Goble diskaro

Selamın aleyküm arkadaşlar 110luk case traktörüm var 24lü ilgi megastar gobleyi çekebilir mi en fazla kaçlı olması lazım 110beygir için

İyi akşamlar, yeni başlık açmak istemedim.
3 nokta askılı diskaro için geniş ara ve dar ara diskaronun farkı nedir? ot mücadelesinde hangi tür seçilmeli? (otları hangisi daha iyi parçalar, mücadelede hangisi daha iyidir?)

İyi akşamlar, yeni başlık açmak istemedim.
3 nokta askılı diskaro için geniş ara ve dar ara diskaronun farkı nedir? ot mücadelesinde hangi tür seçilmeli? (otları hangisi daha iyi parçalar, mücadelede hangisi daha iyidir?)
Ben ot yerine taş konusunda daha temkinliyim. Arazinizde sacların arasından geçmeyecek taşlar var mı? Çünkü geniş veya dar ara olması ot için fark etmiyor, parçalar geçer tıkanmadan. Ama bir taş gelir sıkışırsa uğraş dur..

Taş neredeyse hiç yok,
geniş ara tercih edilmesinin sebebi taş mı?
Normalde değil tabii. Ben çok sıkıntı çektim, o yüzden artık ona daha çok odaklanıyorum. Pulluk üstü sürümde otlu şartlarda ve arpa firezi gibi sert zeminlerde daha rahat çalışır. Eksi yönü motoru zorlar ve daha az stabil tohum yatağı çıkarır. Yani bunu hangi durumlarda hangi amaç için hangi motorla kullanacaksınız bunlar etkiler seçimi.

• Beğen
Tepkiler: bunny01

Normalde değil tabii. Ben çok sıkıntı çektim, o yüzden artık ona daha çok odaklanıyorum. Pulluk üstü sürümde otlu şartlarda ve arpa firezi gibi sert zeminlerde daha rahat çalışır. Eksi yönü motoru zorlar ve daha az stabil tohum yatağı çıkarır. Yani bunu hangi durumlarda hangi amaç için hangi motorla kullanacaksınız bunlar etkiler seçimi.
Tohum yatağı hazırlamak için değil, açıkçası tek bir amaca hizmet edecek, o da mandalina ve portakal bahçesi için ot mücadelesi, ilaç atmak yerine diskaroyla sürmek daha kolay benim için. Bu durumda geniş ara almak otları parçalamada ve toprağa karıştırmada daha iyi diye anlıyorum. Traktör agroplus 55 f (50 HP) 20’li geniş ara uygun sanırım.