İntervixli kanola

Geçen yıl Tekirdağ da bu arkadaştan aldım tohumları güvenilir biri ihtiyacı olan arkadaş tohum temin edebilir. Kanola tecrübelerinden de faydalanabilirsiniz kendisi bu yıl en iyi verim alan çiftçilerden birisi. recep.jpg

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Yıllardır kanola tohumu olarak pionerr kullanıyoruz. Çevremizde birkaç köyde dekalp ekildi bizim koydede ekildi. Köyümüzde dekalp pionerr a göre düşük verim verirken başka köylerde daha fazla verdi. Dolayısı ile deneme ekmeden tüm tarlaları yeni tohum ile ekmenin riskleri olduğu için deneme ekimi yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Ayrica bu yıl kanolada orabanj gördük. (canavar otu) dekalp te orabanj a dayanıklı tohum olduğu söyleniyor. Bilgisi olan arkadaş var mı. Selamlar

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Yıllardır kanola tohumu olarak pionerr kullanıyoruz. Çevremizde birkaç köyde dekalp ekildi bizim koydede ekildi. Köyümüzde dekalp pionerr a göre düşük verim verirken başka köylerde daha fazla verdi. Dolayısı ile deneme ekmeden tüm tarlaları yeni tohum ile ekmenin riskleri olduğu için deneme ekimi yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Ayrica bu yıl kanolada orabanj gördük. (canavar otu) dekalp te orabanj a dayanıklı tohum olduğu söyleniyor. Bilgisi olan arkadaş var mı. Selamlar

Pioneerlar erken koza açıyor verimleri bizim bölgemizde düşük. Ben dekalp impression ektim biçerken dahi koza açma yok. Orabanj vs yok. Verim olarak ortalama 300kg versin iyidir.

Dekalb imaret f1 dayanıklı

• Beğen
Tepkiler: kirci02