Firma Temsilcilerinin Bir Görünüp Sonra Kaybolması

Ynt: Firma Temsilcilerinin Bir Görünüp Sonra Kaybolması

sebazios link=topic=76844.msg907765#msg907765 date=1406415583' Alıntı:
Firma temsilcilerine konu açmaları için %10-15 Trakkulüp indirimi şart koşulsa
Firma temsilcilerinin konuşarına 1000 mesaj ve üstü kullanıcılara yazma izni verilse tüm sorunlar çözülür aslında.

Sadece insani olmaz :D
bu iletini pek tuttuğumu belirteyim yılmaz :)
başka yöntemler bulalım bence düşünmekte fayda var..
mesela gökhan demişki bereket tv ' de dile getirelim...
o zaman mesela ünlü firmasıyla veya alplerle başlayalım onlardan bir yetkiliyi ' de programa alsınlar..
isteklerimizi burada belirleyip orada arzedelim.. bakalım ne beyan edip sonra ileriye dönük ne yapacaklar..
orada milyonların önünde arz-talebi hoş karşılayıp ve yerine getirmeyi kabul edip sözlerinden dönemezler..
firmaları sırasıyla burada belirleyip bereket tv aracılığıyla davet edip alalım karşımıza..
ürettiği ürünün eksikleri,fiyatı,avantajları,dezavantajları,neden yenilik yerine aynı malı çiftçiye dayattığı kısacası herşeyi çıkar ortaya...
ne dersiniz....

Abi taşıma suyla değirmen dönmez.

Bu sitenin öyle bir hale getirilmesi lazım ki, öyle bir izlenime kavuşması lazım ki,

Bi değil, firma temsilcileri sıraya girmeli haklarında konuşabilelim diye.

Bu arada biz çok evham yapıyoruz. Aslında site, birçok firma tarafından yakından takip ediliyor. Edildiğine eminim. Sadece temsilci bazında katılım yapmıyorlar.

Neden mi?

Kendileri ile alakalı, hatta onu geçtim Türkiye ' de tarım ile alakalı, google üzerinden ne aratırsan arat, illa ilk sayfada bir yada birkaç Trakkulüp linki mevcut.

Kurtuluşları yok yani. Illa ucundan kenarından takip etmek zorundalar.

hadi o zaman gökhan en yakın zamanda bereket tv ile görüşelim..
konuyu anlatalım orayı ayarladıktan sonra firmalarla irtibata geçelim....
ne dersiniz....
konuya sabah gene bakarım uykum geldi ne yapim :)

Benim de uykum geldi. Herkese Allah rahatlık versin.

Bu arada, firma temsilcilerinin açtığı ve uzun zamandır ölü olan konuları hortlatalım. 10 numara kalite soru ve öneriler yazalım. Sonra likleri temsilcilere mail atalım. Geri dönüşler yavaş yavaş başlar bence.

Firma temsilcilerinin bir süre sonra pasif kalmalarının sebepleri bence şunlar:

1. Firma temsilcileri şayet büyük bir firma ise burada sadece var olmak için bulunuyorlar. Şahsi düşüncem sadece popülerite için yapılan bir girişim. Ayrıca sitenin takibi için birisi görevlendirilmediyse firmadan herhangi birisi üye oluyor, merhaba diyor çıkıyor. Dolayısıyla takip eden birisi olmuyor.

2. Bazı üyelerin seviyesiz mesajları da firmaları etkiliyor. Örneğin bir tarım aleti firmasının açtığı konuya 'hadi ordan, ürünleriniz bir işe yaramaz, demirleri iki günde yamuldu vs.' şeklindeki seviyesiz ve yerinde olmayan mesajlar yazanlar yüzünden firmalar uğraşmak istemiyor.

Gökhan ÖZKAN link=topic=76844.msg907774#msg907774 date=1406417644' Alıntı:
madem ilk sıralarda biziz ve içimizde hakiaten çok büyük cevherler var.bunu kanıtlayalım ve firmalar bizi daha çok ciddiye alsın.
EVETTTTTTTTTT BU CEVHERİ BOŞA HARCAMAMAK LAZIM

Aslında firmaların bu noktada yaptıkları büyük hata.

İmajı sekillendiren onyargilardir.

Mustaf-a link=topic=76844.msg907840#msg907840 date=1406477300' Alıntı:
2. Bazı üyelerin seviyesiz mesajları da firmaları etkiliyor. Örneğin bir tarım aleti firmasının açtığı konuya 'hadi ordan, ürünleriniz bir işe yaramaz, demirleri iki günde yamuldu vs.' şeklindeki seviyesiz ve yerinde olmayan mesajlar yazanlar yüzünden firmalar uğraşmak istemiyor.
onlarda iyi malzeme kullansaydı o yorum yapılırmıydı sence iyi iyidir kötüde kötü...
bundan bir ay öncemiydi neydi bi ilaçlama firmasından temsilci konu açmıştı trakkulup üyelerine %2.5 indirim diye ...adama bak resmen bizimle dalga geçiyo ...böyle konu açacaklarsa hiç açmasınlar...
http://www.trakkulup.net/tarim-ekipmanlari/fabrikadan-2-yil-garantili-sifir-bahce-ilaclama-makinasi-100-lt-tarla-spraypro/msg901434/#msg901434

birde müşteri her daim haklıdır bizim eleştirilerimize küsüp cevap vermeyeceklerse trakkulübe hiç uğramasınlar daha iyi...

Firma temsilcileri bir iki ileti yazarak satışlarında patlama bekliyorlar. Bu olmayınca hemen pasif duruma geçiyorlar. Bunların durumu hangi traktörünü alacağına karar veremeyip siteye üye olan, bir iki konu açıp ondan sonra ortadan kaybolan üyelere benziyor. Bu forumda ticari kaygıyı bir kenara bırakıp bir iki sene samimi olarak bizimle birlikte olan firma temsilcisi, bu sürenin sonunda hiç ummadığı maddi ve manevi desteği arkasında görür. Kimse kusura bakmasın ama bir iki soru yanıtladı diye herkes o firmanın malını kapış kapış alacak diye bir şey yok.

stulu link=topic=76844.msg907878#msg907878 date=1406487793' Alıntı:
Firma temsilcileri bir iki ileti yazarak satışlarında patlama bekliyorlar. Bu olmayınca hemen pasif duruma geçiyorlar. Bunların durumu hangi traktörünü alacağına karar veremeyip siteye üye olan, bir iki konu açıp ondan sonra ortadan kaybolan üyelere benziyor. Bu forumda ticari kaygıyı bir kenara bırakıp bir iki sene samimi olarak bizimle birlikte olan firma temsilcisi, bu sürenin sonunda hiç ummadığı maddi ve manevi desteği arkasında görür. Kimse kusura bakmasın ama bir iki soru yanıtladı diye herkes o firmanın malını kapış kapış alacak diye bir şey yok.
güzel......

Gürşah römork zamanında üye olmuş ama bi daha uğramamış römorkları gerçekten güzel burada tanıtım yapsalar çok iyi olur gerekirse malkara bulundugum köye 18 km uzaklıkta hemen hemen haftada 1-2 gün gidiyorum gerekirse konuşurum bi şekilde buraya geri döndürürüm.

http://www.trakkulup.net/profile/g%FCr%FEah/

http://www.gursahromork.com/

Firmaların sitemizden kaybolması gerçekten üzüntü verici birşey. Bunun için çeşitli sebepler var. Arkadaşlarında dedikleri gibi ilk etaptaki reklam ve pazarlama beklentileri. Nitelikli soru ve görüş alamamaları. Hâla internetten reklam ve tanıtım olaylarına yabancı olmaları bu konuyu etkileyen etmenler. Fuarlarda birçok firma ile görüşüyüroum. Çoğuda beni tanıyorlar. Aynı zamanda sitemizide biliyorlar. Hatta takip ettiklerini söylüyorlar. Bu şekilde bana ulaşan firmalar bile var. Hep dile getiriyorum. Görüştüğüm firmalara sitemizde aktif olmalarını söylüyorum. Ama vakit ve imkanları kimisininde el vermiyor sanırım. Yani bazı büyük firma sahipleri işten güçten bakamıyorlar. Elemanlarıda görevlendirseler onlarda bir girip çıkıyorlar. Hâla ülkemizde yurt dışındaki firmalardaki gibi sosyal ağlardan, internetten ve pazarlamadan sorumlu nitelikli eleman bulunmaması önemli etkinlerden birisi. Firma elemanları bu konulara önem vermiyor. Aynı şekilde bazı firmalarda. Yurt dışında sırf bu alanlarda firmayı aktif tutan elemanlar görevlendiriyorlar. Ülkemiz daha bu konuma gelemedi. Çoğu firma bu son çıkan ticaret kanunu ile internet sitesine kavuştu. Yani bizde de aktif firmalar olacak. Ama daha zaman var diye düşünüyorum. Az çok sitemizi tanımaya başladılar. Zamanla onlarda öneminin farkına varıp, sitemize gereken ilgiyi göstereceklerdir. Bunun olabilmesi için bizimde aramıza gelen firmalara yapıcı eleştiri ve tavsiyelerde bulunmamız gerek. Ürünlerini kullanan veya kullanmayı düşünen kişilerin bu ürünler hakkında tecrübe ve fikirlerini paylaşması, ürünler hakkında detaylı bilgi istemesi gerek. Eğer ürünü iyileştirme anlamında yapılabilecek şeyler varsa, bunlarıda dile getirmeleri gerek. Sadece fiyat veya gerekli traktörü sormak gereksiz bir yorum kalabalığı yapıyor. Bunu zaten bir firmanın bayisinide gidip sorabiliriz. O yüzden daha yaratıcı sorular sormamız gerek düşünüyorum. Ayrıca yeni bir ürün alan bir üyemizin aldığı ürün hakkında bilgi veren, eksiklerini anlatan, üzerinde yapılabilecek yenilikleride anlatan konular açması daha ilgi çekici olabilir. Hatta fotoğraf ve vidyolar ilede desteklenebilir diye düşünüyorum...

Konuya soyle bir bakis getireyim. Yurtdisindaki Landwirt yada Trekkerweb tarzi olusumlara ihtiyacimiz var. Bence bunu dusunmeliyiz. Konusunda bilgi sahibi, nitelikli bir ekip olusturalim, yeni cikan yada var olan teknolojiyi, ekipmanlari bu grubumuz test etsin, yorumda oneride elestiride bulunsun. Bu testi video, fotograf tarzi cesitli literaturlerle destekleyelim. Kendi etrafımizda saygin bir otorite olalim, biz firmalari degil, firmalar bizi kovalasin. Gun gectikce yerimizi sayginlastiralim. Youtube kanali olusturup bu videolari orada paylasalim, kimbilir belki aylik dergiye kadar gider bu is...

GÜRKAN link=topic=76844.msg907908#msg907908 date=1406495520' Alıntı:
Konuya soyle bir bakis getireyim. Yurtdisindaki Landwirt yada Trekkerweb tarzi olusumlara ihtiyacimiz var. Bence bunu dusunmeliyiz. Konusunda bilgi sahibi, nitelikli bir ekip olusturalim, yeni cikan yada var olan teknolojiyi, ekipmanlari bu grubumuz test etsin, yorumda oneride elestiride bulunsun. Bu testi video, fotograf tarzi cesitli literaturlerle destekleyelim. Kendi etrafımizda saygin bir otorite olalim, biz firmalari degil, firmalar bizi kovalasin. Gun gectikce yerimizi sayginlastiralim. Youtube kanali olusturup bu videolari orada paylasalim, kimbilir belki aylik dergiye kadar gider bu is...
kesinlikle doğru gürkan abi bunun için elini taşın altına koyacak kişiler lazım benim okulum olmasa yapmak isterdim ve ilk etapta yeterince prestij oluşturana kadar seçtiğimiz kişiler örneğin trakkulüp üyelerinin aldığı her türlü tarım makinasını veya çevrelerinde yeni alınan makinaları inceleyerek test edebilirler daha sonra firmalar yavaş yavaş bize ulaşacaktır

Bu fikir güzel. Bildigim kadarı ile (kurumsallari saymazsak) Türkiye ' de çıkan aylık tarımsal dergi yok.

Test olayı daha da iyi. Mukayese yeteni yüksek 4-5 kişilik bir ekip test işini layiki ile yapar.

Aslında sirf sitede paylaşılan haberler dahi toplansa sağlam materyal çıkar ortaya.

eeemreee link=topic=76844.msg907846#msg907846 date=1406479654' Alıntı:
bayileri onların pazarı olarak görüyorlar. parekendeci gibi değil toptancı gibi hareket ediyorlar

Tam da anlatmak istediğim bu. Firmalar burada olmak için usulen buradaymış gibi davranıyor. Aynen bir web site açmaları veya firmalarına ait bir sosyal paylaşım hesabı olmaları gibi düşünüyor. Aslında bunu güzel kullansalar çok yararını görebilirler. Ama asıl dert ürünü satmak ya da tanıtmak değil bence, çünkü o işi zaten bayileri yapıyor.

gaggoş link=topic=76844.msg907867#msg907867 date=1406485594' Alıntı:
onlarda iyi malzeme kullansaydı o yorum yapılırmıydı sence iyi iyidir kötüde kötü...
bundan bir ay öncemiydi neydi bi ilaçlama firmasından temsilci konu açmıştı trakkulup üyelerine %2.5 indirim diye ...adama bak resmen bizimle dalga geçiyo ...böyle konu açacaklarsa hiç açmasınlar...
http://www.trakkulup.net/tarim-ekipmanlari/fabrikadan-2-yil-garantili-sifir-bahce-ilaclama-makinasi-100-lt-tarla-spraypro/msg901434/#msg901434

birde müşteri her daim haklıdır bizim eleştirilerimize küsüp cevap vermeyeceklerse trakkulübe hiç uğramasınlar daha iyi...

Eleştirinin şekli ve yöntemi çok önemli. Firmalar buraya kurumsal bir kimlikle giriyor ve aynı şekilde bir muhatab bekliyorlar. Ama karşısında güzel bir şekilde eleştiri değil de argo kelimelerle eleştiri olunca bundan rahatsız oluyor. Bu şekilde bana aşırı derecede sitemde bulunan firmalar olduğunu söyleyebilirim. Sadece bu yüzden sadece özel mesajı kullanan firmalar bile var. Tabi ki firmaların bu şekilde davranmları henüz internet alemine alışamadıklarının da göstergesidir, onlar da zamanla alışacak diye düşünüyorum.

mecburiyetin verdiği rahatlığın tadını çıkarıyorlar genel olarak. Nasıl olsa alıcaz çare yok. Yapılanma içine girersekte usulsüzlüklerin önünü nasıl alınıcak o merak konusu