HAVUC TARLASI 6 MOTORLA CIKMADI

Ynt: HAVUC TARLASI 6 MOTORLA CIKMADI

paylaşım için teşekkürler...sameler çok klas....+rep
ali_kockaya link=topic=29131.msg244589#msg244589 date=1264365839' Alıntı:
demek ki bizim buralarda kalsa bu kamyon.hıdırellez e kadar tarlada bekleyecek...bizim buralarda nerede bulacan bu kadar büyük motoru.belki paletli dozerle falan çıkardı.
yaza kadar bekler :D

Bence bu işte daha hafif traktöler küçük remorklar kullanılsa daha iyi değilmi..? Mesela orman işinde çalışan bi çok arkadaş çok kışlarda meyilli araziler de traktörün arkasına ve önüne yaptırdıkları aparatlarla odun taşıyor, kar-yağmur, çamur falan farketmiyor.. Dere tepe düz geliyor.. Remork oldumu iş değişiyor.. Tabi bu benim görüşüm katılmayabilirsiniz, o kadar traktör ve kamyonun yaktığı mazot bence havuç parasını götürür.
Paylaşım için teşekkürler..

nailyetek link=topic=29131.msg244604#msg244604 date=1264370012' Alıntı:
Bence bu işte daha hafif traktöler küçük remorklar kullanılsa daha iyi değilmi..? Mesela orman işinde çalışan bi çok arkadaş çok kışlarda meyilli araziler de traktörün arkasına ve önüne yaptırdıkları aparatlarla odun taşıyor, kar-yağmur, çamur falan farketmiyor.. Dere tepe düz geliyor.. Remork oldumu iş değişiyor.. Tabi bu benim görüşüm katılmayabilirsiniz, o kadar traktör ve kamyonun yaktığı mazot bence havuç parasını götürür.
Paylaşım için teşekkürler..
abi haklsındda dedginin tam tersi oluyor kocamn remorklar artık 10 ton öle olunca motorlarda büyür tabi bugun biridaha almış merkez cumrada newholland 230 hb bu işin sonu nere varır bilmem yakında 500 hb gelir ve aya cıkar orayıda ekmeye başlarızda ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLSINI VERSİN bu videodaki havuc benim degil ben ekemiyorum bunu parasınsa boşver sölesemde kimse inanmass kazanmasa saten o kadar adam o rezilligi cekmes abi senin dedigin gibi bitecek iş degil 10 ay burda mazot yaktılar saten kafadan 100 milyar yaktılar eksigi yok fazlası var yaptıgın yorum için tşkler

Bu kadar büyük 6 tane traktör çıkaramadıysa bırakında tarla kuruyana kadar kalsaydı.En öndeki same sanırım. Güzel video paylaşım için tşk.

ranger link=topic=29131.msg244825#msg244825 date=1264439943' Alıntı:
Bu kadar büyük 6 tane traktör çıkaramadıysa bırakında tarla kuruyana kadar kalsaydı.En öndeki same sanırım. Güzel video paylaşım için tşk.
zuha-*-s zuha-*-s evet en öndeki ve sondaki ikiside same 130 ve 190 hb

ali_kockaya link=topic=29131.msg244914#msg244914 date=1264453740' Alıntı:
iki işçi tutsalar 25 lira verseler akşama kadar sırtıyla havuçları kenardaki çayırlığa taşırlardı.ne gerek vardı dev gibi motorlara.kamyonda yazda baharda çıkardı.
allahta sizi güldürsün zuha-*-s zuha-*-s güçç*-*

aklıma gelmişken sorayım.bu havuç nasıl kazılıyor.makinesi mi var.işçi mi yoluyor.yoksa pancar gibi mi kazılıyor.birde yıkanıyormuş doğru mu.

o kamyonu boşaltmaya ne var.yan tarafta 5-10 metre ilerde çayırlı bir yer görünüyor.iki römork kapağı yada ilave lerden yatır.kamyonun yan kapağını aç.bir kişi çuvallara doldurur.iki kişi de sırıyla taşır.orada 10 ton yük vardır.50 şer kilo luk çuvallarla 200 seferde biter.birgün olsun alnınız terlememiş tabi bu işlere güler geçersiniz.

abii o kamyonun arkasında yükleyicide vardır iyi bakarsan görüsün tarlaya girecek mecbur iki kişi kullanır bu kamyonu birde sana şöle anlatayım makinası var 150 milyarcık ama kurakta yagmur yagdımı işi biter burdada motor söker aynı pancar catalı gibi alttan kapartır iişcilerde toplar ve kepceyle arabaya atılır kamyonun arkasında var ayrıca elle doldurulmuş olsa iki kat işci ister en öenmlisi ise iş verimi düşük olur burda dekardan 7 ton cıkıyor günlük 50 60 ton arası havuc cıkartıyolar bu kurakta 100 tonu bulru parası 300 kuruşla 500 kuruş arası ortalam 400 kuruş desek hesabını yap artık bu tarlayıda kiraya ekti 1000 m2 250 dölüm var 100 milyar icar verdi tarla sahibini bahara teslim etme zorunda sözleşme var baharın ekilecekya sende olsan sende durmasın abi milyarlık masraf ettin cıkartacan mecbur yoksa tarla sahibi bahara sürür sözleşmeleri var bununda yeri var boşaltma yıkanma paketleme var sohuk hava depsuda var yani 365 gün piysa havucu var genellikle yurt dışına cıka istersen bi video daha var at dersen atarım izle

ali_kockaya link=topic=29131.msg244962#msg244962 date=1264495594' Alıntı:
aklıma gelmişken sorayım.bu havuç nasıl kazılıyor.makinesi mi var.işçi mi yoluyor.yoksa pancar gibi mi kazılıyor.birde yıkanıyormuş doğru mu.

o kamyonu boşaltmaya ne var.yan tarafta 5-10 metre ilerde çayırlı bir yer görünüyor.iki römork kapağı yada ilave lerden yatır.kamyonun yan kapağını aç.bir kişi çuvallara doldurur.iki kişi de sırıyla taşır.orada 10 ton yük vardır.50 şer kilo luk çuvallarla 200 seferde biter.birgün olsun alnınız terlememiş tabi bu işlere güler geçersiniz.
abi gel buraya misafirimiz ol yerinde incle istersen :D alın terleme konusunda şöle sölim burda 6000 bin yagmurama borusu olan var benim 1000 tanede bunlarla ograşmayı bilirmin bilmemde

ayrıca bu havuccu mart ayında tarlayı boşaldacak

SAME 190 nasıl çıkaramamış şaşırıyorum o tek koparıp cıkarması lazım demek ki zemin sabun gibi toprak cok cıvıklaşmış.. yoksa same nin hidrolik kollarına bagla kaldırsın cıkarsın :) 165bg gucunde gunde 250 dönum pulluk cekiyor 6lı 16' pullukla adanada görmüştüm..