Gübrenin bozulması diye birşey var mı size soruyorum

Herkese kolay gelsin elimde Anderson marka ithal 25.5.15 kompoze gübresi var toprağa attigimizda erimedigini gördük bende üre ile karsilastirdim. Üre ve anderson gübreyi farkli kaplara bir miktar su ile koydum üre 1 saate kalmadan eridi gitti anderson ise 1 günün sonunda fotograftaki haldeydi. Sizin yorumunuz nedir bu Anderson kullanılır mı?
IMG20221028114810.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Her ürünün bir raf ömrü vardır tabiki ama burada herhangi bir sorun yok.Bu ürün ya taban gübresi ya da çim alanlarında kullanılan yavaş salınımlı bir ürün.İki türlüde uzun süre boyunca besleme yapabilmesi için katkı maddeleriyle yavaş yavaş erimesi sağlanıyor.Suyu görür görmez eriyecek olsaydı ilk yağmurda yıkanır faydası az olurdu.

Şunu sorayım size bu gübre en verimli hangi ekimde etkili olur ben şimdi sulak arpa ekip haziranda ikinci ürün silajlık mısır ekecegim sizce ne zaman hangisine atayım bunu?
Bu gübre tarla bitkileri için uygun bir gübre değil çünkü fosfor oranı çok düşük.Büyük ihtimalle çim alanları için özel formüle edilmiş bir ürüne benziyor.Fiyatıda dap 20-20,15-15-15 gibi birçok ürüne göre yüksektir diye tahmin ediyorum.O yüzden bu ürün yerine diğer taban gübrelerini yönelin.

Bu gübre tarla bitkileri için uygun bir gübre değil çünkü fosfor oranı çok düşük.Büyük ihtimalle çim alanları için özel formüle edilmiş bir ürüne benziyor.Fiyatıda dap 20-20,15-15-15 gibi birçok ürüne göre yüksektir diye tahmin ediyorum.O yüzden bu ürün yerine diğer taban gübrelerini yönelin.
Elimde 500 kilo kadar var ektiğim alan 60dekar sulu. Elimde olmasa dediğiniz gibi 3.15 tercih ederim ancak değerlendirmek açısından öneriniz var mı?