Erkunt Rezilliği bize yaşattığı mağduriyet !!

Gerçekten üzücü.
Ben başka bir tarafa dikkat çekeyim.
Faturada satıcının kaşe ve imzası üstte ise bu durum faturanın 'açık fatura' niteliğinde olduğunu, bunun bir vadeli satış olduğunu ve borcun (mal bedeli) ödenmediğini gösterir.
Kaşe ve imza altta ise , malın bedelinin ödendiği anlaşılır.Burada 'fatura bedeli teslim alınmıştır' yazarsa daha iyi olur. Bu da kapalı faturadır.
Siz parayı ödemediyseniz ve faturanız açık fatura ise ihtilaflı durum ortaya çıkıyor.

Cok geçmiş olsun cok üzücü hakkınızı sonuna kadar arayın insallah sonuç alırsınız kimseye guven olmayacağı birkez daha anlaşıldı aslinda bu yanan başak traktör icin bi dayi video fln baya olumsuz reklam yapti öyle bi kampanyada yapilabilir sosyal medyanın küçümsenmeyecek bi gücü var

Gerçekten üzücü.
Ben başka bir tarafa dikkat çekeyim.
Faturada satıcının kaşe ve imzası üstte ise bu durum faturanın 'açık fatura' niteliğinde olduğunu, bunun bir vadeli satış olduğunu ve borcun (mal bedeli) ödenmediğini gösterir.
Kaşe ve imza altta ise , malın bedelinin ödendiği anlaşılır.Burada 'fatura bedeli teslim alınmıştır' yazarsa daha iyi olur. Bu da kapalı faturadır.
Siz parayı ödemediyseniz ve faturanız açık fatura ise ihtilaflı durum ortaya çıkıyor.
Çok önemli bi ayrıntı söylemeniz iyi oldu aklımızda bulunsun

liste fiayati 1100 bin tl olan new holland traktore bayi sahibi 1250 dedi. disarida duran calisana sordum 1200 dedi. new holland liste fiyatinda daha az oldugunu soyledim: Abi fabrika bile zama yetisemiyor zam geldi ama fiyatlari guncelleyemiyor hemen dedi ama onlar daha çabuk guncelliyorlarmis 😂😁😀😅 ya da ne bileyim pazarlik payi birakiyorlar kendine veya piyasada traktor yok kara borsadan satiyorlar

Geçtiğimiz yıl köyümüzden bir arkadaşımız Erkunt 110 luk traktörün pazarlığını 205 000 TL den yaparak traktörünün kendisine teslim edilmesini beş ay bekledi. Traktörü teslim edildiğinde liste fiyatı da 280 000 tl civarlarına gelmişti. Erkunt bayii beş kuruş fark talep etmedi. Sizin sıkıntınız Erkunt ile değil, tamamen bayi ile alakalı. Demek ki esnaf değillermiş.

Geçtiğimiz yıl köyümüzden bir arkadaşımız Erkunt 110 luk traktörün pazarlığını 205 000 TL den yaparak traktörünün kendisine teslim edilmesini beş ay bekledi. Traktörü teslim edildiğinde liste fiyatı da 280 000 tl civarlarına gelmişti. Erkunt bayii beş kuruş fark talep etmedi. Sizin sıkıntınız Erkunt ile değil, tamamen bayi ile alakalı. Demek ki esnaf değillermiş.
Bende öyle düşünerek fabrikaya yazdım bana yetkili birisi dönüş yaptı bayiinin dediği gibi dedi yani bende sizin dediğiniz gibidir diye düşünerek fabrikaya yazdım

• Beğen
Tepkiler: filizma
Bende öyle düşünerek fabrikaya yazdım bana yetkili birisi dönüş yaptı bayiinin dediği gibi dedi yani bende sizin dediğiniz gibidir diye düşünerek fabrikaya yazdım
Bayi traktörünüzü fabrikaya sipariş ederken fiyat konusu sabitlenmemiş. O günlerdeki ekonomik dalgalanmalar dan dolayı belkide fabrika bu şekildeki satışı kabul etmemiş olabilir ama bayi bunu size izah etmeliydi.

• Beğen
Tepkiler: AcemiÇiftçi
Bayi traktörünüzü fabrikaya sipariş ederken fiyat konusu sabitlenmemiş. O günlerdeki ekonomik dalgalanmalar dan dolayı belkide fabrika bu şekildeki satışı kabul etmemiş olabilir ama bayi bunu size izah etmeliydi.
Kırklareli Evran bayii 100 lük için dediğiniz gibi fiyatı sabitlemedi fabrika ama 110 için parça var üretimi olur 444 bin liste fiyatı olan ürün normalde pazarlıkla 430 a alırsın biz sırf fabrika gelecek zammı yansıttığı için 470 e imza attık ama beklenenden fazla zam geldi diyor şimdi ama oda benim sorunum değil ki yani sen fabrikasın bana o gün o zaman 550 ye imza at deseydi yok kardeşim beni aşıyor derdim farklı bişey alırdım şimdi bu paraya hiçbir şey alamıyorum bayii kendisi direkt fabrika bizi de sizi de mağdur etti dediğinden fazla zam yaptı sizin yanınızda konuştum herkes şahit dediği konuşmasının kaydı da var bakalım ne olacak

• Beğen
Tepkiler: filizma ve 768

Geçmiş olsun bende Zetor ile bir sıkıntı yaşadım.
Mahkemeye başvurdum dava sürerken traktörü geri aldılar.
Toplayabildiğin kadar evrak topla ver mahkemeye o uğraşsın.
Tazminat da iste.
Lakin tek çekincem eğer haklı isen kaybedersin ne yazikki..