jx 65 c ve erkunt 70

Ynt: jx 65 c ve erkunt 70

tamam her traktörde arka ağırdır ama..

diyelim birinde arka/ön dağılımı 60/40... birinde 65/35.. gibiyse.. mesela arka jantta standart 125 kg civarıydı.. biz artırıp 256 ' şar kg yaptık..

zıplamayı bu videoda asıl kilit engelliyo derim..

UÖZKAN.77 link=topic=78077.msg924034#msg924034 date=1412454988' Alıntı:
tamam her traktörde arka ağırdır ama..

diyelim birinde arka/ön dağılımı 60/40... birinde 65/35.. gibiyse.. mesela arka jantta standart 125 kg civarıydı.. biz artırıp 256 ' şar kg yaptık..

zıplamayı bu videoda asıl kilit engelliyo derim..
erkunt caseden daha agır deyilmi jantlarında bile daha fazla agırlık var

tam bilmiyom ama Erkunt ağırdır..

ama Erkuntun diyelim %40 ağırlığı önde %60 arkadaysa.. Casenin %35 önde %65 arkadaysa.. arkanın ağır olması, ağırlığın çoğunun arkada olması çekişi artırır..

o yüzden hep diyom normalde 10 ton çeken motor.. ikiz dingil römorkla 13-15 ton çeker.. arka lastiklere çok basınca çok çekiyo..

arkadaşlar case çekmiş götürmüş .çorlu tarım fuarında case yetkilisi ile uzun sohbet ettik bana şöyle bir ifade kullandı .
bizi newhollandla ayni görürler ama biz onlardan farklıyız dedi . bizim traktör ağırlık dağılımımız çok daha iyi dedi . sadece onlar bizi aynı yük ve ayni güçte makina ile düzde biraz hızlıdırlar dedi .
.çok iddialı bir şekilde , ama biz onları rampa yukarı ve çekiş olarak her zaman geçeriz dedi . hemen hemen ayni motor aynı özellikler ama çok ufak fark var dedi . biz bu denemeyi çok yaptık dedi . bu videoyu seyredince hemen aklıma geldi . demekki doğruluk payı var . boşuna iddia etmezler diye düşünüyorum .

Arkadaş bu ne biçim iştir tamam farklı ama kimi kendinden ayrı tutuyor ankarada birisi sağ banttan birisi sol banttan iniyor biri mavi biri kırmızı reklamlar daki sağ twix ile sol twix gibi:p

benzinlik tek çeker 55 vardı 4 silindir galiba onlarda sahibi harmanı kaldırayım değiştircem diyordu o yüzden yakıtı fazla dedim büyük modeller az yakıyordur belki ama buçuk neden olmaz ki 4 vites 3 kademe olsaydı en azından, piyasada nh yi sollardı belkide

CELAL KARABULUT link=topic=78077.msg924203#msg924203 date=1412623259' Alıntı:
benzinlik tek çeker 55 vardı 4 silindir galiba onlarda sahibi harmanı kaldırayım değiştircem diyordu o yüzden yakıtı fazla dedim büyük modeller az yakıyordur belki ama buçuk neden olmaz ki 4 vites 3 kademe olsaydı en azından, piyasada nh yi sollardı belkide
şimdi opsiyon olarak çıkarıyorlar 4 vites 3 kademeyi isteyen olursa yapıyolar