GÖRdüm ALdım.Yeni 11'li ağır tillerim (Göktürk-)

Ohoo,Mehmet bey beni göreceksiniz.Üç dört kat giysi,üstüne paltoyla lahana gibi oluyorum.Kafada da polar bere ve kaşkol.Kulaklara da spiker tipi kulaklık takıyorum.Kulaklığa öyle alıştım ki, unutursam tarla yolundan dönüp alıyorum.
Eldivenlerde en kalinindan olmali,
bende kar maskesi takiyorum bazen,sadece gözler acik...

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
365 gün köyde değilim ama bir tarlaya işlem olarak ne yapılacaksa hepsini tam zamanında yapıyorum.Köyde kalanlardan hiç bir işlemde geri kalmıyorum.Elimdeki motorlar işlerimi görüyor.Yani yeterli diyebiliriz.
AMA...
Bu büyük ihtiyar traktörüm kabinsiz (Güvenlik riski,soğuk havalarda üşütüp hastalanma riski) ve direksiyon hidrolik değil (kol yorgunluğu,düşük hızlı manevralarda zorluk).Yoksa yakıtı çok düşük.50 dekar tillerde 36 litre mazot yaktı (kesin ölçüm).İYİSİ YENİSİ..HAYIRLISI
Ben de sizin gibiyim. Hafta sonları ve izinler de köye geliyorum. Benim traktör üm fiat450, kabinli (bahsettiğiniz çekincelerden dolayı özellikle ettim. Kardeşim önce karşı çıktı soğuklarda ki avantajını görünce kabinsiz traktör e binmem diyor[emoji3]) ve hidrolik direksiyonlu, Bana yetiyor. Bakalım araziyi büyütürsek iyisi yenisi[emoji3], hayırlısı

• Beğen
Çoktandır almak istediğim tillerime kavuştum.Birkaç yıldır sitede ilgi ile izliyordum.
Merzifon'daki tarım fuarında çok yakında Çorum üretimi tillerleri inceledim.Geçen hafta Çorum'a gidip GÖRAL tillerleri gördüm,inceledim ve aldım.

Ekli dosyayı görüntüle 27901

Ekli dosyayı görüntüle 27902

Ekli dosyayı görüntüle 27904

Ekli dosyayı görüntüle 27903

Ekli dosyayı görüntüle 27905

Pabuçlar yılan dili.Kamyon makasından yapma değil.Orjinal.

Ekli dosyayı görüntüle 27906

Ayaklar Çorum'da ayrı bir fabrikada yapılan, ihraçta edilen ferro prezzo. 30x30 mm kare

Ekli dosyayı görüntüle 27907
Hayırlı olsun

Çoktandır almak istediğim tillerime

kavuştum.Birkaç yıldır sitede ilgi ile izliyordum.
Merzifon'daki tarım fuarında çok yakında Çorum üretimi tillerleri inceledim.Geçen hafta Çorum'a gidip GÖRAL tillerleri gördüm,inceledim ve aldım.

Ayaklar Çorum'da ayrı bir fabrikada yapılan, ihraçta edilen ferro prezzo. 30x30 mm kare

Hayirlı olsun.
Yedek parca lazim olursa irtibata gecebilirsiniz.

• Beğen
Çok güzel alet.Bizdede beğenalın 15 lisi var ben çizel niyetinede kullanıyorum tırmık niyetinede kullanıyorum.
Köyde sadece bende var.Hafta sonu köyün en büyük çiftçisine gösterdim,dik frezem gelirse atıl kalacak,internetten satişa çıkarayım (toplam 25 dekar çalıştı) dedim.
Sakın satma abi, (sizin de söylediğiniz gibi) sürülmüş yerde çizel olarak kullanırsın,dünyanın yerini götürür dedi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Hayırlısı oşsun 3 sıralısını alsaydınız daha iyiydi karıştırmada toplamazda yazın anız yerinede çekilebiliyor tavda pulluk vurmadan
Çoktandır almak istediğim tillerime kavuştum.Birkaç yıldır sitede ilgi ile izliyordum.

• Beğen