Elinollar rulo balyalama

İyi forumlar arkadaşlar elibollar rulo balyalama ve paketleme makinesi hakkında bilgisi olan varmı acaba. Ayrıca daha küçük balyeleme ve paketleme yapabilen makinelerde tavsiye edebilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.
2e5a28792e3b26788eab8bff03a3e6cd.jpg

Fabrikası sandıklıda, çok güçlü bir firma. Rulo makinaları piyasaya daha yeni çıkıyor. Piyasada özellikle küçük çiftçiler küçük makina arıyor ama şu an sadece yurt dışı pazarında var.

Bu konu geçen yıl ayrıntılı işlenmişti. Artık yerli firmalar piyasadaki boşluğu farketti. Artık değişik markalarda piyasaya çıkmaya başlar diye düşünüyorum.

Bildiğim kadarıyla elibolların rulo balya makinasında haşbay sistemi yok.Mesela bi yonca silajı yapıldığında o silajı sökmek için bir tane motorlu testere gerekir herhalde.bence rulo balyada bu işin kralı krone comprima.

zaten satılığa çıkarmasını sebebide yapılan balyayı sökememek olması gerek.

• Beğen
Tepkiler: 10sero10
Elibolların makinesinin balyasının boyutlarından anlayacağınız kadarı ile küçük işletmeler için olanları düşünüyorum işletme ufak olunca tabi maliyetleri giderleri de az tutmamız gerekli tabi herşeyin iyisini kalitelisini kullanmak herkes ister. dediğim gibi ve tekrar söylüyorum elibolların makinesi kullanan varsa yorumlarını bekliyorum. Ayrıca yapılan ruloyu yem karma makinesine atıcam 100 beygirlik traktör parçalar o paketi o konuda şüphem yok yorumlarınız için teşekkürler halil bey

Bütün videoları izledim ancak hala soru işaretleri var kafamda kayhan ertuğrulun yaptığı balyanın ebatları büyük ayrıca bağlama grubu paketleme grubu ayrı buda tarlaya birden fazla gitmek demek iş uzuyo kayhan ertuğrulun değişken odalısı güzel ancak ruloya sarmıyo belki agromaster düşünülebilir bakalım kısmet artık

Elibolda sadece yas bağlanabiliyorsunuz inokulant haznesi YÖK ve haspaysızdır Kayhan Ertuğrul'da hepsi mevcuttur o yüzden Kayhan Ertugrul almak daha mantıklıdır

Dedikleriniz doğru ancak inokulant haznesini kendim koyabilirim o sorun değil bağladığı balyeler büyük kayhan ertuğrulun 600 kilo ile 1300 kilo arasında diyo bu büyüklük fazla daha küçük olması gerekli benim için 200 kg geçmeyecek şekilde olmalı ayrıca haşpay olmamasını istiyorum ürünü doğramak istemiyorum zaten yem karmada iyice ufalanıyolar samanı bile kıydırmıyorum bilmem anlatabildim mi saman olsun yonca olsun faydalı besinlerin %70 i zaten yaprağında samanı kıyıyoruz toz oluyo o yapraklar sıcakta gevriyo uçuyo gidiyo zaten ayrıca bir tarladan % 23 e varan daha fazla balya almak demek bu ticaretini yapmıyorum bu işin sadece bilinçli bir şekilde kendi işimi devam ettirmek istiyorum.

Batuhan rulo lazım haşbaysız olacak küçük balya olacak istediğim özelikller bunlar

Gaspardo Maschio üretimi olan feraboli markası var onada bakabilirsiniz işinize göre haşbaylı veya haşbaysız almak sizin tercihiniz çok fazla bir hp gücü de istemiyor zaten değişken odalı hemde olurda ilerde hayvan sayısı artar işler çoğalır daha büyük balyada yapabilirsiniz şöyle pdf olarak link vereyim bakın
Extreme 265 LT modeli haşbaysız olan
http://www.maschio.com/assets/Uploads/Leaflet-265-LT-LTC-2014-09-W00226322R-EN.pdf

Buda sıfır fiyatı internette bulduğum tabi bayiden bayiye fiyatlar değişebilir

https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-rulo-balya-yas-ve-kuru-basar-458324220/detay