Hayvanlarına elma posası yediren var mı ?

Arkadaşlar bu yıl dökme şeklinde elma posası aldım . Fakat düşük yaptırır diyenler oldu hayvanlarım keçi bu arada. Daha önce veren oldu mu elma posası zararı ni yada faydalarını bilen var mı ?
Ben sığırlara veriyorum hayvanlarım gebe. Çok şükür öyle bişey olmadı. Koyunculuk yapanlarda yediriyo buralarda. Onlardada sıkıntı yok

Bizdede kucuk baş sahipleri kullanır
Tabiki öncelik dengeli yedirmekte fazla gelirse zarar
Çoğunluk karma karıştırma yapar bizde
Ben yedirmedim ama yedirebilirim karma şeklinde
Bizim keçilerin son 1 aya girdi doğuma hazirlamak için vermeyi düşünüyorum tabiki mısır slaji saman ve arpa ile birlikte vereceğim keçi başına yarım kilo düşünüyorum nasıl olur sizce ?

Ben sığırlara veriyorum hayvanlarım gebe. Çok şükür öyle bişey olmadı. Koyunculuk yapanlarda yediriyo buralarda. Onlardada sıkıntı yok
Mısır slaji arpa ve saman ile birlikte vereceğim içerisindeki oglaga destek olsun diye günlük yarım ile 1 kilo arasında vermeyi düşünüyorum aynı zamanda meraya da gidecekleri için bende çok zararı olacağını düşünmüyorum fakat tecrübeli kişilerin düşüncelerini almak istedim .

Bizim zamani da elmalarımız coktu bi yil satılması doğrayıp ineğe veriyoduk daha sonra inek zayiflamaya başladı soruşturup elmanin zayıflattığı kanaatine vardık tabi bilimsel bi araştırma yapmadan ihtiyarlardan alintilarla bu kaniya varmış olduk

Bizim zamani da elmalarımız coktu bi yil satılması doğrayıp ineğe veriyoduk daha sonra inek zayiflamaya başladı soruşturup elmanin zayıflattığı kanaatine vardık tabi bilimsel bi araştırma yapmadan ihtiyarlardan alintilarla bu kaniya varmış olduk
Ben 2 ay boyunca kasaba vereceğim keçileri besledim gayet güzel geliştiler faydasını gördüm ama gebe hayvana zararı olur mu acaba diye şüphelerim var