IKBY kadar olamadık. Buğdaya 9500 lira taban fiyat açıkladılar.

21.12.2020
1,458
2,218

IKBY kadar olamadık. Adamlar Buğday'ı 9500 lira taban fiyattan almaya başlamışlar.​

Habere bakın..​

Kürdistan Bölgesi Hükümeti bu yılki buğday taban fiyatlarını belirledi​

77231fcd8c52afb7c267fdcf59176e77_L.jpg

BasNews – Kürdistan Bölgesi Hükümeti bu yıl çiftçilerden alacağı buğdayın taban fiyatını belirledi ve bu alımlar için özel olarak bir firmayı görevlendirdi.
Kürdistan Tarım Bakanlığı yaptığı açıklamada, Xoşnaw ve Qeywan firmaları ile yaptıkları anlaşmayla bu firmaların Kürdistan Bölgesi çiftçilerinden buğday alımlarını başlatmalarını onayladı.

Bakanlık buğday taban veri fiyatlarını şu şekilde belirledi; İlk biçim buğday tonu 850 bin dinar, tohumluk buğday tonu 880 bin dinar.
Bakanlık açıklamasının devamında, Xoşnaw firmasının çiftçilerden buğday almak için bütün resmi işlemlerinin hazır olduğunu ve çiftçilerin istedikleri taktirde buğdaylarını ambarlara teslim edebileceklerini belirtti.

Kürdistan Tarım Bakanlığı açıklamasının sonunda, Kürdistan Bölgesi’nde buğday üretimi yapan çiftçilerden ürünlerini almalarındaki amacın, toplanan ürünün iç piyasada tutularak gıda ve un sektöründe kullanmayı sağlamak olduğunu ifade etti.

Kaynak: https://www.basnews.com/tr/babat/756588

Bir IQD, 0,0112 TRY ve bir TRY 89,2105 IQD'dir. Bu bilgi 27 Mayıs 2022 00:05 CET'de son güncellendi.

850 bin Irak Dinarı 9528 Türk Lirası yapıyor. Tohumluk Buğday ise 880 bin Irak Dinarı o da 9864 Türk Lirası yapıyor.

Dönüştür Para birimi, Irak dinarı ‘a Türk yeni lirası

Irak dinarı'yi Türk yeni lirası'ye hızlı bir şekilde dönüştürmek için bu kolay Para birimi aracını kullanın
www.convertworld.com

Irak Buğday Fiyatı 2022.png

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bunu da ben ilave edeyim.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, bu yılki buğday alım fiyatlarını açıkladı. Buna göre bir kilogram buğdayın fiyatını 2 bin 200 Suriye lirası (ABD dolarıyla 56 sent) olarak belirledi. Arpanın kilogram başına fiyatı ise bin 600 lira (40 sent) olarak duyuruldu. Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, kendisine bağlı tarım ve ekonomi komitelerine ve kurumlarına üretilen tüm buğdayın rekabetçi bir fiyattan satın almaları talimatı verdi. Bir ton buğdayın alım fiyatı ise 560 dolar olarak belirlendi.
Suriye hükümetinin buğdayın kilogramını 2 bin 100 lira (54 sent) olarak belirlediği biliniyor. Buğdayın kilogramının küresel fiyatı yaklaşık 45 sent, bir tonu ise 455 dolar. Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş ve Hindistan'ın buğday ihracatını yasaklaması, fiyatlarda eşi benzeri görülmemiş bir artışa katkıda bulundu. Bu durum, Özerk Yönetim yetkililerini ve Şam hükümetini buğday alımında rekabete yöneltti.
Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Tarım ve Sulama Kurumu Başkanı Muhammed ed-Dahil konuyla ilgili yaptığı açıklamada, irsaliyelerin köylülere ve çiftçilere en geç 20 gün içerisinde teslim edileceğini söyledi. Şarku’l Avsat’a konuşan Dahil, “Özerk Yönetim, köylüler ve çiftçilerle birlikte, buğday hasadının tamamını, Özerk Yönetim’e bağlı merkezler aracılığıyla ulaştırmaya çalışıyor” dedi. Dahil, Suriye hükümetinin devam eden ablukası ve bölge genelini etkisi altına alan zorlu ekonomik ve hayat şartlarının ortasında, Özerk Yönetim’in kontrol bölgelerinde gıda güvenliğinin istikrara kavuşturulmasında çiftçilerin ve tarım arazisi sahiplerinin rolünün önemine dikkat çekti.
Özerk Yönetim’in buğdayın kalite dereceleri ile satın alınması arasındaki fark konusunda hoşgörülü olmaya karar verdiğini belirten Dahil, Rakka, Tabka, Ayn İsa ve Deyrizor'un doğu kırsalında ürünün tamamının teslim edilmesi tarihinin 25 Mayıs, Cezire bölgeleri için ise 28 Mayıs olarak belirlendiğini bildirdi

• Beğen
Bunu da ben ilave edeyim.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, bu yılki buğday alım fiyatlarını açıkladı. Buna göre bir kilogram buğdayın fiyatını 2 bin 200 Suriye lirası (ABD dolarıyla 56 sent) olarak belirledi. Arpanın kilogram başına fiyatı ise bin 600 lira (40 sent) olarak duyuruldu. Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, kendisine bağlı tarım ve ekonomi komitelerine ve kurumlarına üretilen tüm buğdayın rekabetçi bir fiyattan satın almaları talimatı verdi. Bir ton buğdayın alım fiyatı ise 560 dolar olarak belirlendi.
Suriye hükümetinin buğdayın kilogramını 2 bin 100 lira (54 sent) olarak belirlediği biliniyor. Buğdayın kilogramının küresel fiyatı yaklaşık 45 sent, bir tonu ise 455 dolar. Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş ve Hindistan'ın buğday ihracatını yasaklaması, fiyatlarda eşi benzeri görülmemiş bir artışa katkıda bulundu. Bu durum, Özerk Yönetim yetkililerini ve Şam hükümetini buğday alımında rekabete yöneltti.
Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Tarım ve Sulama Kurumu Başkanı Muhammed ed-Dahil konuyla ilgili yaptığı açıklamada, irsaliyelerin köylülere ve çiftçilere en geç 20 gün içerisinde teslim edileceğini söyledi. Şarku’l Avsat’a konuşan Dahil, “Özerk Yönetim, köylüler ve çiftçilerle birlikte, buğday hasadının tamamını, Özerk Yönetim’e bağlı merkezler aracılığıyla ulaştırmaya çalışıyor” dedi. Dahil, Suriye hükümetinin devam eden ablukası ve bölge genelini etkisi altına alan zorlu ekonomik ve hayat şartlarının ortasında, Özerk Yönetim’in kontrol bölgelerinde gıda güvenliğinin istikrara kavuşturulmasında çiftçilerin ve tarım arazisi sahiplerinin rolünün önemine dikkat çekti.
Özerk Yönetim’in buğdayın kalite dereceleri ile satın alınması arasındaki fark konusunda hoşgörülü olmaya karar verdiğini belirten Dahil, Rakka, Tabka, Ayn İsa ve Deyrizor'un doğu kırsalında ürünün tamamının teslim edilmesi tarihinin 25 Mayıs, Cezire bölgeleri için ise 28 Mayıs olarak belirlendiğini bildirdi
YPG'li teröristler 1 ton buğdaya 560 dolar fiyat açıklamış habere göre. 1 ton buğday 560 dolar o da 9100 Türk Lirası yapıyor. Fiyatlar 9000 liranın üstünde demektir güneyimizde.

ÖSO bölgesinde kaç açıklandı fiyat bilen var mı? Türkiye fiyatı ÖSO fiyatı civarında oluyor.

• Beğen