direksiyon bile yok.. :)

Millet olarak teknolojiyle sonradan tanistik.. simdi direk en iyisine goz diktik derim...

Garip ama gercek... zetorun en sade en ucuz modeli major.. hep dedim.. tam ortadirek cifyci motoru.. hakkaten avrupada en vok satan modeli oldu.. burda samsun fuarinda yuzune bakan olmamis.. zar zor konyaya satildi galiba...

Teknoloji iyidir eyvallah ama ondan daha iyisi durumuna en uygun makinedir..

Arazi offroad dan bilirim agir 1 ile cikamadigin sert rampayi agir 2 ile kaptirip cikarsin.. otomotik yapamaz bunu.. otomotik vitrs arazi araclari tehlikeli rampa inislerinde salar kendini.. manueller agir1 ile en dik yeri en iyi frenden daha iyi iner..

Yani bazi yerde sadelik manuellik iyidir vesselam..

Yilmaz kubotayi da seni de seviyorum kizma:)

insertend link=topic=85752.msg1026355#msg1026355 date=1444647179' Alıntı:
Yılmaz Abi bu veriler kullanım kılavuzundan

Direksiyon pompası

Izin verilen üst limit 17.3 litre/dakika

Üç nokta askı sistemi pompası

Izin verilen üst limit 48.2 litre/dakika

Yukaridaki tablolar 'standart' ME9000 icin hazirlanan tablodan oldugu gibi gecirilen tablo. Eğer 2 kademe pompa varsa, yukarıdaki tablo geçerli. Lakin 'ME9000' ve 'M9000'lerden farklı opsiyonlar var. 3 adet hidrolik pompa da bunlardan biri. Yani tablodaki traktör 2 hidrolik pompamı ME9000.

2 pompa hidrolik sisteminin. 1 pompa direksiyonun.

2 adet pompa, senin de dediğin gibi toplam 65 l/min kapasitede. (48+17)

Buna ek, 3. Direksiyon pompası da 23 l/min kapasitede. Yani toplam 65+23= 88 l/min.

Kubota, mal sattığı ülkeye göre özelliklerde degisiklige gidiyor. Ornegin M9540 ' larda da yukarıdaki sistemin olması gerekirken, Turkiyeye gelenlerde 3. Ek direksiyon pompasi konmadı. Hali ile direksiyon da dahil 65 l/min toplam güce sahipler.

Bendeyi kullanım kılavuzunda durum belirtilmiş. Traktor data bilgilerinde de 3 kademe pompa olan özellikler paylaşılmış mesela (87.1 lpm)

http://www.tractordata.com/farm-tractors/001/2/5/1257-kubota-m9000.html

kubota M9540 BAKTIMDA BİZİM bayiler hep 100hp yazmış yurt dışında 95hp yazıyo

bizim akıllılar
http://www.kubota.biz.tr/v2/index.php?option=com_content&view=article&id=178&Itemid=205

yabancı site;
http://www.kubota.co.uk/kubota-m9540-powering-through-the-workload-in-harrogate/

http://www.tractorhouse.com/list/list.aspx?manu=KUBOTA&mdltxt=M9540

millet enayi tabi.) yersen
akıllılar ya hani adam alacak 100 hp die gitçek 398 e kafa tutacak rezil olacak sonra orada bidaha satamıcak bunun hesabını yapamıyolar tabi

sonra 398 büyük motor diyoruz aslında olan bayiler çakal .)