Hangi mibzer

Abilerim selamlar mibzer almak üzereyiz ama öncesinde hic kullanmadik hangi marka mibzeri tercih etmeliyiz senelik 250 dekar yer işliyoruz ettiğimiz ürünler arpa buğday fig yulaf az çok araştırdım özdöken özduman birde şakalak en uygun fiyatı özduman verdi sizin düşünceleriniz nelerdir selamlar saygılar

Abilerim selamlar mibzer almak üzereyiz ama öncesinde hic kullanmadik hangi marka mibzeri tercih etmeliyiz senelik 250 dekar yer işliyoruz ettiğimiz ürünler arpa buğday fig yulaf az çok araştırdım özdöken özduman birde şakalak en uygun fiyatı özduman verdi sizin düşünceleriniz nelerdir selamlar saygılar
Özduman kullanıyorum ben cok memnunum haşhaş ekiminide onunla yapıyorum

Aleyküm selam,
Özduman mibzer kullanıcıları gayet memnun görünüyor.
Mibzerler, pek çözülemeyecek sorun çıkaran tarım aleti değildir.
Yerli firmalar gayet başarılı işler çıkarıyorlar.
Reflektör kullanımı konusuna biraz dikkat edilse iyi olur veya seyyar bir tepe lambası makine üzerine konumlanabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Güngör irtem altınay kurt ceylan vs bunlar kendini yıllardır kanıtlamış makinalar 2003 yılında güngör aldım seneden seneye yıkayıp garaja çekerim ekeceğim zaman greslerim sadece gübre hiç konmadı gübresiz ekerim ara bölmeli gübreyi sacarım gübre makinasıyla daha bir 20 sene dahada gider garaja çektiğimde tekerlerini kaldıeırım sonuna kadar yükte durmasınlar +makinam baltalı yaylı mümkünse şaseyide altına takoz konup 4veya 6 yerinde baltalarda havada kalsın dha uzun ömürlü olur

Aleyküm selam,
Özduman mibzer kullanıcıları gayet memnun görünüyor.
Mibzerler, pek çözülemeyecek sorun çıkaran tarım aleti değildir.
Yerli firmalar gayet başarılı işler çıkarıyorlar.
Reflektör kullanımı konusuna biraz dikkat edilse iyi olur veya seyyar bir tepe lambası makine üzerine konumlanabilir.
Peki abi bizim buralarda toprak sert sence diskli olanlarmı yoksa cizel ayakli olanlarmi yani diskle o zincirlerin tohumun uzerini kapatacağını hic zannetmiyorum daha doğrusu zincir bizim toprağı yerinden oynatmaz bile senin düşüncen nedir

Peki abi bizim buralarda toprak sert sence diskli olanlarmı yoksa cizel ayakli olanlarmi yani diskle o zincirlerin tohumun uzerini kapatacağını hic zannetmiyorum daha doğrusu zincir bizim toprağı yerinden oynatmaz bile senin düşüncen nedir
Biz balta ayaklı buğday mibzeri kullanıyoruz.
Toprak karıştırıcı çatal ayaklı olanlardan.
Deneme alanınız varsa ikisini de tarla da deneyiniz.

Bizde özduman 22 li var dayimdada özdöken şakalak kulanmadim, bizdeki 2011 hangisini alirsan sikinti yaratmaz ama şöyle bişey var özdöken in ayari daha iyi özdumana göre yeni serilerinde nasil bilmiyorum onlarin ayar tablosu varsa atsan yorumlarim mibzerde sana sikinti yaratacak tek şey bu plastik borular eğer fiyat konusunda özduman mantikliysa bence hiç düşünmeden al bide kaçli aliyorsunuz fiyat size ne kadar çekti bu aralar yine zam gelir ne alacaksan şimdi al başka sorun varsa yanitlayabilirm :)