Erkunt'umuz Yandı

Dün berbat bir kaza sonucu. Çıkan kıvılcımın deponun üstündeki mazot birikintisinin alev alması sonucu gözümüzün önünde 20 dakika içinde Erkunt trsktörümüz yanıp bu hale geldi. Siz siz olun daima küçük ya da büyük bir yangın söndürme tüpü daima taşıyın. Traktörün sağında solunda yağ mazot birikintilerini önemseyin dikkat edin birşey olmaz deyip yıkamadansu dökmeden tarlaya gitmeyin. Böyle acı bir tecrübe sonucu bu çok bilinen ama uygulanmayan doğruları sizle paylaşmak istedim

Resimler ve ekler

• IMG_20191117_124235.jpg
    IMG_20191117_124235.jpg
    397.5 KB · Görüntüleme: 787
  • IMG_20191117_124223.jpg
    IMG_20191117_124223.jpg
    350.9 KB · Görüntüleme: 594
  • IMG_20191117_124209.jpg
    IMG_20191117_124209.jpg
    317.2 KB · Görüntüleme: 569
  • IMG_20191117_124149.jpg
    IMG_20191117_124149.jpg
    400.9 KB · Görüntüleme: 580
Dün berbat bir kaza sonucu. Çıkan kıvılcımın deponun üstündeki mazot birikintisinin alev alması sonucu gözümüzün önünde 20 dakika içinde Erkunt trsktörümüz yanıp bu hale geldi. Siz siz olun daima küçük ya da büyük bir yangın söndürme tüpü daima taşıyın. Traktörün sağında solunda yağ mazot birikintilerini önemseyin dikkat edin birşey olmaz deyip yıkamadansu dökmeden tarlaya gitmeyin. Böyle acı bir tecrübe sonucu bu çok bilinen ama uygulanmayan doğruları sizle paylaşmak istedim
Büyük geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: mıstıkbaba

Gecmis olsun abi nasil cikti yangin
Sağolun hepiniz. Depo ile gövdenin arasında az mazot birikmiş dökülen taşan vs. Alan dar kıvılcım da maalesef tekerler yeniydi tarladan oraya sıçradı küçük başladı. Fakat depo ile kabin arası ne el girdi ne su girdi ne toprak atabildik. Sonra o az ateş depoyu eritti depoyu delip mazotu boşaltmaya çalıştık depo delinmedi. Elimizde hiç alet edavat da yoktu. Zaten sabah ilk saatler depo da ful doluydu nasıl ki depodaki mazot alev aldıysa ondan sonra tamamının yanması yarım saat bile sürmedi

Buyuk gecmis olsun kucuk ihmalkarliklarin buyuk zararlari oluyor ama maalesef basimiza gelmeden anlamiyoruz ama yinede cana gelmemis mal yerine gelir ama can yerine gelmiyor.

Buyuk gecmis olsun kucuk ihmalkarliklarin buyuk zararlari oluyor ama maalesef basimiza gelmeden anlamiyoruz ama yinede cana gelmemis mal yerine gelir ama can yerine gelmiyor.
Zaten o yüzden bunu attım ki herkes ders çıkarsın hepimiz emekçiyiz o emeğin yanarken oturup çaresiz seyretmek insanı mahvediyor. Belki aynı şekil 40 senedir aynı şeyi yapıyorsun ama kaza bir sefer oluyor. Lütfen hepiniz twdbirinizi alın hiç bir tedbir gereksiz değil ihmal edilebilir değil

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Geçmiş olsun

Allah yardımcınız olsun, 100 lira verip bi yangın tüpü almıyoruz herbirimiz. Benzer bi olayda benim başıma gelmişti ama ben toprakla ilk anda söndürmeyi başarmıştım allahtan. Ogünden sonra nadas yapacağım tarlayı asla yakmadım eğer yakılmadı gerekiyorsada birgün önceden yaktım. Ateşin üzerinden yanından geçmek çok tehlikeli nadasta.