FAKIBABA:YANLIŞ ANLAŞILDIK

Hayvan işine girecek adama ver 7 yıl faizsiz kredi. 2 yıl ödeme isteme bak nasıl hayvancılığa giriliyor... 300 koyun verecekmiş, nerden gelecek bu hayvanlar? Ne kadar sağlıklı olacak, ırk özellikleri ne olacak. Genç çiftçi ile gelen ve millete düve diye verdikleri hayvanlar geliyor aklıma...

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Hayvan işine girecek adama ver 7 yıl faizsiz kredi. 2 yıl ödeme isteme bak nasıl hayvancılığa giriliyor... 300 koyun verecekmiş, nerden gelecek bu hayvanlar? Ne kadar sağlıklı olacak, ırk özellikleri ne olacak. Genç çiftçi ile gelen ve millete düve diye verdikleri hayvanlar geliyor aklıma...
burada köye 8 sene önce kooperatife yüklü Simenal verdiler.
hayvanlar geldi daha yaşı gelmemiş hayvanları yüklemiş yollamışlardı.
yüzde 30'u sağ kaldı gerisi hep öldü.
iklime bile ayak uyduramadilar.

burada köye 8 sene önce kooperatife yüklü Simenal verdiler.
hayvanlar geldi daha yaşı gelmemiş hayvanları yüklemiş yollamışlardı.
yüzde 30'u sağ kaldı gerisi hep öldü.
iklime bile ayak uyduramadilar.
Yusuf abi sizin bölgeye dışardan hayvan sokmak çok büyük hata.
Erzurum ve benzeri iklimler için yerli ırkları bir kaç kuşakta ıslah etmek en doğrusu.
sizin şartlar hayvancılık için çok ağır.
sadece soğuk yüzünden bir kaç ırk dışında hayvancılık düşünmek bile hata olur.

• Beğen
Yusuf abi sizin bölgeye dışardan hayvan sokmak çok büyük hata.
Erzurum ve benzeri iklimler için yerli ırkları bir kaç kuşakta ıslah etmek en doğrusu.
sizin şartlar hayvancılık için çok ağır.
sadece soğuk yüzünden bir kaç ırk dışında hayvancılık düşünmek bile hata olur.
erzurumda yaşamadan bunu tahmin edip düşünen sana teşekkür ederim.
erzurumda yaşayıp bunu akıl etmeyen tarım müdürlüğüne yazık

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp
erzurumda yaşamadan bunu tahmin edip düşünen sana teşekkür ederim.
erzurumda yaşayıp bunu akıl etmeyen tarım müdürlüğüne yazık
erzurumun kış şartlarını duymayan yok.

sıfırın altındaki sıcaklıklarda hayvan kendi vucut ısısını yükseltmek için birşeyler harcıyor.
düz mantık gidersek soğuk iklimde yaşayabilen hayvanlar yağ bağlayan hayvanlar ayılar somon balıkları foklar penguenler şahsi görüşüm sizin orası için kolay yağ bağlayan ırklar önerilmeli desteklenmeli.

• Beğen

erzurumun kış şartlarını duymayan yok.

sıfırın altındaki sıcaklıklarda hayvan kendi vucut ısısını yükseltmek için birşeyler harcıyor.
düz mantık gidersek soğuk iklimde yaşayabilen hayvanlar yağ bağlayan hayvanlar ayılar somon balıkları foklar penguenler şahsi görüşüm sizin orası için kolay yağ bağlayan ırklar önerilmeli desteklenmeli.
ben yağ bağlayamadım hayvan nereden bağlasın.
-20 ile -35 arasında geçen en az 3 ay var.
toplamda 6 ay kış.
vay halimize.

ben yağ bağlayamadım hayvan nereden bağlasın.
-20 ile -35 arasında geçen en az 3 ay var.
toplamda 6 ay kış.
vay halimize.
fikir değiştirdim abi siz hayvan bakmayın [emoji16]
-35 ne demek biliyonmu dicem biliyon ben ölürüm orda yazın bulut geçse üşüyen insanım bizim köyün inekler il sınırında kamyonda daha ölür o havada [emoji16]

• Beğen
Çiftçinin sıkıntısı koyunu almak değil bakmak. Bizim buralarda geçtiğimiz günlerde Afganistanlı kaçak işçiler yakalandı. Koyun baktırmak için mal sahipleri bulup getirmişler. Adamlar yakalandı ağır cezalar yediler. Koyunculuk ağır iştir. Gençler koyunculuk yapmak yerine fabrikada çalışmayı tercih ediyorlar. Koyun vermekle bu iş olmaz. Bakan sorunu çok yanlış yerde arıyor. Ülkedeki hayvan zaten ya damızlığa ya da kurbanlığa ayrılıyor. Sadece bakamayan ya da durumu kötü olan besici hayvanını zamanından önce kestiriyor.