Erkunt e+ serisimi lüks serisimi daha sağlam olur

Lüks serisi daha teknolojik bi şanzıman. e serisi şanzıman ise daha basit bu yüzden carraro arıza durumu daha az ama lüks yükte daha iyi.ayrıca lüks serisi dökümü erkunt bizzat kendi dökmüştür ve birçok yerliden sağlamdır carraronun gövdesinden sağlamdır. E serisi gövde lükse göre ayrıca incedir.
E serisi garanti bitince daha ucuza değişik firmalardan parça bulursun. (başak, aslan vs.) lükste böyle değil.
Mesela new holland tt ,56 üniversal 445 bunlar düşük teknolojili basit makinalardır. Romanya koç üretimi hatta hema üretimi bile yağ kaçırma harici sürekli sanayiye gitmez. Ama fiat 66 serisiyle aynı teknolojiye sahip tdler kalitesizliği tolare edemez ve hemen şanzıman arıza verir.
Tabi sonuç olarak e ve lüks serilerinin hepsi şanzıman arızası verebilir.

O hidrolik hassasiyet yayını 2 defa koparttı. boyunduruğun bağlı olduğu dökümü 1 defa merkez piston contasını 1defa destek piston contasını 2 defa patlattı.şanzıman ise sadece 2.ve 3. Vites senkromençini bozdu.
Benim 80lik zf 2011 model 6500saatte hidrolikten daha hiç arıza vermedi ve arka kepçeyle 10 senedir pancar yükler sadece bu sene 1500 ton pancar yükledi.Havalı mibzerle her yıl 500dönüm ekim yapar ve ara çapalarını yapar. Oks dahi hiç bozulmadı. 2kere baskı balata değişti bir sefer Vites dişlilerinden arıza verdi...

Biliyorum o konuyu ,110 crdydi yanlış hatırlamıyorsam. Merak ettiğim şanzuman dişlileri komple neden değişti. Yağlama sebebiylemi ?
Evet 110crd 2 defa değişti dişliler benim aldığım traktör deneme traktör uymuş dişlilerin altında kapalı olarak bir rulman var o rulman daginikmis aldığımızda o problemi bulana kadar debriyaj değişti dişliler değişti senkromec değişti vs tabii usta da çok önemli şimdi frenlerde problem var pompalar değişti düzelmedi altta bir pompa daha varmış bakalım şimdi o değişecek marş dinamosu bozuldu kompresör değişti dpf değişti hidrolik direksiyonun orbitrol değişti altta on çeker şaftı düştü mil değişti altta kutudan servis sıkmadan bırakmış klima suyu tahliye edemiyor içerde yağmur yağıyor geçen hafta akü aldım arka yağ motor yağı filtre onları saymıyorum zaten traktör 850 saatte 4 defa arka yağ değişimi oldu filtre lerle beraber daha birçok şey aklıma gelmeyen