Kendini Sağdırmayan Ham Düve

Konu detaylı uzun
Hayvanın en güvendiği tecrubeli kişi
Sag tarafindan tekmesavar ile
Sol tarafi duvara yaslanirsa bu arada iyi olur
Eğer sol tarafinda korktuğu hayvan varsa oda huylandirir
Buzağı yi seviyorsa buzağı yaninda olsa alisincaya kadar
Yem seviyorsa yem önünde dikkatini dağıtmak icin
Pes etmeden sakin ve sabır ile
Alışır mutlaka sabırlı tecrubeli ellerde
Eğer tekmelenipte kurtulursa sagimdan bir daha hep tekmelenip kurtulur bırakmayın mücadeleyi
Sağıma ihtiyaci var sağım rahatlatır tersi gerginlik sıkıntı
Hayvanin aklı yok alışkanlıklari var nasıl alışırsa
Meme hastalığı varmı onada dikkat etmeli
Bereketli olsun

• Beğen
Tepkiler: Geyik60
Düve doğum yapalı 5 gün oldu ilk 2 gün makinayi taktırdı bişey demedi meme şisliginden dolayi sanırım makina acıttı 3.gün makinayi takarken huysuzlandı tekme Savar taktım Biraz daha huysuzlandi bi daha takmadim zeytin yağ ile masaj yaparak elimle sağdim dün sabah akşam bugün sabahta taktim makinayi bişey demedi rahat sağdim allaha şükür

• Beğen
Tepkiler: Geyik60
Tekmesavar var kullandık ama hayvanı daha çok delirtiyor. Hayvan onu takınca ileri geri kasıyor kendini. Bizim sağımhane sistemi farklı inekler yüksekte kalıyor biz alttan takıyoruz çarpraz şekilde çizgi halinde sıralanıyorlar. Yem falan vererek kandırma şansımız yok.

Düve doğum yapalı 5 gün oldu ilk 2 gün makinayi taktırdı bişey demedi meme şisliginden dolayi sanırım makina acıttı 3.gün makinayi takarken huysuzlandı tekme Savar taktım Biraz daha huysuzlandi bi daha takmadim zeytin yağ ile masaj yaparak elimle sağdim dün sabah akşam bugün sabahta taktim makinayi bişey demedi rahat sağdim allaha şükür
Biz elimizle dokunsak direk tepiyor huysuz şıllık

Tekmesavar var kullandık ama hayvanı daha çok delirtiyor. Hayvan onu takınca ileri geri kasıyor kendini. Bizim sağımhane sistemi farklı inekler yüksekte kalıyor biz alttan takıyoruz çarpraz şekilde çizgi halinde sıralanıyorlar. Yem falan vererek kandırma şansımız yok.
Nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama makina vakum yapmaya baslayip takınca lap diye memeyi kapincada korkuyo alismiyo

Biz elimizle dokunsak direk tepiyor huysuz şıllık
Birde hocam elinizi memeye dokunup dokunup cektikcede huysuzlaniyo ya kendinizi sağlama alıp memeyi tutunca birakmayin yada arka tarafından hafif masaj yaparak alıştırma ya çalışın süt memede durup meme gerildikce hiç ellettirmez tabi böyle konuşması kolay ama gerçekten zor bir durum sabırla olur allahın izniyle

• Beğen
Tepkiler: ismail_17

Tekmeleniyorsa tekmesavar büyük yardımcı ben devamlı kullanırım
Sağım hane rahatlık olur sağım için
Tekmesavarı takarken önce okşarım temesavari okşar gibi takarım ilk önce okşandigini zanneder hayvan
İlkler ilk dokunuşlar ilk temas hep okşar gibi olmalı
Eğer ters algı güvensizlik yapılirsa iş zora gider
Ben kullanırım tekmesavar çok faydası olur
Sağımhane uygunsa yandan takilmiyorsa arkadan takılabilir ayağı ile memelikleri düşürmez arkadan takinca

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: şehzade05
Tekmeleniyorsa tekmesavar büyük yardımcı ben devamlı kullanırım
Sağım hane rahatlık olur sağım için
Tekmesavarı takarken önce koşarım temesavari okşar gibi takarım ilk önce okşandigini zanneder hayvan
İlkler ilk dokunuşlar ilk temas hep okşar gibi olmalı
Eğer ters algı güvensizlik yapılirsa iş zora gider
Ben kullanırım tekmesavar çok faydası olur
Sağımhane uygunsa yandan takilmiyorsa arkadan takılabilir ayağı ile memelikleri düşürmez arkadan takinca
Hocam bende söyle bi sıkıntı oluyo ineği makina ile saginca arka memelerin şişi tam olarak düzelmedi sağım dan sonra hafif morluk oluyo arka iki meme de normal mi

Hocam bende söyle bi sıkıntı oluyo ineği makina ile saginca arka memelerin şişi tam olarak düzelmedi sağım dan sonra hafif morluk oluyo arka iki meme de normal mi
Olmamasi gerek
Ateş sertlik morluk daha kötü
Sütte irmiklesme pırtı kıvamı bozuk süt bu saydıklarım olmamasi gerek
Sertlik morluk ayni anda bozuk süt daha kötü septik mastitis olabilir
Tabi görmek gerek