erkunt 3 silindir intercollu nimetler

Ynt: erkunt 3 silindir intercollu nimetler

ASLINDA MARKA TAKINTISI OLDUGU İÇİN BİLE BİLE KANIYORUZ.SONRA TÜH DENİYOR AMA İŞ İŞTEN GEÇİYOR.ARTIK KÖTÜ MARKA YOK.
NEWHOLLAD,UZEL,HATTAT,TÜMOSAN,ERKUNT,KUBATO,LS TRAKTÖR,MF,LANDİNİ,SAME GURUBU,MC CORMİK,JONDERE BUNLARDAAN KÖTÜ VAR MI YOK.
BAŞAK ÜNÜVERSAL BOZOK BAŞKENT TAFE GİBİ KENDİNİ YENİLEYEMEYENLER VAR BUNLAR SIRAYA SÜNNETE GİRSELER ŞENOVA OLACAK AMA ADAAMLAAR İŞ YOK.

qarizmatiqa link=topic=44147.msg411083#msg411083 date=1306952852' Alıntı:
59000E td80 satılıyor.

TD80D 4WD KAB.KLI. 12X36 (SC1324) T3 72,686.00 TL
TD80D 4WD KAB.KLI. 14X30 (SC1321) T3 72,767.00 TL
TD80D 4WD KAB.KLI. 16.9R30 (SC1340) T3 73,357.00 TL

kardeş sende fotondaki case i 13 14 000 aşağıya mı aldın merak ettim . yada case yerine neden gidip o nh bayiine 14 000 13000 aşağıya nh almadın..

mali87 link=topic=44147.msg411166#msg411166 date=1306957812' Alıntı:
TD80D 4WD KAB.KLI. 12X36 (SC1324) T3 72,686.00 TL
TD80D 4WD KAB.KLI. 14X30 (SC1321) T3 72,767.00 TL
TD80D 4WD KAB.KLI. 16.9R30 (SC1340) T3 73,357.00 TL

kardeş sende fotondaki case i 13 14 000 aşağıya mı aldın merak ettim . yada case yerine neden gidip o nh bayiine 14 000 13000 aşağıya nh almadın..
caseyi 67 ' ye aldık bayi 65 istedi ama parayı geç vereceğimiz için babam 67 vereyim dedi. nh bayisine araba verip alcaktık traktörü anlaştık anlaştıktan sonra o araba o para etmez 3 bin eksik sayalım filan diye pazarlığı bozdu zaten benim gönlüm casedeydi case aldık.

qarizmatiqa link=topic=44147.msg411212#msg411212 date=1306959730' Alıntı:
caseyi 67 ' ye aldık bayi 65 istedi ama parayı geç vereceğimiz için babam 67 vereyim dedi. nh bayisine araba verip alcaktık traktörü anlaştık anlaştıktan sonra o araba o para etmez 3 bin eksik sayalım filan diye pazarlığı bozdu zaten benim gönlüm casedeydi case aldık.

JX80 4WD KAB.KLİ. 13.6R36 (J80348) T3 75.992 TL
JX80 4WD KAB.KLİ. 16.9R30 (J80341) T3 76.347

bir traktörü 10000 lira altına alabiliyosan buda bayinin 10000 den fazla kazandığı anlamına gelir . demekki bayiler para içinde kalıo

mali87 link=topic=44147.msg411217#msg411217 date=1306960180' Alıntı:
JX80 4WD KAB.KLİ. 13.6R36 (J80348) T3 75.992 TL
JX80 4WD KAB.KLİ. 16.9R30 (J80341) T3 76.347

bir traktörü 10000 lira altına alabiliyosan buda bayinin 10000 den fazla kazandığı anlamına gelir . demekki bayiler para içinde kalıo
fiyat 72 73 bin civarıydı sene başında

Evet arkadaşlar dediğiniz gibi liste fiyatına göre epey indirim yapıyor bazı tarktör markaları kullanıcı için asıl önemli olanda bence bayiye ödenen paradır fiyat listesindeki rakamlar değildir.Özellikle tümosanın liste fiyatlarına göre epey indirim yaptığına şahit olmuştum bizde bu sene new holland td 80 aldık.fakat almadan önce erkuntlarıda düşündük özellikle servet daha heybetli yapısı perkins motor oluşu çünkü bizde yıllarca perkins motorlu 275 brazilya montajlı massey kullandık ama gördüğüm o ki erkuntlar mekanik olarak iyiydi tabii çoğu detayını kullanan arkadaşlar çok daha iyi bilir ama erkunt bayileri new holland bayileri gibi indirim yapamıyor.şöyle diyebilirler biz fiyatı abartıpda çok indirm yapmıyoruz ama şu var ki diğer firmalardaki motorlarda aynı segmentte yani new holland veya tümosan çok daha ucuz alınabiliyor.traktör tam anlamıyla çok kademeli mekanik bir makine orası tamam ama mesela bir new holland markasının da geçmişi var insanlara verdiği güven var.Ben Erkunt traktörleri beğeniyor ve destekliyorum sonuçta milli traktörümüz %100 yerli sermayeyle kurulmuş paramızında ülkemizde kalmasını isterim fakat erkunt yabancı rakiplerine göre yeni bir firma olmasına rağmen fiyatları diğer markalarda traktörlere göre yüksek kaçıyor bence çünkü insanlar alırken servisini düşünüyor geçmişini düşünüyor mesela massey prestiji var john deere,new holland bu makineler her daim satılır insanlar 50 sene önce bile jd olsun massey olsun fıat olsun ford olsun bu markaları gördüler ama benim demek istediğim şu bence Erkunt bu rakiplerinin önüne geçmek için onlara göre daha ekonomomik fiyat listeleri oluşturmalıdır ki çiftçiler yönelmeli servis ve bayi ağı arttırılmalıdır.Onlara da üretici olarak hak veriyorum vergiler üretim ve işletme maliyetleri çok yüksek fakat böylesine güçlü markaların karşısında tutunmak içinde öncelikli adım bence çiftçilerin kesesine en uygun fiyatlı optimıum şartlarda traktör üretilmesidir ki paramız ülkemizde kalsın milli traktörümüz daha da güçlensin

şu erkuntu donanım bakımından tebrik ediyorum. yahu geçen kum sardık lastiğin havası azmış allatan kepçeye taktık hortumu da öylelikle şişirdik yoksa 15 km yol git sar kumu sonra yine dök gel gerisi geri...

honest88 link=topic=44147.msg411282#msg411282 date=1306966277' Alıntı:
Evet arkadaşlar dediğiniz gibi liste fiyatına göre epey indirim yapıyor bazı tarktör markaları kullanıcı için asıl önemli olanda bence bayiye ödenen paradır fiyat listesindeki rakamlar değildir.Özellikle tümosanın liste fiyatlarına göre epey indirim yaptığına şahit olmuştum bizde bu sene new holland td 80 aldık.fakat almadan önce erkuntlarıda düşündük özellikle servet daha heybetli yapısı perkins motor oluşu çünkü bizde yıllarca perkins motorlu 275 brazilya montajlı massey kullandık ama gördüğüm o ki erkuntlar mekanik olarak iyiydi tabii çoğu detayını kullanan arkadaşlar çok daha iyi bilir ama erkunt bayileri new holland bayileri gibi indirim yapamıyor.şöyle diyebilirler biz fiyatı abartıpda çok indirm yapmıyoruz ama şu var ki diğer firmalardaki motorlarda aynı segmentte yani new holland veya tümosan çok daha ucuz alınabiliyor.traktör tam anlamıyla çok kademeli mekanik bir makine orası tamam ama mesela bir new holland markasının da geçmişi var insanlara verdiği güven var.Ben Erkunt traktörleri beğeniyor ve destekliyorum sonuçta milli traktörümüz %100 yerli sermayeyle kurulmuş paramızında ülkemizde kalmasını isterim fakat erkunt yabancı rakiplerine göre yeni bir firma olmasına rağmen fiyatları diğer markalarda traktörlere göre yüksek kaçıyor bence çünkü insanlar alırken servisini düşünüyor geçmişini düşünüyor mesela massey prestiji var john deere,new holland bu makineler her daim satılır insanlar 50 sene önce bile jd olsun massey olsun fıat olsun ford olsun bu markaları gördüler ama benim demek istediğim şu bence Erkunt bu rakiplerinin önüne geçmek için onlara göre daha ekonomomik fiyat listeleri oluşturmalıdır ki çiftçiler yönelmeli servis ve bayi ağı arttırılmalıdır.Onlara da üretici olarak hak veriyorum vergiler üretim ve işletme maliyetleri çok yüksek fakat böylesine güçlü markaların karşısında tutunmak içinde öncelikli adım bence çiftçilerin kesesine en uygun fiyatlı optimıum şartlarda traktör üretilmesidir ki paramız ülkemizde kalsın milli traktörümüz daha da güçlensin
sizde haklısınız ancak erkunt şu durumda bile traktör yetiştiremiyor şu gördüğünüz traktörler ankaradaki bizim baayide bugün babam baayideydi havalı korna vardı uğrayıp onu almış motor için neyse.. sabah gelen motor öğlen satılmış :) belkide satılan budur. :) yani erkunt açısından hiçbir şekilde sıkıntı yok fiyatından şikatey edende yok olsa bukadar satış olmaz zaten. buda böylegeldi böyle gider.

Doğru satışları üretim kapasitesine göre iyi bunun farkındayım ama benim demek istediğim satışların daha da artması Erkuntun çok daha büyümesi üretim kapasitesini arttırması güzel traktörler ben bizzat inceledim tarlada fakat demek istediğim traktör alacağımız zaman direkt erkunta yönelmeliyiz Burda en büyük iş tabi ki çiftçilere düşüyor talep edici olarak ama şartlar ve alternatiflerde değişik marka seçimi sonuçlarını doğuruyor.

ersanakyai link=topic=44147.msg411108#msg411108 date=1306954881' Alıntı:
İnternet sitesindeki liste fiyatlarında böyle bir bilgi yok. Bayinin verdiği fiyatlara bakarak kıyaslama yapmak yanlış olur, aynı indirimler her marka bayisi tarafından yapılabilir.

Saydığın özelliklerin getireceği fiyat artışı; erkunt ' taki hava kompresörü kadar bir artış ancak sağlar. Bu saydığın özellikler ve daha fazlasını şu an isim yarışması düzenlenen yeni modellerimizde görebilirsiniz.

Ben Erkunt ' a ucuz demiyorum, ama fiyatları konusunda şikayet edilmesi gereken asıl marka ve modelleri burada hala savunmaya çalışıyorsunuz ya ben onu anlamıyorum. Şu an Newholland ' ın TD75D serisinin firmaya maliyeti, Erkunt ' un Servet80 ' inin maliyetinden tahminimce en az 15binlira düşüktür, ama Erkunt ile aynı fiyata müşteri bulabiliyor.

Fiyatının uygunluğu konusunda sürekli örnek gösterilen Tümosanın 12+12 vitesli modellerinde Erkunt e serilerindeki carraro şanzıman kullanılıyor, dolayısıyla tümosanın bu modellerini erkunt e serisi ile kıyaslarsak, fiyat konusunda asıl avantajlı markanın Erkunt olduğunu açıkça görebilirsiniz. Kaldı ki tümosan kendi motorunu, erkunttaki perkins motorlardan çok daha ucuza üretmekte. Peki tümosanın 12+12 vitesli 75 beygirlik modelinin fiyatı 69100 TL iken, Erkuntun 80e modeli 62900 lira.

bazı kıyaslamalar hoş olmuş bilgilendirme için tskler

bu işler karışık işler.bayiler milleti lafla özellikleriyle kandırarak mal satıyorlar.tüm bayiler ve modeller yani markalar aynı yolda.rekabet olsada göstermelik.aynen petrol dagıcılarının benzin istasyonlarının uyguladıkları taktik.kartel bir sistem var.tüm markaların tüm emsal modelerinde söz sahibi markalar için geçerli fiyatlar aynı.birinde başka bir özellik ön planda birinde başka bir özellik.sonuçda kanan kandırılan üstü başı yırtılan biziz.batn fbrika olmuyor bayi olmuyor zarar eden de bunlar degil.bizler kaybeden ve zarar eden tarafız.ha sistem bu elden gelecek başka bir şey yok.biz ençok takas sistemli alış veriş te kandırılıyoruz kanıyoruz.bu bir.
ikinci bir konu örnegin erkuntu satan bayiler çok az yakıyor dönüme 1 litre garanti işte şöyle işte böyle hemen müşteriye bir yakıt hesabı çıkarılıyor vay anasını be diyor adam atlıyor.300 saat 500 saat veya daha düşük saatlerde bayi servis fabrika papaz oluyor.bayi zaten ortadan çıkıyor.alan kişi dizlerini dövsün. erkuntun yakıt testleri tarlada kullanılan pulluk sürülen tarla yakılan mazot apaçık ortada mazot tarlada tarlanın başında konuyor.tarlanın yastık dediğimiz düzeletme işlemi yapılmıyor .hiç kimde o şekil traktör kullanamaz.malım diye seyredenler bunları dikkate niye almazlar anlamıyorum.ama bayi kandıryor.adam alıyor koşuyor bakıyor ki iş öyle degil.oraya bagır bura bagır asayım kesiyorm aman erkunt almayın vay be diye ortalık karıştırıyorlar.ERKUNT GERÇEKTEN AZ YAKIYOR kullanmasını bilirsen gerçektende güzel bu ayrı konu yine alsam erkunt alırım.bu da ayrı konu.
sadece bir örnek.AMA BAYİDEN ÇOK KULLNICILARINA TEKNİK VERİLERİNE BAYİNİN YALANLARININ DIŞINDAKİ TÜM KONULARI İNCELEYEREK ALINMALI.HAK DA ARNMALI SİNEYE ÇEKİLMEMELİ.TÜKETİCİ HAKLARI AÇIK ARTIK HERŞEY DEGİŞTİ.
TRAKTÖR ARAÇ NE ALIRASAN KREDİLİ ALIMLARDA BANKA SORUNLUDUR.BANKANIN YAKSINA YAPIŞTIMI ARKASI İMLEK SÖKÜĞÜ GİBİ GELİR.CAN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATACAK HATALAR EKSİKLİKLER AFDİLMEMELİ HAKLAR ARANMALI.TÜM SEKTÖRDE.

traktör alırken pazarlığa sıkı tutun
2011 servet lüks 72 bin liste fiyatı
ben 65 bine aldım ucuz aldık diye sevinirken
komşu köyden bir abimiz aynı traktörü 63 bine almış