JOHN DEERE TÜRKİYE PAZARINDAN ÇEKİLİYOR MU

26.11.2016
37
10
32
KONYA

6 ay önce aldığımız 5075 e yi daha henüz teslim edemediler. Aldığımızda iki hafta icinde gelecek demelerine rağmen teslimatı gerceklestirmiyorlar. Ister istemez insanin aklına bu soru geliyor . Sizden bilgisi olan var acep.

• Beğen
Tepkiler: nurettin_deveci
parasını verdiyseniz dolandırılmış olabilirsiniz.
6 ay çok uzun bir süre...
hukuki işlemleri başlatın, menkul mal teslim edilmediğinden mülkiyet henüz kazanılmamış,
sözleşmeyi fesh edin, süreyi kaçırmayın.

Ayrıca 6 ay önce ithal traktöre ötv artışı olmayacaktı.
bu gün gümrükten sokarken fazladan vergi ödeyecekler,
o parayı sizden isteyebilirler, para ver al traktörü diye.
bence hemen fesh edin, inş. para vermemişsinizdir....
para verdiyseniz bile geri alın, hukuk davası açın vakit kaybetmeyin

• Beğen
Tepkiler: abici ve kony.ali
John Deere'in Türkiye traktör pazarından çekileceğini sanmıyorum fakat günden güne anlamsız bir şekilde artan fiyatları nedeniyle bazı bayilerin kapanması belki görülebilir. Güncel fiyatları arasında
5050e: 71.000 tl
5065e: 110.000 tl
5105m: 203.000 tl
Bu fiyatları baz alacak olursak 5r ve 6r serilerinde ki fiyatı siz düşünün artık.

Bayii ile en son yeniden bir daha görüştük simdi ise 5075 yok 5065 var konya bayisine geldib 10.000 TL daha ver onu vereyim diyor. Biz 5075 i eylülde pazarlık yaptık 5075 + 5li şakalak saç pulluk ile beraber 101 bine banka faizi de fiyata dahil anahtar teslim di . Bayi de pullugu teslim eti . bizde 1000 TL verdik. Önden

Sent from my LG-D693TR using TrakKulüp mobile app

• Beğen
Tepkiler: abici
parasını verdiyseniz dolandırılmış olabilirsiniz.
6 ay çok uzun bir süre...
hukuki işlemleri başlatın, menkul mal teslim edilmediğinden mülkiyet henüz kazanılmamış,
sözleşmeyi fesh edin, süreyi kaçırmayın.

Ayrıca 6 ay önce ithal traktöre ötv artışı olmayacaktı.
bu gün gümrükten sokarken fazladan vergi ödeyecekler,
o parayı sizden isteyebilirler, para ver al traktörü diye.
bence hemen fesh edin, inş. para vermemişsinizdir....
para verdiyseniz bile geri alın, hukuk davası açın vakit kaybetmeyin
Dava açsak hukuki süreç nasil işler. Yapmış olduğumuz anlaşma daki şartlar aynı kalarak kazanabilir miyizki daha once emsal olarak başına gelen duyan varmi

Gelir gümrükte falan sıkıntı çikmıştır Bayii sana bi açiklama yapmiyormu
Bayinin söylediği bir 5075 yok iki zarar ediyorum. Ama aradan alti ay gecti şimdi bizde zarar ediyoruz en az zam gelen yerlilere bile ozaman dan buyana 10.000 rahat gelmiştir.
John Deere'in Türkiye traktör pazarından çekileceğini sanmıyorum fakat günden güne anlamsız bir şekilde artan fiyatları nedeniyle bazı bayilerin kapanması belki görülebilir. Güncel fiyatları arasında
Bu fiyatları baz alacak olursak 5r ve 6r serilerinde ki fiyatı siz düşünün artık.

Sanırım bu mümkün değil..
sizin sorun bayiden kaynaklanıyor olabilirmi.
mesela bizim civarda 5075 mevcut .

iyi bir avukatla görüşün.
sözleşmeyi fesh ettiğinizi söyleyin.
hukuk mahkemesine dava açın. neresinden dönerseniz kardır.
ithal traktörlere ötv artışı getirildi. düşük modelini bile +10.000 TL istemiş.
bence biran önce vaz geçin bu işten...
ikinci el kullanılmış, arızalı bir traktörü kakalamasınlar size
daha sonra parayı isterler sizden, pişman olursunuz....
bu işten kötü kokular geliyor...

iyi bir avukatla görüşün.
sözleşmeyi fesh ettiğinizi söyleyin.
hukuk mahkemesine dava açın. neresinden dönerseniz kardır.
ithal traktörlere ötv artışı getirildi. düşük modelini bile +10.000 TL istemiş.
bence biran önce vaz geçin bu işten...
ikinci el kullanılmış, arızalı bir traktörü kakalamasınlar size
daha sonra parayı isterler sizden, pişman olursunuz....
bu işten kötü kokular geliyor...
Az önce konya distribütörü ile görüştüm TÜRKİYE ye ye 5075 i getiremiyoruz sıkıntı 5075e - 5085 m lerde 5075 yerine 5065 i 5085 yerine ise 5095 i verip problemi çözmeye çalışıyoruz. 5075 e yi konya fuarına getirebillesek diye uğraşıyoruz dedi benim sorunu bayi ile görüşüp çözmeye çalışacak oldu . Bi sekilde 5065 e yi vermeye çalışacaklar galiba bizde 5075 e den 10 bin daha düşük verirlerse belki düşünüş ne dersiniz. Mahkeme ye verem dedim istedigin yere ver serbest sin diyor .

• Beğen
Tepkiler: onur_balkes
para verdiniz mi siz?
bir avukata sor, sözleşmeyi fesh edin bence.
tabi siz bilirsiniz.
hatta tazminat bile alabilirsiniz, 6 aydır traktör kullanamadık, başkasından traktör kiraladık deyip ispatlayabilirseniz....
paranızı da traktör teslim edilmediğinden her türlü alabilirsiniz...
Borçlar Hukuku - Tüketici Hukukunda iyi olan bir avukatla görüşün bence..

5105m e ne oluyor böyle birkaç ay önce 180 olmuştu ondan önce daha da düşüktü yılda 35-40 bin zam ne demek acaba

Hocam işinize karışmak gibi olmasın ama imkan varsa sözleşmeyi iptal edin bence. bu iş hoş gözükmüyor bayinin şu an dahi yaptığı bu denli sorumsuzluk motorunuzu elinize aldıktan sonra ilerleyen zamanlarda bir sıkıntı olduğunda motorda o zaman da hiç ilgilenmezler, motoru aldıktan sonrası da önemli

para verdiniz mi siz?
bir avukata sor, sözleşmeyi fesh edin bence.
tabi siz bilirsiniz.
hatta tazminat bile alabilirsiniz, 6 aydır traktör kullanamadık, başkasından traktör kiraladık deyip ispatlayabilirseniz....
paranızı da traktör teslim edilmediğinden her türlü alabilirsiniz...
Borçlar Hukuku - Tüketici Hukukunda iyi olan bir avukatla görüşün bence..

Ben hallederim ama sanırım Tokat biraz uzak [emoji4] ama hallolur sıkıntı etmeyin

• Beğen
Tepkiler: aek_42