Fiat 450 Saman Makinesini Çevirir mi

Ynt: Fiat 450 Saman Makinesini Çevirir mi

Fiatların kuyruk mili el debriyajlı olduğu için çoğu makinayı daha rahat hareket ettiriyor. Ve motorlarındaki hararet olayı. Fiatlar hararet yapmazlar pek. O yüzden Bi adım ondedirler ve vitesleri diğer traktörlere göre daha ağır. Mf Fiat kıyaslama yapmak mantıksız. Her zaman olduğu gibi tarlanın eğimi çok konuşuyor bu balya bağlama işinde Karadeniz tarafı genelde balyada Ford tutar iç Anadolu da çoğu marka görülebilir. Eğim yakıt serilik vb etkenler çok rol oynuyor

Fiatların kuyruk mili devri 1600 falan olması gerek güç dedikleri şey bununla bağdaşıyor. Ben kendi traktorumden örnek vermek istiyorum. Tek baskı gücünü sanzımandan alan kuyruk mili var 3610 fordun. Fakat debriyaja bastımı durur kaldırdımı yürür boştada aynı şekilde çalışır seri Bi şanzımanı olduğundan ve torkuda 194 nm olduğundan çift baskı emsallerinden daha düşük devirde 540 ı yakalıyor 1300 dd da. Tek kötü tarafı sanzımandan güç alındığı için biraz yoruyor motoru. Bunuda biraz gaz vererek çözüyoruz. Rotavator denen makinayı takıyorum 2.05 lik olması gerekli aynı makinada 240 480 1130 gibi eskiden kapımızdan geçen traktörleri kullanmıştık en rahat jd çeviriyordu. Fakat Ford ondan daha seri ve daha çok eliyordu toprağı yakıtlarında da baya Bi fark var. Diğer 480 ve 240 dada 240 ın performansını daha başarılı bulmuştuk. Bence önemli olan makinalarda traktörün yururu ile o mil gücünün orantısıdır. Her traktör iş yapar önemli olan dilinden anlamak hani derler ya ciğerini bilirim diye aynen o hesap.

Black.Boyss.37 link=topic=76824.msg907845#msg907845 date=1406478987' Alıntı:
Arkadaşlar boyle demeyin bence. Çalıştırır tabiki fakat ne kadar uzun ömürlü olur orası bilinmez adanada bir tanıdığım var 3000 lik Ford ile piyasaya balya bağlıyor anlamam haşpaylı makina falan galignanni makinası var. O fordu 2000 Tl ye çift baskıya çevirmiş 15 seneden beri bağlıyorum diyor. Ve çok gördüm. 1130 la da bağlayanı 54c ilede bağlayanı 3600 ile bağlayanıda facemde bir video var celal izlemeni tavsiye ederim 3600 le 1 le cayır cayır bağlıyor adam bayır yerde. Burda önemli olan az maliyet çok iş 100 hp 4x4 makinayı balyaya koşan da var. Rahatlıkdan ziyade az yakıt çok iş. Marka önemli değil bence hararet hastası olarak bildiğimiz enteri turbolayıp gece gündüz balya bağlayanıda biliyorum bende çoğu sıfır motora bin basacak şekilde

Forda nasıl çift baskı yapmışlar resim video varsa paylaşın lütfen. enteride anı şekilde. 444 enteri 2 telli ot balya makinasında adam 17 sen balya bağlamış. tek baskı ama adam tamburlu ot biçme makinalarının şaftlarındaki gibi ç,ft cırcır yaptırmış adam sonra piyasaya çalışmış. ...450 fiat demişsin ya anasını bile ağlatır. 75 model 480 le adam ot balyası yaptı köyü hep o bağladı senlerce. ama 640dan çok yakıyo rampada felan zorlanıyor ama hakkınıda veriyordu...

Fiatlarda kuyruk mili gücü, arka kapakta üst kasnak takılan yuvanın arka kısmında küçük dişli ile kuruk milinin takılı olduğu büyük dişliye aktarılır. Fiatın kuyruk milinin bilya yatağı daha mukavemetlidir. Ford ve MF ile kıyaslanmaz. Ford ve MF ' de kuyruk mili uzunlamasına şanzıman içerisine uzanırken, Fiat motor gücünü baskı balatadan yüksek devir ile arka kapağa kadar getirip burada dişli marifetiyle 540d/d düşürmüştür. Harman zamanı, kayışlı patozlarda üst kasnak takılır, harman bitince sökülür. Sürüm(Çift) zamanı kasnak problem olur.