İnsana Mutluluk Veren Çiftçilik Konulu TABLOLAR

Ynt: İnsana Mutluluk Veren Çiftçilik Konulu TABLOLAR

.

Resimler ve ekler

• hersey81.jpg
    hersey81.jpg
    115.4 KB · Görüntüleme: 4,812
  • hersey81.jpg
    hersey81.jpg
    115.4 KB · Görüntüleme: 1,673
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci44

su kearında olan hayvanlarfalan çok güzel içim eridi resmen bizim gibi anadolunun en kurak memleketlerinde yaşayan deregöl grmemiş insanlar için ilaç gibiyerler..bazen düşünüyom satıp savup oralaramı gitsek diye sorada diyomki taş yerinde ağır...

wallace22 link=topic=82017.msg1028868#msg1028868 date=1445628632' Alıntı:
Çok güzel görüntuler. Elinize sağlık. Teşekkürler
Beğenmenize sevindim teşekkür ederim.
a.mutlu link=topic=82017.msg1028891#msg1028891 date=1445630052' Alıntı:
Dunyanin yaşam kaynağı
Teknoloji olsun olmasin biz çiftçiler uretmessek yaşam ne kadar olabilir ki

Sanırım o zaman yaşam sıfır olur...

agusta80 link=topic=82017.msg1029034#msg1029034 date=1445682257' Alıntı:

bu alıntı orijanalini gördüm çekmştim ama bulamadım çok canlıydı...

Eskiden büyüklerimiz hasat kaldırdıktan sonra bu işlere başlar ve Eylül-Ekim aylarına kadar bu şekilde çalışırlarmış. Bazen düşünüyorum da, eski insanlar ne kadar sabırlı ve çalışkanmış...

evet abi doğru söylüyorsun bizim burada bile varmış harman yeri...yerini gösterdiler bna bazan köyün yaşlılarını toplayıp anlattırıyorm videoya çekip arşivliyorum...o yüzden bu tabloyu çok beğenmiştim...birde osman hamdi beyin silah taciri tablosunu ama konuyla alaksı yok die atmadım onu..bazan bir tablo 200 sayfalık bir kitap olur o kadar anlam yüklü bence...

agusta80 link=topic=82017.msg1029042#msg1029042 date=1445683488' Alıntı:
evet abi doğru söylüyorsun bizim burada bile varmış harman yeri...yerini gösterdiler bna bazan köyün yaşlılarını toplayıp anlattırıyorm videoya çekip arşivliyorum...o yüzden bu tabloyu çok beğenmiştim...birde osman hamdi beyin silah taciri tablosunu ama konuyla alaksı yok die atmadım onu..bazan bir tablo 200 sayfalık bir kitap olur o kadar anlam yüklü bence...

Ben tam bir OSMAN HAMDİ BEY hayranıyım. Bütün tabloları muhteşem güzellikte... Geçen yıl 'Kur-an Okuyan Adam' tablosunu internet üzerinden satın aldım aşağıda.(Tabi kopyasını)

Silah taciri (Aşağıda), İki Müzisyen Kız, Halı Satıcısı, Kaplumbağa Terbiyecisi, Türbe ziyaretinde iki Genç Kız, Şehzade Türbesinde Derviş gibi daha nice dünyaca ünlü eserleri ilk aklıma gelenler...:) Ne yazık ki; gençlerimiz Osman Hamdi Bey ' i çok az tanıyor.

Resimler ve ekler

• Osman Hamdi Bey tr art 3.jpg
    Osman Hamdi Bey tr art 3.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 237
    1.3 MB · Görüntüleme: 292
    1.3 MB · Görüntüleme: 196

çok sevindim bende takip ederim osman bey i kaplumbağa terbiyecisinin el yapımı seramik üzerine işlemesi ver bende de ama silah tacirini daha çok beğendim silahlara ayrıca ilgim olduğubdan galiba ...yeni bir tablo bulun muştu osman hamdi beyin 12 milyon civarına satılmıştı bilirsiniz o zman onuda ...
GENÇLERİMİZ hakkında pek yorum yapmak istemiyorum onların hali vahim özellikle istanbulda yaşayan kesim benim yeğenlerimde dahil ....ama bişey ekleyim trakkulup gençleri çok farklı...
Neyse konu dağılmasın:)çiftçilikle alakalı çektiğim birkaç tablo daha vardı ama bulamadım harici haed disk de olabilir bulur bulmaz paylaşıcam abi....ankara resim heykel müzesinde vardı silah taciri de orada bilirsin ..birde ünlü bir heykeltraş tarafından yapılmış osaman hamdi heykeli var ..