Elektrikli Çit Kullanan Var mı

İyi günler hayvanlarımı bağlı sistemden serbest sisteme geçireceğim. Çit yapmayı düşünüyordum elektrikli çit aklıma geldi. İnekler üzerlerinden atlıyor mu ev elektriği ile mı yoksa akü ile mı çalışıyor Kullananlar var mı görüşleri ve önerileri nelerdir.

Ev elektriģi adaptörlü olan akülü güneş enerjili olanlarida var
Ben ev elektriği adaptörlü kullaniyorum
Hayvanlar tadını alirsalar ahirin içine sebze bahçesi yapip araya elektirk li çit yapıp koruyabilirsin
Tadini bilmez tanimaz iseler sıkıntı olabiliyor uzerinden geçiyor lar bilmeden ilk tanışma önemli bir daha dikkat ediyorlar
Ilk tanıma ve görme icin telin üzerine aralıklı poşet gubi şeyler bağlayanlar oliyor
Bizim bölgede cok yaygın kullanılır küçük baş büyük başta

bizde kullanıyoruz 220 v adaptör ile. otlara teması ve zemine teması olmaması lazım tellerin. önlem almak lazım. ben bunun yerine demir borular ile çevrelenmesi taraftarıyım. elektrik gittiğinde yada bir hayvan diğer hayvanı itelerse bazen telleri koparabiliyorlar. biz 5-6 ayda bir çiftliğin etrafından inek toplayabiliyoruz çoğu zaman düve :)

bizde kullanıyoruz 220 v adaptör ile. otlara teması ve zemine teması olmaması lazım tellerin. önlem almak lazım. ben bunun yerine demir borular ile çevrelenmesi taraftarıyım. elektrik gittiğinde yada bir hayvan diğer hayvanı itelerse bazen telleri koparabiliyorlar. biz 5-6 ayda bir çiftliğin etrafından inek toplayabiliyoruz çoğu zaman düve :)
Teşekkürler ederim

Hayvanlar tadını alirsalar ahirin içine sebze bahçesi yapip araya elektirk li çit yapıp koruyabilirsin
Tadini bilmez tanimaz iseler sıkıntı olabiliyor uzerinden geçiyor lar bilmeden ilk tanışma önemli bir daha dikkat ediyorlar
Ilk tanıma ve görme icin telin üzerine aralıklı poşet gubi şeyler bağlayanlar oliyor
Teşekkürler ederim

Bir tanıdığımız denemişti fakat hayvalar her defasında telleri koparıp kaçıyorlardı. Sonunda vazgeçti. Fakat yan köyde çok yaygın kullanılıyor. Hatta hayvanlar öylesine alışmış ki istedikleri bölgenin etrafına birkaç çıta dikiyorlar ve üzerlerinden tek katlı kırmızı bir ip dolaştırıyorlar. Bütün gün hayvanlar o çevrili bölgede sorunsuz kalıyor.

Yakınımda pek görmedim küçükbaşlarda, özellikle koyunlar sorun olmuyor mu?

Bir tanıdığımız denemişti fakat hayvalar her defasında telleri koparıp kaçıyorlardı. Sonunda vazgeçti. Fakat yan köyde çok yaygın kullanılıyor. Hatta hayvanlar öylesine alışmış ki istedikleri bölgenin etrafına birkaç çıta dikiyorlar ve üzerlerinden tek katlı kırmızı bir ip dolaştırıyorlar. Bütün gün hayvanlar o çevrili bölgede sorunsuz kalıyor.

Yakınımda pek görmedim küçükbaşlarda, özellikle koyunlar sorun olmuyor mu?
Bizde küçük baştada yaygın kullaniloyor uygun mesafe iki sıra çekilirse iyi olur
Bende renkli tel kullaniyorum görünmesi icin daha iyi
Bir kere tadini alirsa elektrik olmasada hayvan korkuyor

• Beğen
Tepkiler: Endaz
Elektrik işi yağmurlu yerlerde tehlikeli oluyor.
Kaşıma makinesi üzerine yağmur yağınca hayvan elektriğe kapılmıştı.
Her 2,5 metre arayla boru direk dikip 180 cm yükseklikte çeşanla kapatmayı tercih ettik.
Bahçeye yabancı köpek gelip hayvanları ürküttüğünde 1,5 metre yükseklikte kapıda hayvan askıda kalmıştı.
Binaenaleyh, hayvanınızın cinsine göre cesaret edemeyeceği bir yükseklikte , 2 metre gibi de olabilir bir ağıl yapılabilir.

Elektrik işi yağmurlu yerlerde tehlikeli oluyor.
Kaşıma makinesi üzerine yağmur yağınca hayvan elektriğe kapılmıştı.
Her 2,5 metre arayla boru direk dikip 180 cm yükseklikte çeşanla kapatmayı tercih ettik.
Bahçeye yabancı köpek gelip hayvanları ürküttüğünde 1,5 metre yükseklikte kapıda hayvan askıda kalmıştı.
Binaenaleyh, hayvanınızın cinsine göre cesaret edemeyeceği bir yükseklikte , 2 metre gibi de olabilir bir ağıl yapılabilir.
bazı sığırlar gerçektende enteresan , gözü kararttımı yapamayacağı şey yok. bizde de bi düve ilk doğurduğunda sağım koridoru demirleri 1.5 -18 gibi üstünden atlayıp erkek padoğuna geçti sonra ordan da tekrar baska bir kapıdan atlayıp çiftliğin avlusuna çıktı. süper inek demiştik ona. bazen hızını alamayığ düz duvara belki yıkarım diye atlıyorlar :D
tabi bunlar yılda yada 2 yılda bir oluyor:D