evde melas yapılırmı

selamun aleykum dostlar.danara samanın sapını yedirmek dert oluyor.bitirsin diye bırakınca aç kalmadan yemiyor.buyuk yerlerde melas katildigini gordum.acaba bizde hayvanlarin istahla yedigi üzüm koruğunu kaynatıp cıcek sulugu ile saman veya kuru otun ustune doksek yemesi artarmi bunun yaninda zararida olurmu yani hayvana dokunur mu

selamun aleykum dostlar.danara samanın sapını yedirmek dert oluyor.bitirsin diye bırakınca aç kalmadan yemiyor.buyuk yerlerde melas katildigini gordum.acaba bizde hayvanlarin istahla yedigi üzüm koruğunu kaynatıp cıcek sulugu ile saman veya kuru otun ustune doksek yemesi artarmi bunun yaninda zararida olurmu yani hayvana dokunur mu

üzüm koruğunun ton başına fiyatı nedir. pancar melas üretiminde daha karlı oluyor sanki. kendi yaptığın melası fabrikadakini tutarmı acaba iyi bilmen gerek yüksek ısılarda ortaya cıkıyor, koyu bir kıvamı oluyor. içeriği aynı olurmu araştırman gerek nekar vereceğini hesaplayabilmen için.

Saglikli bir sindirim icin rasyondaki seliloz orani onemli
Tabi bu samana alternatif kabayemler var en guzeli kuru ot
Ama samanadan baska care yoksa cozum bulunacak
Hububatin bicim sekli ve zamanı sapin yaprakli olusu baglanis sekli etkiler kalite ve lezzeti
Ben hububati erken bicmeye calisirim yapragini bozmadan sap baglatirim cok guzel tuketiyorlar
Saman yok bizde kuru ot ve sap olur
Gec vakitteSap sicakta cok kuru bicilirse yaprak kalmaz kazik kalir onuda cok ince saman yapmak gerek