İŞTE CLAAS SİLİVRİ TARLA GÜNÜ (KANOLA HASAT GÜNÜ) 2008...!!!!

Ynt: İŞTE CLAAS SİLİVRİ TARLA GÜNÜ (KANOLA HASAT GÜNÜ) 2008...!!!!

paylaşım iiçin saol erkan güzel resim ve videolar olmuş..+ rep .yer biraz sertmiş galiba....

Evet sert olduğu belli oluyor.

Hakikaten süper kareler yakalamışsın.Biz de en fazla 10la gittik.Kanola biraz tutuyo makineyi.Bir de kıyıcı var ya.

alipasalierkan link=topic=8459.msg89173#msg89173 date=1225136407' Alıntı:
Evet sert topraktı. İlk bahardan beri hiç yağmur yağmamıştı. Sıcak bir havada sürüm yapıldı.
2. hafta önce silivriden geçmiştik... bir JD görmüştüm oda sürüyordu...ama uzaktı biraz...ne vardı arkasında görmedim...

xq288 link=topic=8459.msg89189#msg89189 date=1225137398' Alıntı:
2. hafta önce silivriden geçmiştik... bir JD görmüştüm oda sürüyordu...ama uzaktı biraz...ne vardı arkasında görmedim...

Silivri arazisi içinden E-5 geçiyor. Bizim köyün bazı araziside E-5 kenarında. Ondan Silivri civarında çalışan çiftçileri bol bol görmek mümkün.

xq288 link=topic=8459.msg89189#msg89189 date=1225137398' Alıntı:

Ooo sen Silivri ' de geçiyon bizi görmüyon.. ;D Silivri merkezdeki Bp ' nin tam yanındaki dükkan bizim Gübre Bayii...Birde Silivri ' den çıkışta Maxi ' ye doğru sağlı sollu tarlaları biz ekiyoruz...

pamukçu link=topic=8459.msg89205#msg89205 date=1225138349' Alıntı:
Zorlanmamış mı demek yani bu? ses çok değişken... Asla böyle düşmemeli ses...

Sence 10 km/h ' ye rahatça çıkabiliyor. Heralde zorlanmamış oluyor. Bizim burada bu hızlarda ve bu rahatlıkla çekebilen başka makine yok. Zaten 6 ' lı 16 takacak baba yiğitte yok. Vidyolarda pek ses değişmeside olmuyor. Gayet normal bir gidişi var. Bilmem siteden veya bilgisayardan kaynaklanan bir codec sorunu olabilir.

Arkadasım 6 ' lı 16 bu durumda ideal pulluk mu sence? 10 km ye zaman zaman çıkıyor olabilirsin ama bunu çok rahat yapabildiğini söyleyemezsin zannediyorum...

pamukçu link=topic=8459.msg89221#msg89221 date=1225139419' Alıntı:
Arkadasım 6 ' lı 16 bu durumda ideal pulluk mu sence? 10 km ye zaman zaman çıkıyor olabilirsin ama bunu çok rahat yapabildiğini söyleyemezsin zannediyorum...

Gerçekten rahat bir şekilde çıkıyor. Vidyolarda izlediysen. Hız ve devir değerlerinede ara ara yer vermeye çalıştık. Görüntü olarakta gidişatı zaten hızını belli ediyor. Son vidyoyu özellikle izlemeni tavsiye ederim.

Edit: O gün değişik hızlarla birçok sefer düz, bayır arazilerde deneme yaptık. 12 km/h ' nin üstüne çıktığı zaman senin söylemek istediğin zorlanmayı yapıyor. Zaten 8-10 km/h diye belirtirken ben normal sürüm hızlarını yazdım.

Son videoda sürüm derinliği azalmış gibi; pulluklar girmiyorda olabilir... bu tarlayı o an sürmekteki amacınız kalıntıların toprağa karışmasını hızlandırmaksa bu tarz bir sürüm yeterli olur...
bir de tahtalar mı 16 numara yoksa 16 ' lık tahta ölçüsünde çim payı mı verilmiş?

alipasalierkan link=topic=8459.msg89224#msg89224 date=1225139629' Alıntı:
Gerçekten rahat bir şekilde çıkıyor. Vidyolarda izlediysen. Hız ve devir değerlerinede ara ara yer vermeye çalıştık. Görüntü olarakta gidişatı zaten hızını belli ediyor. Son vidyoyu özellikle izlemeni tavsiye ederim.

Edit: O gün değişik hızlarla birçok sefer düz, bayır arazilerde deneme yaptık. 12 km/h ' nin üstüne çıktığı zaman senin söylemek istediğin zorlanmayı yapıyor. Zaten 8-10 km/h diye belirtirken ben normal sürüm hızlarını yazdım.
Kesinlikle ön yargılı değilim, sen öyle diyorsan öyledir... Normal (daha derin) sürüm koşullarında da bu pulluğu kullanıyor musun? Veya kullanmayı düşünüyor musun?

pamukçu link=topic=8459.msg89226#msg89226 date=1225140447' Alıntı:
Son videoda sürüm derinliği azalmış gibi; pulluklar girmiyorda olabilir... bu tarlayı o an sürmekteki amacınız kalıntıların toprağa karışmasını hızlandırmaksa bu tarz bir sürüm yeterli olur...
bir de tahtalar mı 16 numara yoksa 16 ' lık tahta ölçüsünde çim payı mı verilmiş?

Derinlikler hep aynıydı. Zaten vidyolar iki ayrı tarlada çekildi. Tahtalar toprağa tam gömülüyordu. Yaklaşık 28-30cm bir derinlikte çalışıldı. Sürümün amacı kanola saplarını toprağın altına gömerek çürümelerini sağlamak. Saplarda uzun olduğu için derin sürüm gerekiyor. Tahtaları 16 numara. Bizim burada zaten bıçaklarıyla tahtasıyla tamamen aynı ayarda pulluk kullanılır. Ayrıca pulluklar 11 ' li dip patlatan kadar yer götürüyor. Yaklaşık 3 metre civarı bir yer. Ayrıca anız sürümü fotoğraflarını Meriç ayrıca paylaşıcak. Oradan da detaylı bilgi edinebilirsiniz.....

pamukçu link=topic=8459.msg89230#msg89230 date=1225141287' Alıntı:
Kesinlikle ön yargılı değilim, sen öyle diyorsan öyledir... Normal (daha derin) sürüm koşullarında da bu pulluğu kullanıyor musun? Veya kullanmayı düşünüyor musun?

Pulluk ben kullanıyorum ben o gün kanola hasadından sonra anız sürümü yaptım pullukları sonuna kadar saldım çekmesinde hiç bi problem yok..Kuraktada tarla sürdüm tavdaykende resimleri var ama ilerleyen zamanlarda paylaşcam o zaman görürsün...Şimdilik bunlarla idare et ilk resimde kurakta yaptığım sürüm ikincisi ise tavlı yerde yaptığım sürüm videolarıda var....Tahtaların üstünden çıkan toprakları görürsün umarım....

pamukçu link=topic=8459.msg89226#msg89226 date=1225140447' Alıntı:

Tahtalarda 16 numara çim payıda 16 ' da...

Güzel paylaşım Erkan abi süper olmuş....Ares ' e pulluk iyi olmuş iyi randıman vermiş....Bide 6 ' lıyla tarla süermesinin keyfi başka oluyor.... :D +rep.....

konyaligencciftci link=topic=8459.msg89337#msg89337 date=1225196919' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan abi süper olmuş....Ares ' e pulluk iyi olmuş iyi randıman vermiş....Bide 6 ' lıyla tarla süermesinin keyfi başka oluyor.... :D +rep.....

Sağolasın Ahmet. Valla Meriç o keyfi doya doya yaşıyor. Ben yanında bulunduğum zamanda baya keyifli olduğunu gördüm. 3 metre yer götürüyor. İnsanın canıda sıkılmıyor....:D