İŞTAH AÇICI VE VİTAMİN OLARAK HANGİ İLACI KULLANAYIM,,

ARKADAŞLAR KURBANLIK DANALARIMDAN BRİSİ TAM YEMIYO SAĞLIK DURUMU NORMAL DURUYO ,,AMA ÖNUNDE YEM BIRAKIYOR VE İŞTAHLI YEMI DOLAYISIYLADA TAM DA HIZLI KILO ALMIYOR,,DOĞRU İLACI ARAYIP BULAMKTANSA TECRUBELI ARKADAŞLAR İ BIR İLAÇ ADI AABILIRMIYIM ....

Ynt: İŞTAH AÇICI VE VİTAMİN OLARAK HANGİ İLACI KULLANAYIM,,

İştah için B vitamini iyi olur,sindirim sorunu için indigest diye bir ilaç var sindirimini güçlendiriyor ama dediğin problem başka hayvana hızlı yem artışı yapma ortlama 9-10 günlük zamanda artış yap birde kurbanlık hayvan vitamin haricinde bişey kullanma bence rumen kulllanırsanda iyi olur bence

hacimmet link=topic=58459.msg632420#msg632420 date=1348245220' Alıntı:
İştah için B vitamini iyi olur,sindirim sorunu için indigest diye bir ilaç var sindirimini güçlendiriyor ama dediğin problem başka hayvana hızlı yem artışı yapma ortlama 9-10 günlük zamanda artış yap birde kurbanlık hayvan vitamin haricinde bişey kullanma bence rumen kulllanırsanda iyi olur bence

teşekkurler hacım,,,

arkadaşlar olay çzüldü,,
yem değişikliği yapmıştım ,galiba biraz hızlı değiştirdim ,, hayvanlar yem karışımı kesıyolardı,,
buğday ı un halıne getırmış halde verıyodum bu zamana kadar ,,hazır yem almıştım,pelet ve normal besı yemı bunların 3 ünü karıştırıp verıyodum..3 gun yedı ,ve sonrasında karışımı önunde bırakmaya başladı,, ben de bundan dolayı buraya şıkayetımı yazmıştım ,,tekrar dan sade buğday ununa döndüm,,ve normal yemeye döndü ,,Allah açok şükür,,,

teşekkurler <,,