Fotograflarla bir süt sıgırı işletmesinin kuruluşu

Hocam ÖncelikLe Hayırlı Ugurlu Olsun allahım utandırmasın size birşey sormak istiyorum işletmeyi yaptınız faliyetede gecti şu ana kadar hic dedinizmi şurayı şöyle yapsaydım yada şunu keşke şundan kullansaydım dediginiz yerler oldumu birde işletmenizde en sık gördügünüz hasatalıklardan ve sebeplerinden bahsedermisiniz

Hocam güzel bi işletme olmuş tebrik ederim. Bende ziraat mühendisi ( zooteknist ) yim ve benzer bi projem var nasipse bu yaz başlayacağız. Senden bir ricam olacak fikir olması açısından servis yollarının, durakların, duvar yüksekliklerinin, çatı yüksekliği ve eğiminin ölçülerini rica edebilir miyim? Bilgisayarda projen duruyorsa eren-kilic@outlook.com adresine mail atabilir misin? Birde şöyle yapsaydım daha iyiydi dediğin yerler var mı yani memnun musun?

Meslektaşım inşallah yaparsınız,Allah yardımcınız olsun.yem yolunun sagındaki ve solundaki servis yollar 350cm duraklar 500cm dışta kalan servis yolları yaklaşık 300cm yem yolu ise 400cm,yan duvar yüksekligi 300cm,100cm de boydan boya açılır kapanır pencere var(toplam 400cm) çatının en yüksek noktası 850 cm.

Hocam ÖncelikLe Hayırlı Ugurlu Olsun allahım utandırmasın size birşey sormak istiyorum işletmeyi yaptınız faliyetede gecti şu ana kadar hic dedinizmi şurayı şöyle yapsaydım yada şunu keşke şundan kullansaydım dediginiz yerler oldumu birde işletmenizde en sık gördügünüz hasatalıklardan ve sebeplerinden bahsedermisiniz[/QUOTE

Allah razı olsun.öncelikle işletmeyi nihai hedefledigim kapasiteye göre yaptırıp daha az hayvanla başladım bu da ilk yaparken ekonomik olarak biraz zorladı keşke işletmeyi hayvan sayısı arttıkça büyütseydim bir diğer pişmanlıgım çatı kaplamada karboline diye bi malzeme kullanmıştım bu firmada beni pişman etti,malzeme doluda kırıldı ama firma malına sahip çıkmadı.işletmemde şimdiye kadar önemli bi sıkıntı hiç olmadı ama bazen mastitis görülüyo bazende tırnak problemleri bunların dışında pekbi sıkıntı yaşamadım,buzagılarda da bazen ishal görülüyor.

işletme cok güzel olmuş kardeşim hayallerdeki işletme bende ıparta başvurmak için danışmanla konustum 400bin tl ile başlamak lazım dedi biraz çekindim açıkçası devlet destegi almadan yapmayı planlıyorum bende 50 baş ineklik yeterli olur benim için.senin projeleri atma imkanın olursa bakmak isterim projene.

Kusurabakmayın daha evvel yazmıştım.
Telefon için teşekkür ederim, en kısa zamanda arayacağım ama
forum üzerinden bir mesaj daha göndermiştim size,vaktiniz olduğunda onuda cevaplamanızı çok arzu ediyorum.saygılar sunarım.iyi geceler.