Elektriksiz yere damlama

Merhaba 30 dönümlük narenciye fidanligim var bu sene 4 yaşında oldu bu zamana kadar 4 Luk çakma boru ile 13 HP lombardini motor yetiyordu ama artık kuraklığında etkisiyle basınç çok düştü yetmiyor ve sürekli getir götür yaptığım için yoruldum çünkü bulunduğumuz yerde elektrik yok ve hırsızlığın çok olduğu bir yer.bana sabit birakabilecigim calinamayacak ve güzel su alabileceğim bir yol gosteririmisiniz

Damlama hortumları çift sıraysa tek sıraya düşürüp deneyebilirsiniz, alternatif olarak güneş panelli sulama sistemleri olabilir ama maliyet hesabını iyi yapmak lazım, 30 dönüm az yer değil, sanki milli pompa ve traktör size daha iyi çözüm olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emrahyag
Bende toplamda 17 dönüm kadar yer var, haftada 1 gün bağlarsın traktörü kalan günlerde de diğer işlerini yaparsın, kamyon motoru çok yakıyor diye biliyorum.
Sizde ne var? Mandalina mı portakal mı?

Bende 17 dönüm mandalina var, yan tarafına 20 dönüm kadar portakal diktim bu sene, milli pompada basınçlı fan varsa 30 dönüm yere tek seferde basacaktır.(tabi su durumuna bağlı, benim orada 8lik su çıkar ama bendeki milli pompa 5lik)

Sizin portakalın cinsi nedir?

• Beğen
Tepkiler: Emrahyag
Fukumoto var bnde de lombardini kullanıyorum mobil şekilde getir götür yapıyorum zamanla her yerde çatlak vs oluyor yolda sallana sallana sabit bir sistem istiyorum fakat hirsizlik vs çok oluyor ondan dolayı korkuyorum 4 Luk boru var bnde buna göre milli pompa vs uygun olur mu açıkçası bende acemiyim biraz,sizde hangi cins var?

Bende erkenci mandalin var(mihowase -para etmiyor ama)
Yeni diktiğim bahçe navelina ve cara cara, ileride hangisi para etmezse onu sökeceğim. Milli pompa işini görür bence, bahçenin yakınında ev olsaydı 220 v ile çalışan dalgıç da iş görürdü.
Briketten oda gibi birşey de yapılıp içinde muhafaza edilebilir götür getir yapmamak için.

Fukumoto var bnde de lombardini kullanıyorum mobil şekilde getir götür yapıyorum zamanla her yerde çatlak vs oluyor yolda sallana sallana sabit bir sistem istiyorum fakat hirsizlik vs çok oluyor ondan dolayı korkuyorum 4 Luk boru var bnde buna göre milli pompa vs uygun olur mu açıkçası bende acemiyim biraz,sizde hangi cins var?
hocam yerınız nerede sizin ?
sizin damalmalar basınc ayarlı degil mi ?
nasıl 2 gunde sularsınız yanlısınız var
tüm tarlayı komplede basarak 7-8 saat bıle sıze yeter

Hocam bahçe hadırlı Akkapı tarafında ilk başlarda yetiyordu tabi şu an bahçe 5 yaşında oldu temmuz ağustos oldu mu basınç çok düşüyor.su an bahçenin kenarından yüksek gerilim direği koyacaklarmis acaba burdan trafo yardımıyla elektrik verirler mi dalgıç pompa icin
hocam damalama hortumun kaç litre debi ayarlı ? basınç ayarlı mı ?
trafo alırsan ücretiyle elektrik tabi verilir.
8 saat yetmiyor diyprsan haftalık yerıne 5 günde bir su verin

Bende 8 yaşında mihowase var, haftada 12 saat su veriyorum, fazla mı oluyor?
(2Lt 50cm basınç ayarlı damlama var)
Neye göre belirliyorsunuz ne kadar su vereceğinizi?

Son düzenleme:
Hocam şöyle anlatayım,bende 13 HP lombardini var işimi görmüyor artık getir götür olduğu için sürekli arıza yapıyor daha sabit bir sisteme geçmek istiyorum hırsızlık çok oluyor motoru kulübe yapıp sabit birakamoyorum çakma boru 4 Luk elektrik yok yüksek gerilim geçecek yakından trafo ile alırsın diyorlar elektrik kaç volt vs lazım bilmiyorum teknik bilgim yok 4 Luk boruya dalgıç inmez diyorlar mecbur yeni boru mu caktirmam lazım onu da bilmiyorum

Son düzenleme:
8 yaşında agaç yüke binmiştir. 12 saat yeterlidir ancak topragı görmeden bir sey diyemem
Suyu toprak yapısı, agaç cinsi ağaç yaşı kullanılan sulama tipi damlama hortumu meyve tutumu iklim şartları vs vs cok etken var
Bende 8 yaşında mihowase var, haftada 12 saat su veriyorum, fazla mı oluyor?
(2Lt 50cm basınç ayarlı damlama var)
Neye göre belirliyorsunuz ne kadar su vereceğinizi?

Hocam şöyle anlatayım,bende 13 HP lombardini var işimi görmüyor artık getir götür olduğu için sürekli arıza yapıyor daha sabit bir sisteme geçmek istiyorum hırsızlık çok oluyor motoru kulübe yapıp sabit birakamoyorum çakma boru 4 Luk elektrik yok yüksek gerilim geçecek yakından trafo ile alırsın diyorlar elektrik kaç volt vs lazım bilmiyorum teknik bilgim yok 4 Luk boruya dalgıç inmez diyorlar mecbur yeni boru mu caktirmam lazım onu da bilmiyorum
hocam sen açık kanaldan mı alıyorsun suyu dalgıçtan mı ?