erkunt ve tüm traktörelere zam geldi.

Ynt: erkunt ve tüm traktörelere zam geldi.

erkun böyle yüksek zam yaparsa yanlış yapar ihraç traktörleri evine sokmamak için mücadele etmeli

üç beş kuruşluk kompresör takıp yine üçbeş kuruşluk kılıma takıp lüks diye nh fiyatları na eşdeğer fiyatlara sattığına gitmesin miller bi terslerse neye uğradığını şaşırır

%15 zam yapmak kolay değil.Bundan 20 sene önce olsaydı olurdu.şimdi 35 tane marka var.kıyasıya bir rekabet söz konusu.internet var fuarlar var.traktör almak isteyen herşeyden haberi oluyor.

sami ÖZKAN link=topic=39329.msg341559#msg341559 date=1297798757' Alıntı:
erkun böyle yüksek zam yaparsa yanlış yapar ihraç traktörleri evine sokmamak için mücadele etmeli

üç beş kuruşluk kompresör takıp yine üçbeş kuruşluk kılıma takıp lüks diye nh fiyatları na eşdeğer fiyatlara sattığına gitmesin miller bi terslerse neye uğradığını şaşırır
COk haklisin sami abi. Erkunt daha yeni ama davranislarina bakarsan sanki dünya devi. Madem bu ülkenin moturu önce ülkesindeki ciftcisini düsünecek. Öyle noterle reklam cekmek, emmi moturdan bi cd caliyimmi demekle olmuyor. Bak tümosana, adam elindeki mal kadar deger biciyor. Millet avrupa malina para veriyorsa memleketine düsmanligindanmi veriyor, yada avrupa mali daha ucuz oldugundanmi veriyor. BU kadar milletin bir bildigi olmali diye bir düsünmek lazim.. Biz mayisda 70 e aldik TD80 i. Agustos sonunda Haci Bektas da kurban kesmistik. Carsida gezerken tesadüfen erkunt bayiisi gördüm. Iceri girdim bi baktim. Makyaj saglam, ama lastikler petlas. Fiyat 72000. Bu arada NH o ara indirime falanda gitmisti. Tabi bayiinin artislikleride cabasi.

satocan58 link=topic=39329.msg341570#msg341570 date=1297799574' Alıntı:
COk haklisin sami abi. Erkunt daha yeni ama davranislarina bakarsan sanki dünya devi. Madem bu ülkenin moturu önce ülkesindeki ciftcisini düsünecek. Öyle noterle reklam cekmek, emmi moturdan bi cd caliyimmi demekle olmuyor. Bak tümosana, adam elindeki mal kadar deger biciyor. Millet avrupa malina para veriyorsa memleketine düsmanligindanmi veriyor, yada avrupa mali daha ucuz oldugundanmi veriyor. BU kadar milletin bir bildigi olmali diye bir düsünmek lazim.. Biz mayisda 70 e aldik TD80 i. Agustos sonunda Haci Bektas da kurban kesmistik. Carsida gezerken tesadüfen erkunt bayiisi gördüm. Iceri girdim bi baktim. Makyaj saglam, ama lastikler petlas. Fiyat 72000. Bu arada NH o ara indirime falanda gitmisti. Tabi bayiinin artislikleride cabasi.
doğru söze ne denir

bu zammım içimden çıkılmaz oldu.şimdi yetkililerden %15 de olabilir %5-6 da oran belli degil ama %15 zam kararı dogru nasıl uygulanacagı belli degil.belki nabız yoklamak için atılan bir yem bende olanları görünce şok oldum.

Bİ SAKİNLEŞTİRİCİ ALMASI LAZIM ARKADAŞIN %15 OLSA NE OLUR % 100 OLSA NE OLUR BELKİ ALTIN KAPLAMA YAPMIŞLARDIR %100 ZAM OLACAK DERLER. FORD CONNECT 110 LUK PLUS PAKET OLANI YILBAŞINDAN ÖNCE 30500 TL YE ALMADIM ŞİMDİ 34000 TL İSTİYORLAR % 10 KOYMUŞ ALMAYACAKMIYIM YİNE DE ALACAĞIM

@satocan58 kardeşim mesela sen td80d yi 70bin e aldın şuan sitede 60bin e alanlarda var newhollandın attıgı bu kazıga ne demeli peki ... erkunt kaliteli mal satıyor tamam ama fiyatlarıda yuksek buda dogru.. ama erkunt newholland a göre ucuz mesela erkunt un e serisi newholland ın eşdeger td serisi ile aynı özelliklerde ne artısı var ne eksisi fiyatına bakarsanız newholland tan ucuz.. erkuntun zf şanzımanlı olan modelleri pahalı.. artı komplösör dönerli çeki ekpistonlar,hidrolik ortakol, bunlarda para 70bin olan erkunttan bu donanımları cıkarırsanız 62-63bin yani newholland tan pahalı degil .. piyasayı bu hale sokan newholland tır uzelin batmasından dolayı tekele aldı turkiye piyasasını ve o yönlendiriyor.. eger erkunt un kapasitesi yeterince büyük olasaydı ozaman cidden kıyasıya rekabet olurdu şuan erkunt zaten bulunmuyor cok satıyor zaten fabrika kapasitesi yetmiyor talebe.. yeni modelleri cıkaramıyor..

bence öncelikle şu newholland ın tekeline son vermek gerekiyor.. erkuntun kalite oldugundan verimli oldugundan ve müşteri memnuniyetine önem verdiginden kimsenin süphesi yok.. ama 15 zam haberide bence dogruyu yansıtmıyor uygulayamazlar.. servet 80t yi 80bin e kim alır... uygularlarsa servet luks 80bin civarında olurki kimse almaz o fiyata italler daha ucuz bence bu sadece bi abartma ve söylenti.. en fazla %5 zam olabilir euro3 ayagına oda..

şuan mesela same nin stokları şişmiş cogu bayi kapatıyor ve ellerindeki traktörleri ucuza cıkarıyorlar.. traktör alacaklar böle fırsatları degerlendirmeli aynı şekilde kubota pazara iyi girdi bu hafta.. onlarında traktör fiyatları cazip yerli tdlerle aynı fiyata satıyorlar ki kalitesi ve özellikleri td serisi ile karsılaştırılamaz bile.. tek düze olup bi markaya baglanmamak lazım.. şuan td serisinden newholland tan cok memnun olmayan kişi var ama halen newholland ın ismi bir numara turkiyede.. bakıyosunuz bi cok modeli piyasada tutulmuyorda yani biliçli traktörden anlayan bir çifçi yerli newhollandları tercih etmez kolay kolay bu fiyatlara.. ital newhollandlara laf yok adamlar yapmışlar.. ama yerliler bence degerinin cok üstünde satılıyordu allahtan euro3 muhabetine son bi kaç ayda baya fiyatları düşürdüler 10-15bin tl daha ucuza çifçi traktör aldı.. ondan önce bu 10-15bin i fazladan alıyorlardı çifçiden.. yazık...

murat_saribas link=topic=39329.msg342125#msg342125 date=1297860544' Alıntı:
YENİ BİR POLEMİK BAŞLIYOR % 4-5 ÜZERİ HARAM ERKUNT % 6 YAPACAKMIŞ YA KÖYLÜ HALEN PAPARAZZİLİK PEŞİNDESİ GÜNDEMDEN HİÇ DÜŞMEYECEK ERKUNT ANLAŞILAN
hadi oradan sende paparazi peşinde koşan sensin.ne zam yaparsa yapsın sana ne ozaman.karışma konuya.neyi konuşuyoruz sen ne peşindesin biz yalanın kandılmanın peşindeyiz sense yazdıgına düşündüğüne bak.

köylü link=topic=39329.msg342136#msg342136 date=1297862021' Alıntı:
hadi oradan sende paparazi peşinde koşan sensin.ne zam yaparsa yapsın sana ne ozaman.karışma konuya.neyi konuşuyoruz sen ne peşindesin biz yalanın kandılmanın peşindeyiz sense yazdıgına düşündüğüne bak.
KÖYLÜ KONU YU SEN AÇTIN KİM SANA %15 ZAM DEDİYSE ONU AÇIKLA MADEM BİZDE SORUP SORUŞTURALIM SENDE DİKKAT ET ARAŞTIRMADAN SORUŞTURMADAN KONU AÇIP MİLLETİN AKLINI KARIŞTIRMA
BİRDE BANA NE OLURMU Bİ TANEDAHA ALACAĞIM KÖYLÜ KANDIRILAN SENSİN DEMEKKİ ÇOK SEVİYORLARMIŞ SENİ ADAMIN BİRİ TAŞ ATMIŞ KUYUYA ÇIKAR ÇIKARABİLİRSEN