Kara Boğa-Forterra 130 HSX

Ynt: Kara Boğa-Forterra 130 HSX

evet murat şanzıman olarak 10/2 ülkemize artık uymaz..

ama 12/12 zetorda her işe yeter.. inan 30-40 bilmem kaç vitese hiç gerek yok zetorda tork yedeği yada başka bişe.. ayılma bayılma vites düşme isteği bu kadar az olan başka motor ya çıkar ya çıkmaz..

Proxima plus arada kalmış lüzumsuz bi model dedim..zaten getirmeyi düşünmüyolar..

P. Power ise zaten 24/24 vites..

köylü abim dün.. ben yoktum bizim operatör zetor 90 ' la doldurmuş.. bizdeki büyük tandem römork tek ilave 10-12 m3.. gübresini taşıyacağımız vatandaşın MF agco 102 bg ' e takmışlar.. iş çabuk bitsin diye bizim büyük römorku takmışlar..

iş niye uzadı diye aradım.. abi mf 3-4 kere battı çamurda-gübrede İLK kalkışı yapamamış ben kuruya kadar çektim dedi..

10 seferde 3-4 kere çekmiş çıkarmış.. biz 2 senedir o römorka çift ilave 20 tona kadar hafriyatta gübrede attık hiç ilk kalkışta sorun yaşamadık..yalansız o yükle seri 2 ile kalkıyoz.. ama gübreyi-çamuru gözümle görmedim.. görseydim tam kararını verirdim..

her açıdan her yönden üstün diyemem ama hafriyat/ağır yük çekiş dedimi ilk bakılacak motor zetor şimdilik..

Abi eğer bahsettiğin Mf ' nin 5000 serileri ise o traktörler öyle kalkamayacak bi traktör değil bence.Ya çok çamur vardır yada traktörde bi sorun vardır.
285 deseydin patinaja sardı çıkmadı derdim direk :)

5445 galiba 100-110 bg civarı neyse o yani.. motor sıfır ayarı 1000 saat dememiştir ama yeri çamuru görmedim.. orda olsam foto atardım.. biner denerdim.. ama römork tek ilaveydi.. 2. ilaveli haliyle sürekli kullandık biz..

o motora yükte değil meraktan yolda bindim biraz gezindim.. aynı hidromek-jcb gibi bi gidişi var.. sessiz kalite vs.. motora laf yok.. ama zetordaki yeri tırmalama, teker çekişini hissedemedim.. ha para şanzıman olarak bizim proxima zetordan üstün..

zetor power yada forterra serisini kıyaslamak lazım onunla..

UÖZKAN.77 link=topic=81975.msg975117#msg975117 date=1424791893' Alıntı:
evet murat şanzıman olarak 10/2 ülkemize artık uymaz..

ama 12/12 zetorda her işe yeter.. inan 30-40 bilmem kaç vitese hiç gerek yok zetorda tork yedeği yada başka bişe.. ayılma bayılma vites düşme isteği bu kadar az olan başka motor ya çıkar ya çıkmaz..

Proxima plus arada kalmış lüzumsuz bi model dedim..zaten getirmeyi düşünmüyolar..

P. Power ise zaten 24/24 vites..

köylü abim dün.. ben yoktum bizim operatör zetor 90 ' la doldurmuş.. bizdeki büyük tandem römork tek ilave 10-12 m3.. gübresini taşıyacağımız vatandaşın MF agco 102 bg ' e takmışlar.. iş çabuk bitsin diye bizim büyük römorku takmışlar..

iş niye uzadı diye aradım.. abi mf 3-4 kere battı çamurda-gübrede İLK kalkışı yapamamış ben kuruya kadar çektim dedi..

10 seferde 3-4 kere çekmiş çıkarmış.. biz 2 senedir o römorka çift ilave 20 tona kadar hafriyatta gübrede attık hiç ilk kalkışta sorun yaşamadık..yalansız o yükle seri 2 ile kalkıyoz.. ama gübreyi-çamuru gözümle görmedim.. görseydim tam kararını verirdim..

her açıdan her yönden üstün diyemem ama hafriyat/ağır yük çekiş dedimi ilk bakılacak motor zetor şimdilik..
zaten zetorun nh t5.95 ile çekişmesini gördükten sonra yere tutunma ve gücü aktarma konusunda hiç şüphem kalmadı.bende bunu deneyip görmek istıyorum nasip olursa burdakı osman amcanın motoru görmek denemk istıyorum nasip olursa