KOYUNU KURT YERKEN GÜVENLİK KAMERASINDA

Ynt: KOYUNU KURT YERKEN GÜVENLİK KAMERASINDA

wulstrap link=topic=59108.msg637754#msg637754 date=1349817442' Alıntı:
kurt cıkamayacagı yere girmezmiş vidyodaki gibi geri cıkar tekrar girermiş çıkamayacagı yere de girerse hiç bi hayvana zarar vermezmiş

ozamam tel örgü çekerken telin kafasını içe doğru çevirmek lazım hapisane gibi...

geçmiş olsun ...o kadar koyun varken köpekler bağlı olurmuymuş sop-*-sa sop-*-sa
en azından halatlı sistem olsaymış köpekler devriye atar gibi ağılın etrafında dolaşırlardı
bendede 3 adet köpek var evin yanına kuş bile gelemiyor

iki kangal bi tanede akbaş var akbaş köyde bütün köpekleri boğdu neredeyse ;D ;D ;D ;D

kurtu güvenlik kamerasından tespit ettik 4540 merkez alayına söyleyin bu gece indiriyoruz sop-*-sa at-*-s snip-*-s atlara kuşanıp tüfeklerle dağı basalım :)
gerçekten ii kaptırmışım vidyoya sövüyordum arkadaşm dürtüyor ne diyon diye :)

birde köpek gibi bişey geliyor orda ondan fln kaçmıyor he way amk olaya bak ..
neyse geçmiş olsun

Güzel kayıt olmuş, üstte tel örgü olsa tam olacakmış. Tabi önlemlerimizi almak hakkımız ve aynı zamanda yaban hayatını korumak ve geliştirmek te hepimizin sorumluluğunda.

Eline sağlık.

guzel paylaşım olmuş. yanlız guvenlik kamerası sadece kayıt altına alır ama uyarıyı yapamaz onun için alarm da baglanmalı mesela orada madem adam köpeklerini baglamış oradaki o boşluga hareket algılayıcı alarm gözleri kona bilir oraya hırsızın veya kurdun 8metreden daha fazla yaklaşması halinde hemen alarm öter.. yada beam dedektör çit boyunca kona bilir çitin üstünden bişey geçer geçmez alarm verir.. yanlız köpekleri yanlış yerlere bağlamış sanırım yani kamera tarafına bi köpek şart hemde cesur bi köpek. Salgın olan köpek pek cesaret edememiş saldırmaya sanırım kurt kaçarken arkasından bakıyor videonun devamı yok artık peşi sıra gitmişmidir bilmiyoruz . burada dayımın köpegi gecen kış kurt bogdu kendi bahçelerinde kurtu kovalamış kurt tel örgüyü gecerken yavaslayıp takılınca yakalamış orada bogmuştu dayımlarda komşunun köpegini boguyor sanmış gidip ayıralım demişler kendi köpeklerini üzerinden çekmeye çalışınca el fenerini vurunca anlamışlar kurt tekrar bırakmışlar iyice bogmuş kurt u.. geçen sene komşularının köpeginide kurtlar götürüp evlerinden 300-400 m aşagıda parçalamış kurtlar sadece kafası kalmış hepsini yemişler..

hacimmet link=topic=59108.msg661137#msg661137 date=1355005124' Alıntı:
Burası benim yan komşum arkadaşlar yan yana evlerimiz kurt köpeklere aldırmadan girmiş halletmiş işini 3-4 köpekleri var hiç bişey yapmamışlar
o köpekler bişey yapmıyosa ne diye besliyoki abi bizim burdaki köpekler var ağıla yaklaşan her türlü canlıya saldırıyo :D

benim bi süs köpegim vardı cüssesi oldukca küçüktü tuylu siyah-beyaz bi köpekti ben hayatımda o köpek kadar cesur ve zeki bi köpek görmedim. kendisinin 2-3 katı kadar komşunun kangan köpegine saldırıyordu sürekli kangal onu boguyordu ama asla pes etmiyordu hayatta koskoca köpek bizim evin yanına yaklaşamazdı bırakmazdı ufacık köpek. bi gece kurt gelmiş babam uyanmış hemen evin önünde bu köpek şiddetle havlayıp uluyormuş tam evin önünde asfat yolun üzerinde köydeki diger köpeklerden çıt ses çıkmıyormuş sadece bu köpek kurt un önünde duruyormuş kurtta bi saga bi sola gidiyormuş önünde oyun yapıyormuş sanırım köpegi karanlık yere çekip parçalamak için ama bu köpek evin önünden gitmeden havlıyormuş babam tufegi almış dönmüş bakmış ki camdan kurt yok babamı fark etmiş kaçmış. köpegimiz en sonunda zehirlenip öldü. ben çocuktum koyuncuların 7-8 tane köpegi saldırırdı bana bu kendini benim önüme atardı onlarla boguşurdu bunun her yerini parçalarlardı deri kalmazdı üzerinde ama her defasında yine önüme geçerdi korurdu beni. şimdi besledigimiz köpek ise buyuk olmasına ragmen iki köpek saldırdımı ona arkama geçiyor :) demem o ki köpek cesaretli olacak biraz .

Ülkemizde hala köpekçiliğe ve köpek bakan insanlara dalga geçer gibi bakılıyor. Adamın koyun sürüsü var paraya kıyıp sağlam köpek almıyor. Sonra da bu ve buna benzer görüntülerin oluşması kaçınılmaz oluyor.

babam hep der köpekde cüsse olmasın yeterki yürek olsun ufacık olsun yürek olsun şimdikiler eşek gibi ama eskiler kadar asla yürek yok bi türlü şükür elimizdekiler gene çok ii ama onu bakacak çoban yok bu kez bu aralar çok kurt var ama hiç aldırmadılar bir ğün bizim bi dişi koyuna gitmedi yaralattılar çoban o gelmeyince gece kaç olursa olsun hemen evi arar abi dişi yok koyunda diye ama ilk günler bunu koyuna götürmem bu ince küçük diyordu