Havalı Mibzer markası yardım

En fazla 7bin bütçeyle ikinci el havalı mibzer almak istiyorum. Adana osmaniye bölgesinde çiftçilik yapıyorum. Sönmezler markası nasıldır? Bi de cansa var buralarda o fiyatlara. Bu fiyatlara bizim işimizi görebilecek güzel eken bir havalı mibzer tavsiyeniz var mı?

60 70 dönüm civarı onun dışında komşularımız var 20 dönüm fln onlar da ektirecek alirsam. Biraz piyasaya da çalışacağım yani
Piyasaya calisacaksan iyi bir makina al 15 bin civarinda falan gaspardo sakalak cansa olabilir sadece kendin ve bir iki komsunun ekeceksen 5 6 bin liraya bu dedigim markalar olabilir fazlasi bu kadar arazi icin gereksiz masraf diye düşünüyorum gecen yil 5 bin liraya 2008 sakalak aldim 150 donum ekim yaptik memnunum

60 70 dönüm civarı onun dışında komşularımız var 20 dönüm fln onlar da ektirecek alirsam. Biraz piyasaya da çalışacağım yani
O zaman bütçeni biraz daha arttır gerekirse bankaların düşük faizlerle kredileri var makinenin parasını dışarıya ektiğinle çıkartırsın kendi ektiğin de yanına kar kalır ama dediğin fiyata düzgün toplu makine zor

En fazla 7bin bütçeyle ikinci el havalı mibzer almak istiyorum. Adana osmaniye bölgesinde çiftçilik yapıyorum. Sönmezler markası nasıldır? Bi de cansa var buralarda o fiyatlara. Bu fiyatlara bizim işimizi görebilecek güzel eken bir havalı mibzer tavsiyeniz var mı?
Eski sönmezler kral makinalar o yıllarda geri üfleme bile yapmış adamlar (yeni makinalarda yok ) ben 2004 model aldım 2sene önce pancar ekimi yapıyoruz çok stabil ekim yapıyor. Cansa hakkında bilgim yok

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bu mibzer nasıl sizce 4500 istiyor 2005 model sanırım
IMG-20200208-WA0003.jpg
IMG-20200208-WA0002.jpg

2016 model sonmez var.Cok saglam makinalar. Tohum atmasi cok guzel. Biraz agir ve disk degistirmesi zor.
Aynen mesela çoğu makinada traktörün kuyruk mili mesafesine göre şaft kesilir uzun gelir kısa gelir. Bunda 3askı sistemi 3 pozisyonda yapılmış şaftı kesmeden uygun pozisyonda bağlıyosun traktöre. Çok büyük özellik değil ama sene 2004te bunu düşünmeleri hoşuna gidiyor insanın. Ayriyeten geri üfleme sistemi var her gözde. Tohumu atıp boşa çıkan deliğe makina tersten üfleme yapıyor sürekli. Bunu amacıda pancar tohumu gibi ufak tohumların veya tohumun içindeki minik yabancı maddelerin vakumun etkisiyle diskteki emici deliğe sıkışmasını önleyip bi sonraki turda o gözün boş geçmesini engellemek..

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
  • Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı