Hâl e Ürün Satmak

Girdi maliyetleri bugünlerde çok yükseldi ayrıca hiçbir tüccara güven duyamaz olduk (işini hakkıyla yapanlara değil lafım) Hâle götürmek istiyorum fakat hâle satarken herhangi bir belge gerekiyormu ve herhangi bir ücret ödeniyor mu tam olarak işleyişi bilmiyorum konuyla ilgili bilgisi olan varsa anlatabilirmi

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Girdi maliyetleri bugünlerde çok yükseldi ayrıca hiçbir tüccara güven duyamaz olduk (işini hakkıyla yapanlara değil lafım) Hâle götürmek istiyorum fakat hâle satarken herhangi bir belge gerekiyormu ve herhangi bir ücret ödeniyor mu tam olarak işleyişi bilmiyorum konuyla ilgili bilgisi olan varsa anlatabilirmi
Hallerde bazen maliye oluyor bazen olmuyor çok detayları var

• Beğen
Sattığın mal ne yaş sebze ise domates patlıcan gibi komisyan alır satıcı senin ürününü kaç TL den satarsa sattığını kaydeder hesap görünce %10 komisyon alır 3,5 kg aranılmaz bu işte

• Beğen
Sakarya'da İşleyiş Nasıl Bilemem Ama Ben Balıkesir'de Halde Çalışıyorum. Burada Başta Söylendiği Gibi Komisyoncu Yok. Herkes Sermaye Ürün Satıyor. Komisyon Olayı %10 Olarak Genelde Kalmaz. Üstü Olur. Temiz Bir Tüccar Bulabilirseniz Sizi Ne Zaman Ne Ekeceğinizi Dahi Yönlendirebilir.Balıkesir Halinde Çiftçilerin Kendi Mallarını Sattıkları Bir Yerleri Var. Eğer Sizin Orda da Varsa İstedikleri Evrak Varsa Hal Girişine Gidip Sorabilirsiniz.

• Beğen
Satmak istedigim yaş sebze Marul ıspanak lahana fasulye çok büyük ölçüde değil normal boyutta
Örnek böyle bir fiş var çuval sayısı , kg ağırlık , fiyatı , tutarı yazılı . Fasulye gibi ürün çuval içinde 1 kg fire verir.
Satış günü ürün halde ne fiyata giderse mal çok olur fiyat düşer komisyonunun elinde birnevi güvendiğin biri ile çalış

Resimler ve ekler

• IMG_20220210_082208.jpg
    IMG_20220210_082208.jpg
    124.2 KB · Görüntüleme: 194
  • Beğen
tanıdığın illaki vardır oralarda çıtlatıver iki dakkada halleder işini maliye evrak falan karıştırmadan.ama malını öldürürler bu kesin. elindeki malın miktarını bilmiyorum ama bulunduğun bölgede pazar kuruluyorsa mahalle pazarları dahil zabıtaya yada belediyeye bilgi ver ben bu ürünleri kendim yetiştirdim KÖYÜM BURASI TARLAM BURASI. şimdide satmak istiyorum diye sana pazarın içinde bir yer göstermek ZORUNDA. REKABET kurallarına uygun olarak 50 kuruş ucuz yazarsın kısa sürede satılır inş. malın

• Beğen
Tepkiler: Emir AVCI