Gebe duve alımı

Benim kredim 1 hafta sonra çıkacak hayvanlarımı seçmeye gidiyorum
http://www.devletdestekli.com/faizsiz-hayvancilik-kredisi-nasil-alinir/
Bilgileri buradan edinebilirsiniz. Hayvan konusunda yardımcı olabilirim

Hocam ben bu konuyu defalarca okudum ama burada net bilgi yok. Ziraat bankasına gittik gerekli ipoteği verdik bizden neler istiyor? Geri ödemesi nasıl oluyor? 0 faizli krediyi kaç yılda ne kadar aralıklarla ödeyeceğiz? Örneğin 3 yıl 0 faiz 3 ayda bir veya 5 yıl 0 faiz 6 ayda bir şeklinde?

• Beğen
Tepkiler: ozgurozkan
Olay şubeye ve size göre değişiyor. Sıfır faiz diye bir durum yok öncelikle, faiz almıyorlar ama masraf, kullandırma ücreti zırt pırt derken yıllık %3-4 civarı maliyet çıkartıyorlar. Süre yine onların insiyatifinde, şubenin bağlı olduğu bölge risk almaya meğilli ise 7 yıllık verir 2 yıl sadece deiğim masrafları öder 3. yıl ana parayı ödemeye başlarsınız. Kimisi ilk yıl direk ana para ödetir.

Birde başvuranın kredi notu da önemli. Kimisine 1 lira için 2 liralık ipotek isterler kimisine 1 lire için 1.5 liralık ipotek yeter. Bu arada ben hayvanı 10 bin lira'dan alacam hepsine kredi ver diye bir durum yok. Banka ithal hayvan için bir bedel belirliyor. Atıyorum 8 bin TL. Hayvan başı bu paranın %75'ini yani 6 bin lirasını veriyor en fazla, sen istersen hayvanı 15 bin lira'ya al kendi belirlediğinin değer üzerinden kredi veriyor.