erkunt 80,4 difransiyel kilidi

Ynt: erkunt 80,4 difransiyel kilidi

yalcin_adsiz link=topic=86176.msg1031039#msg1031039 date=1446318535' Alıntı:
bende bir teker çekıyordu ama çok uzun sure kalmadı oyle tarla surerken taşa geldi oyle bellı oldu
Anladım nasıl traktörden memnunmusun kaç saat oldu

yalcin_adsiz link=topic=86176.msg1030630#msg1030630 date=1446142967' Alıntı:
arkadaşlar benım traktör ptinja düşdügünde 4*4 çapraz çekiyor ön ler kilit yok mu arkalar kılıtlenıyor da önler tek lastik çekiyor...
Size trakroru akıllı diferansiyel var diye mi sattılar acaba.bana akıllı diferansiyel var dediler ama ben daha hiç görmedim devreye girdiğini.fabrikaya Videolari yolladık cevap bekliyorum.mağduriyetim giderilmezse ben hakkımı hukukî yollardan arayacağım

• Beğen
Tepkiler: yalcin_adsiz

hattatlarda öyle bi sorun yok tekerin birisi isterse havada olsun yinede ikisi aynı anda dönüyo sınırlı kaymalı sistem var hattatda dört tekere her halikarda esit güc veriyo bu sistem

Genel olarak motorlarin arka %100 kilitdir.. onler %100 degildir.. tek tuk marka modelde on kilit %100 dur..

Lakin asıl olan arkadir.. arkayi yerinde zamaninda kullan.. 4x2 motor bile yirtar atar.. kilitsiz 4x4 ten de iyi gider:)

Akilli kilit dedigi.. %30-40.. sinirli kilit.. yani kendi devreye girer cikar mudahele sifir.. onlerde var..

Td serilerinde var düz giderken patinajda önlerin ikiside çekiyo. Eğimli yerde teki çekiyo. Aynı olay hasmettede var , düz giderken ikiside asiliyo . Otomatik sadece düzde çalışıyo.