intervix plus

Ben bir konuda sizden yârdim istemek için yazıyorum. Bu yil 110 donum ayçiçeği ektim. Yaklasik 50 donumune intervix plus adli ot ilacini attim fakat ilaci attigim 50 donum berbat halde ayçiçeği yapraklari buzulmuş ne yapacagimi bilemiyorum. Bilgi alabilir miyim? Yapbilecegim bir sey var mi?

bunun tek sebebi geçen sene başımıza geldi ilacı suyla karıştırıp dökmediğiniz taktirdi ilaç makinesinin dibine çöküyor bu da ilaç makinesinin döktünüz ilacı direk atmasına sebep oluyor dikkat ederseniz zaten tarlaya ilk girilen yerlerde bu problem vardır ayçiçeğini küçük büyük atmaktan değil ilacı homojen karıştırmamaktan kaynaklanıyor

200cc ye kadar uygulayan var ama sağlıklı kullanım dönüme 140-160cc civarında tabiki arazideki yabancı ot yoğunluğu ilede alalakali
Ayrıca uygulamadan bir kac gun sonra yagis olursa bitkideki stres ve sonucunda sararma daha az oluyor
Uygulamadan sonra yağış olmaz ise sararma daha fazla oluyor.
Benim tecrubem bu yonde.ayrica gecen yil pioner L130 çesidinde intervix uygulamasinda deniz yosunuda kullanmistim yinede sararma olmuştu.
Bu yıl deniz yosunu veya başka bir karışım uygulamadım ama bol yağış olmasından dolayı sararma stresi olmadı desem yeridir.

Resimler ve ekler

• IMG-20210619-WA0012.jpeg
    IMG-20210619-WA0012.jpeg
    316.6 KB · Görüntüleme: 59
  • Beğen
Tepkiler: behcet arı
ilk defa bu yıl intervix plus kullandım lg521e. 60 dekara 10 litre gelecek şekilde. Dekara 166 gr gibi birşey yapıyor. Küllüce kafayı eğdi geberdi fakat sarmaşığa hiçbir şey olmadı. İntervix attıktan 1 hafta sonra ara çapa geçerken sarmaşık daha gür yayıldığı için çapanın ayaklarına dolanıp ayçiçiğini de beraberinde koparmaya başladı. Her 20 -30 metrede bir çapanın ayaklarını temizledik.
İntervix plus uygun dozda uygun çeşide atıldıysa birşey yapmaması lazım.

• Beğen
Inyervix atilmasi gereken aycicegine,
Inyervix plus atilmis..
Sanirim.
Sarmaşık yazmıyor .

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210621-233405_Chrome.jpg
    Screenshot_20210621-233405_Chrome.jpg
    63.1 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20210621-233443_Chrome.jpg
    Screenshot_20210621-233443_Chrome.jpg
    69.2 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_20210621-233933_Drive.jpg
    Screenshot_20210621-233933_Drive.jpg
    110.1 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_20210621-234015_Drive.jpg
    Screenshot_20210621-234015_Drive.jpg
    146.4 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20210621-234141_Chrome.jpg
    Screenshot_20210621-234141_Chrome.jpg
    72.2 KB · Görüntüleme: 32
  • 20210621_234535.jpg
    20210621_234535.jpg
    111.7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
  • Beğen

Ben bir konuda sizden yârdim istemek için yazıyorum. Bu yil 110 donum ayçiçeği ektim. Yaklasik 50 donumune intervix plus adli ot ilacini attim fakat ilaci attigim 50 donum berbat halde ayçiçeği yapraklari buzulmuş ne yapacagimi bilemiyorum. Bilgi alabilir miyim? Yapbilecegim bir sey var mi?
Hangi çeşitti ektin

Yapabileceğiniz birşey ayçiçeğinin büyüme noktasının yeşil olup olmadığını kontrol etmek. Büyüme noktası kahverengıye dönmüşse bitki kurur, yeşillik varsa, tekrardan büyüyecektir. Büyümesi için biraz zamana ihtiyaç var, beklemek lazım.

• Beğen
Yapabileceğiniz birşey ayçiçeğinin büyüme noktasının yeşil olup olmadığını kontrol etmek. Büyüme noktası kahverengıye dönmüşse bitki kurur, yeşillik varsa, tekrardan büyüyecektir. Büyümesi için biraz zamana ihtiyaç var, beklemek lazım.
Hocam büyüme noktası yeşilse kaliteli bir amino asit girip bitkiyi stresten kurtarıp büyümesi hizlandirilabilir

• Beğen
Tepkiler: 768
Intervix-Intervix plus atılan çeşitleri farklı değil. Pioneer P130 a ıntervix atılabilir. 5 litresi 25-30 dönüme atılması uygun. Dönüme 160-200 ml gelecek şekilde. İlacı sıcak ve rüzgarsız havada atmak gerekiyor. En makbulü akşam 6 dan sonra atmak aslında. Öğlen vakti atılan ilacın dozu bile düşük olsa ektiğiniz kültür bitkisini ister istemez telef ediyor illa. Ot ilaçlarını atarken ilaçlamanın memeleri ayçiçeğinden 40-60 cm yukarıda olması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: NyT

Inyervix atilmasi gereken aycicegine,
Inyervix plus atilmis..
Sanirim
Mehmet bey, intervix pro'da intervix plus'tan daha fazla imazamox var.
Ben ayçiçeğimin cinsinden dolayı pro atmak zorundaydım,pro bulamadığımdan (Basf internetteki ürün listesinden çıkarmış zaten) eşdeğeri olan Hektaş'ın Elpis'ini attım.Geçen yıl TK te uzun süre konuşulan intervix fitotoksisitesi konusunuda bildiğimden yüksekten ve bindirme olmayacak şekilde attım.Dekara 125 mlt.
Sonuç:Ayçiçeğinde olumsuz sonuç yok.Otlara gelince , sarmaşığa hiç etki etmedi.Diğerlerine etki etti.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Mehmet bey, intervix pro'da intervix plus'tan daha fazla imazamox var.
Ben ayçiçeğimin cinsinden dolayı pro atmak zorundaydım,pro bulamadığımdan (Basf internetteki ürün listesinden çıkarmış zaten) eşdeğeri olan Hektaş'ın Elpis'ini attım.Geçen yıl TK te uzun süre konuşulan intervix fitotoksisitesi konusunuda bildiğimden yüksekten ve bindirme olmayacak şekilde attım.Dekara 125 mlt.
Sonuç:Ayçiçeğinde olumsuz sonuç yok.Otlara gelince , sarmaşığa hiç etki etmedi.Diğerlerine etki etti.
Abi Sarmaşık dediğin küsküt mü