En Uzun Topic Rekorunu TrakKulüp İle Kıralım

Bupdayı, ayçiçeğini tl ilemi satıyorsun , alsana maxxum , jd, mccormik ne .golf nasıl araba biniyorsun, traktördede almandan şaşmıyacaksın , ikinci el al, şartmı sıfır onların kredi imkanı yok mu?
Euro ile satıyorum burada euro kuru sabit 1euro 1.9558 leva yapıyor 2 el traktör çok var onlarda da kredi vs imkanı var fakat 15 bin saatten aşağı yok case mx 170 16bin Euro civarında mesela ben arabayı her yıl değiştiriyorum dostum 50 bin geçince satıyorum başka alıyorum sadece 1 sefer triger değiştiririm bu benim 5 araba burda

Euro ile satıyorum burada euro kuru sabit 1euro 1.9558 leva yapıyor 2 el traktör çok var onlarda da kredi vs imkanı var fakat 15 bin saatten aşağı yok case mx 170 16bin Euro civarında mesela ben arabayı her yıl değiştiriyorum dostum 50 bin geçince satıyorum başka alıyorum sadece 1 sefer triger değiştiririm bu benim 5 araba burda
Bana kalırsa sen erkuntu değerinde satabilmek için mccormik alıyorsun, senin kadar arazi işliyor olsam en az6130 m tlsli bir jd alırım, sonuçta demir bozulmayanı olmuyor fakat kalite olarak önde olduğu kesin ,alırken kâr ettiğini sandığın ürünler satarken zarar ettirebiliyor, hakkında hayırlısı , birde merak ettiğim için soruyorum , işlediğin araziden kazandığın para jd almıyormu , yani oradada alım gücü düşükmü kazanç yetersixmi çiftçilikten.

Daha kesin bişey yok bütün herkese mesaj atıyorlar müşteriler ine daha gitmedim ama aklımda var bakalım hayırlısı Erkunt tan gerçekten bıktım gerçi bizimkisi servis problemi yoksa traktör iyi burda lizing var yıllık faiz markaya gore değişiyor mesela MC cormick landini 2 civarında yıllık aynı firmada rastelmash biçerdöver var 5 yıl sıfır faiz %15 civarında peşinat isteniyor geri kalan taksit le ben 4 ayda bir ödüyorum yılda 3 taksit
Abim tekrar gecmis olsun erkunt icin
Bizim köyden bi abi ilcede ilk erkuntu o aldı
80.4 Bagce serisi 1 senede şanzıman dagıldı serviste 1 ay kaldı yine olmadı o vqziyette 10 bin tl aşagıya 2016 da 35 bine satti ayni sene ilceden 1 kisi daha almış onunda şanzıman arıza yapmış aynı model traktor oda 6 defa aynı arıza ve 18 bin tl masraf yapmış şimdi traktor 1 aydır kapının önünde yatıyor 10 bin tl gibi masraf cıkıyormuş adamın yaptırcak durumu yokmuş biraz konuştuk 70 dekar karpuz ektim 70 bin zararla kapatık ayni yere ıspanak ektim oda elimde patladı diyor

Hocam peki mesela sizin diğer avrupa birliği ülkelerinden traktör getirtme şansınız var mi? Orada bunun mevzuatı zor mu ? Türkiyede gümrük vergisi çok yüksel ve prosedürler uzun olduğu için kimse denemiyor bile. Google baktığımızda 40 50 bin euroya gerçekten çok güzel ikinci el traktörler var Almanya’da filan. Ben yerinizde olsam birtane John deere veya Fendt alırım almanlardan gümrük sorunu yoksa[emoji16]

Bana kalırsa sen erkuntu değerinde satabilmek için mccormik alıyorsun, senin kadar arazi işliyor olsam en az6130 m tlsli bir jd alırım, sonuçta demir bozulmayanı olmuyor fakat kalite olarak önde olduğu kesin ,alırken kâr ettiğini sandığın ürünler satarken zarar ettirebiliyor, hakkında hayırlısı , birde merak ettiğim için soruyorum , işlediğin araziden kazandığın para jd almıyormu , yani oradada alım gücü düşükmü kazanç yetersixmi çiftçilikten.
Zaten bütün problem de o çok aşırı değer kaybetti şimdi gitsem diğerini almaya belki Erkunt a hiç para vermiycek kiralama niyetine tutacak lar odedigim parayı bu lizing olayı biraz farklı kredi gibi değil jd değil istersem fend alırım almak problem değil biz sadece tarım işiyle ugrasmiyoruz ekmek fırını var peynir tootanciligi da yapıyoruz alım gücü yüksek ama buradaki insanlar hala eski kafayla düşünüyor komünist rejimin etkisini hala üzerlerinden atamamislar

Abim tekrar gecmis olsun erkunt icin
Bizim köyden bi abi ilcede ilk erkuntu o aldı
80.4 Bagce serisi 1 senede şanzıman dagıldı serviste 1 ay kaldı yine olmadı o vqziyette 10 bin tl aşagıya 2016 da 35 bine satti ayni sene ilceden 1 kisi daha almış onunda şanzıman arıza yapmış aynı model traktor oda 6 defa aynı arıza ve 18 bin tl masraf yapmış şimdi traktor 1 aydır kapının önünde yatıyor 10 bin tl gibi masraf cıkıyormuş adamın yaptırcak durumu yokmuş biraz konuştuk 70 dekar karpuz ektim 70 bin zararla kapatık ayni yere ıspanak ektim oda elimde patladı diyor
Malesef Cemal kardeşim bı defa bozuldu mu bide yanlış teşhis koyuldu mu bir daha düzelmiyor şans işi biraz da bence geçmiş olsun zor bir durum

Hocam peki mesela sizin diğer avrupa birliği ülkelerinden traktör getirtme şansınız var mi? Orada bunun mevzuatı zor mu ? Türkiyede gümrük vergisi çok yüksel ve prosedürler uzun olduğu için kimse denemiyor bile. Google baktığımızda 40 50 bin euroya gerçekten çok güzel ikinci el traktörler var Almanya’da filan. Ben yerinizde olsam birtane John deere veya Fendt alırım almanlardan gümrük sorunu yoksa[emoji16]
Burda gümrük vergisi vs yok gidiyorsun istediği ni alıp geliyorsun problem yok vergi vs bişey yok serbest dolaşım var Almanya da iyi traktör ler var mobile.de diye site var oradan bakıyorum ama tanıdık biriyle gitmek gerekli belki sonra olabilir

IMG_1516.JPG

Sebebi ne?