FIAT 65-46 DT İLE KANOLA SAPLARINA CİGULİ ÇEKİMİ 2014...!!!

Ynt: FIAT 65-46 DT İLE KANOLA SAPLARINA CİGULİ ÇEKİMİ 2014...!!!

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

<<B.Özyurt>> link=topic=77347.msg915678#msg915678 date=1409560194' Alıntı:
Tozda işin zor be abi . Bi tane Cigumer alalım size :D Hem merdane hem ciguli,3 kanatlı. Hem zaten 65 çekemeyeceği için tozdan da kurtulursun. :D Bizim muratlıda Baydemirler üretiyor. Çorluda vardı hatırlarsan.

Arkadaşlar bu aleti ilk Hayrabolulular buldu. Hayrabolu Tekirdağın Edirne sınırındaki ilçesi. Tabi ismini de yöreye yakışır bi şekilde verdiler. Önceleri ciguli yokken, ayçiçeçi saplarını büyük tırmıklarla biyere öbek yapıp kibritle yakardık. Eylül başları her taraf dumanaltı olurdu,dumanı da anız yangınından beterdir. Ciguli büyük rahatlık oldu. Hem günde 150 dekar sap parçalayabiliyor ( tek seferde 4 sıra götürüyor) hem de sapları toprağa bıraktığı için yeşil gübre oluyor. Hem de uzun vadeli, mesela buğday biçerken geçen seneden kalma ayçiçeği sapları bulabilirsiniz tarlada.

Cigumeri gördüm fuarda çok güzel alet Berk. Ama dediğin gibi 65 çekmez. Haşmet ' ide kıyıp o sapın içine sokamayız. Zaten sokacak olsak ilk işim önden hidrolik sipariş etmek olur. Arkayada potiyi takar işi bir seferde bitiririm. Zaten siz gittiniz Çorlu fuarında Erkunt ' un Yurt içi Satış müdürü ile görüştüydüm. Sordum ön hidrolik ve pto satışı varmış. Sadece hidrolikte olur dedi. Öyle birşey olursa ilk iş onu almak olacak. Yada geri geri çekecem. Zaten öyle bir durum olursa geri geri çekerim. 65 ' lede çekecem. Fakat toz içeri daha çok geliyor geri gidince. Az mesafede yapıyorum hep. Ama uzun mesafede çok toz geliyor arkadan bıçaklar ters dönünce. Haşmet ile olsa çekerim tüm tarlayı geri geri...:D