kubota 2420 dozer

Ynt: kubota 2420 dozer

ham toprakta sıkıntı olur.yola çakıl yayar kar kürer kısaca yolun tesviyesini gayet güzel yapar.traktörün arkasına kaz ayağı alırsan önce toprağı kaz ayağığla patlatırsan sonrada bıçakla sıyırırsın yanlız benim yapmakta olduğum bıçak gibi hareketlerin hepsini yapması lazım.

Amin diyelim..

Bakalım yaza belki bizde bi hazır kepçenin önüne greydervari bişey düşünüyoz..

Bizim plan da şu; arkaya takılan tesviyelerin 2,5-3 metreliklerinden bi tane alıp, önden kepçe kovasını çıkarıp orya uydurcaz.

Sizin çizimdeki tüm hareketleri yapmasa da temel; aşağı-yukarı ve sağ-sol yapacak yeter zaten..

benim fikrimi sorarsan bemim çizimdeki hareketlerin hepsini yapması lazım yoksa yol düzeltirken çok sıkıntı olur.1 saat te yapacağın işi 2 saatte bile yapamazsın

Bu sonki Kubo TAM olmuş, laf yok! Bi de saha-gerçek verimini görmek lazım..

Lakin gene diyecem.. o kadar emek-masraf ettikten sonra at bi ön yükleyici.. gübre doldur, forklift yap.. önüne bi greyder bıçağı uydur bu işide yapsın.. derim..

1 taşla 3 kuş hesabı :)

dediğin güzel de bir ön yükleme kepçesi yapmanın maliyeti çok

4 adet hidrolik lift 1000 tl
1 adet kumanda kolu 600 tl
hortum jaklar 300 tl
kovayı lazerde kestirmek pimlere buç yaptırmak 500tl de böyle gider en az 3000 ila 3500 tl birde buna işçili var .

durukan link=topic=71270.msg830590#msg830590 date=1390158398' Alıntı:
yükleme kepçesinin fiyatını bilmiyorum 7-8 bin vardır heralde .kim insanların yararına çalışıyorsa allah yolunu açık eylesin.
konyada 2420 ninarka gubre yuklemesi varmış hangi firma olduğunu öğrenmek istiyorum

UÖZKAN.77 link=topic=71270.msg830593#msg830593 date=1390158592' Alıntı:
Amin diyelim..

Bakalım yaza belki bizde bi hazır kepçenin önüne greydervari bişey düşünüyoz..

Bizim plan da şu; arkaya takılan tesviyelerin 2,5-3 metreliklerinden bi tane alıp, önden kepçe kovasını çıkarıp orya uydurcaz.

Sizin çizimdeki tüm hareketleri yapmasa da temel; aşağı-yukarı ve sağ-sol yapacak yeter zaten..
arkadaşlar platin otomotivin sitesinde arka gubre yukleme konyadan aldığını elinde olmadığını soyledi 1000 civarında bukonuda bilgisi olan hangi firma yapıyor bilgi