Hisarlar, Toscano, Torunoğlu, Türkay vb.

Merhaba, rotovatör dik frezemi yoksa yatıkmı hala kararsızım. Sulu arazide ağırlıkla Mısır ve Ayçiçeği ekiyoruz. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Mısır ve ayçiçeği yoğunlukta ektiğini söylüyosun arkadaşlar sana dik öneriyor.Dik rotavatör mısır ve ayçiçeği sapını kesinlikle ne parçalar ne dağıtır nede böler.Dik rotavatör güzel tohum yatagı hazırlar ama sap parçalamaz.sizin işinizi yatay görür

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bizim orada dik kullanan hiç yok. Karşı köyümüzde vardı, Bugün kardeşimi gönderdim. Onada, kullanan motoru çok yoruyor bizde kullanmıyoruz demiş (FENDT Vario 313 kullanıyor) kardeşimde Hisarlar alaborayı takmış gelmiş. Bizim traktör N.H T5 115 E.C interneten araştırdığım kadarıyla; yatık rotovatör ot ve kezek kırmada başarılı, dik ise freze taban yapmıyor fakat otlu ve kezekli yerde çok randımanlı değil.

Mısır ve ayçiçeği yoğunlukta ektiğini söylüyosun arkadaşlar sana dik öneriyor.Dik rotavatör mısır ve ayçiçeği sapını kesinlikle ne parçalar ne dağıtır nede böler.Dik rotavatör güzel tohum yatagı hazırlar ama sap parçalamaz.sizin işinizi yatay görür

Evet, kardeşim senin dediğin gibi dik freze bize pek uygun değil galiba. Marka olarak Gaspardo alacaktım. Sonra hibe desteği işi çıktı. O da yerli Marka olması gerekiyormuş. Onun için Toscano’da karar kıldık. Sizlerde taktir edersiniz ki; bu tür ekipmanlar bir defa uzun süreliğine alınıyor. Doğru karar vermek adına sizin değerli tecrübe ve fikirlerinize başvurmak istedim. Hisarlar’ın 2100 Cobra tipi rototillerini 1993 yılında almıştık ve hala kullanıyoruz. Doğrusu Traktörü büyütünce başımıza iş aldık.

Evet, kardeşim senin dediğin gibi dik freze bize pek uygun değil galiba. Marka olarak Gaspardo alacaktım. Sonra hibe desteği işi çıktı. O da yerli Marka olması gerekiyormuş. Onun için Toscano’da karar kıldık. Sizlerde taktir edersiniz ki; bu tür ekipmanlar bir defa uzun süreliğine alınıyor. Doğru karar vermek adına sizin değerli tecrübe ve fikirlerinize başvurmak istedim. Hisarlar’ın 2100 Cobra tipi rototillerini 1993 yılında almıştık ve hala kullanıyoruz. Doğrusu Traktörü büyütünce başımıza iş aldık.

Bende ayçiçeği tarımı yapıyorum.sap kıymada ve yer hazırlamada cazip geliyor benimde aklımda rötavatör var ama kimisi motoru çok yoruyor fazla yakıt oluyor diyor.Saplar ve yer kuruyken dekara kaç lt yakar acaba ?

5611d176-12af-4f41-a3d1-a8c6e5548ca1.jpg en mantıklısı deneyerek almak

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Merhaba, bir arkadaştan denemek için 2.5 m. dik freze rotovatör aldık. Nihai kararı tecrübe ederek vereceğiz. N.H.T5.115.E.C 3.m’yi rahat çekermi kullanan arkadaşımız varmıdır. Marka olarak Toscano düşünüyorum.

EC olmayan 115te çeker 3ü rahat olun

Kardeşim 5. Vitesle gidiyor dedi, Traktörün E.C oluşunu onun için belirttim. Ben hafta sonu köye gidince deneyeceğim. Genellikle sürülmüş tarlaları Mart sonu, Nisan başı ekiyoruz. Denemek için aldığımız dik freze 2.5 m. Bana göre 3 m. almak daha mantıklı geliyor. Tohum yatağı hazırlamak için dik freze dahamı uygun. Bizim çevremizde kullanan pek yok onun için yanlış karar vermek istemiyorum.

[video=youtube;tmF88hPh4mM]https://www.youtube.com/watch?v=tmF88hPh4mM[/video]

3 metre dik rotovator, Farmall 115 U pro deneme sürüşünde performansını görmüştüm, standart halde T5.115 motor max gücü 114 hp, 460 n.m. tork, kuyruk mili 96 hp gücü var. 150 hp 550 n.m. yazılım yapılırsa, kuyruk mili 120 hp güç verebilir.Dik rotovatör otsuz ve tavlı arazide verimli oluyor.Yazılım konusunda 140 hp, 520 n.m. olanları öneririm.
24 lü, merdaneli, matris armoni daha kullanışlı oluyor, ot varsa otu kıyar.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci4
Kardeşim 5. Vitesle gidiyor dedi, Traktörün E.C oluşunu onun için belirttim. Ben hafta sonu köye gidince deneyeceğim. Genellikle sürülmüş tarlaları Mart sonu, Nisan başı ekiyoruz. Denemek için aldığımız dik freze 2.5 m. Bana göre 3 m. almak daha mantıklı geliyor. Tohum yatağı hazırlamak için dik freze dahamı uygun. Bizim çevremizde kullanan pek yok onun için yanlış karar vermek istemiyorum.
rötavatör işi ne oldu hangi markayı aldınız acaba t5 i yoruyor mu ?

rötavatör işi ne oldu hangi markayı aldınız acaba t5 i yoruyor mu ?

Merhaba, Tocano 3 m. süper dik freze yazıldık. İpart dosyamızın onayını bekliyoruz. Bizim orda pek dik freze kullanılmıyor. Bakalım ne derece faydalı olacak. Bu yıl 2.5m. Şakalak dik freze kullandım. T5 115 750 dev/dk. Kobra tip rotovatöre göre bayağı zorluyor. Sürülmüş tarlada kullandık bu arada.

Merhaba, Tocano 3 m. süper dik freze yazıldık. İpart dosyamızın onayını bekliyoruz. Bizim orda pek dik freze kullanılmıyor. Bakalım ne derece faydalı olacak. Bu yıl 2.5m. Şakalak dik freze kullandım. T5 115 750 dev/dk. Kobra tip rotovatöre göre bayağı zorluyor. Sürülmüş tarlada kullandık bu arada.
Dik freze sapı kıymaz ama 1.önceliğiniz ayçiçek sapı kıyıp yer hazırlamaksa rötavatör daha uygun olur.dik freze 2.toprak işleme aleti olarak kullanılıyor kesek kırma için.

Dik freze sapı kıymaz ama 1.önceliğiniz ayçiçek sapı kıyıp yer hazırlamaksa rötavatör daha uygun olur.dik freze 2.toprak işleme aleti olarak kullanılıyor kesek kırma için.

Sürümün üstüne kullanıyoruz. Fakat hala çelişki içerisindeyim. Rotovatörmü yazılsaydık diye. Dik freze herk tarla üzerindeki otlarıda pek öldürmüyor sanki. Normal Rotovatör taban yapıyor diye illa dik freze alın dediler, bakacaz artık.

Sürümün üstüne kullanıyoruz. Fakat hala çelişki içerisindeyim. Rotovatörmü yazılsaydık diye. Dik freze herk tarla üzerindeki otlarıda pek öldürmüyor sanki. Normal Rotovatör taban yapıyor diye illa dik freze alın dediler, bakacaz artık.
Yan bıçaklılar taban yapar , dikbıçaklılar yapmaz, birde bu yeni dik frezeler var, kullanan arkadaşlar memnun ben çalışma şeklini görmedim , fakat onunda iki tipi olduğunu duydum , eski rotovatörler traktörü itiyordu, şimdikilerde böyle bir şey yok.avrupadan gelmiştir bu sistem illaki iyidir. 3 metre traktörü zorlatabilir .Bir vites düşük yaparsın , diye düşünüyorum.