Hidroligin kaldırma hızını nasıl arttırabiliriz

Arkadaşlar kepçe kullanırken indirme kaldırma hızı düşük kalıyor traktörün kollar iyi fakat pompa yavaş inip kalkıyor hızını nasıl arttırabilirim yag basıncını koltugun altında iki adet vana var hangisi benim işime yarar

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Abi kücük kırmızı vana var onun altında da büyük siyah vana var hangisi sence

tam hatırlamıyorum kardeşim seni yanıltmış olmayım.dayımın 82-80 var senin bahsettiğin sıkıntı ondada oluyordu ara sıra yağ filtresi değişince normale dönüyordu.mesela rölantide hidrolik hiç oynamazken traktörü 1500-2500 devire getirince hidrolik kalkıyorsa kesinlikle filtren tıkalı.bizde üniversal u-701 var hidrolik kolları pistonlu geçen hafta gübre atarken hidrolik kolları kalkmadı hidrolik kumanda kolunun orada küçük bi vana var aşağı doğru kapanıyormuş bilmiyorduk yukarı çevirince herşey normale döndü gayet seri bi şekilde kaldırıyor.kolay gelsin

Silindirden depoya giden yag hortumu-borusunu izle onun uzerindeki vanayi ac, ( buna yag donus borusu denir ) hizlanir. Cok yavas ac calismasini kontrol et olmadiysa biraz daha ac. Yani birden fazla acma sistem bozulur.

abiler iyi günler benimde tümosan 6080im var turbonun ısıtma bujisinden yağ atıyordu onu değiştirdim fakat turbonun sağ alt kısımdandan yağ atıyor ustaya sordum turbo yağ yakıyor dedi amma yağ esiltmiyor neden kaynaklamnır