EKSANTRİK MİLİ

Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim. 2018 8095 var 1000 saatte silajda hararet kırmızıya dayanıyor, birkaç oynama yapalım diyoruz. Eksantrik mili de bunlardan biri. Bildiğim kadarıyla bizim motorların üzerinde 43.5 eksantrik varmış. Çok samimi olduğumuz iki tamirci arkadaşımız var aynı sanayide. Birisi diyor 42 eksantrik takalım, diğeri diyor 44 eksantrik takalım. İşin garip tarafı her ikisinin de silajda çalışan eksantrik attırmış müşterileri var ve hepsi de memnun. Yani 44 taktıran da memnun 42 taktıran da. Eksantrik işinin başka püf noktası var mı bilmiyorum, bu yüzden tereddütteyim. Sonra istediğimiz randımanı alamazsak ben sana demedim mi dediklerinde çok utanırım diğerinin dediğini yaptığım için. Bilgiler ve yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Bir sistem var turbo harici takılıyor turbo yine aynı arkadaş yapıyor bir çok traktor ve diğer araçlarda mükemmel sonuç veriyor yakıt düşümü ve güç artışı td 100 takıldı 28 goble ile daha önce boğulurken şimdi yok gibi gidiyor özelden yazarsanız görüşürüz kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim. 2018 8095 var 1000 saatte silajda hararet kırmızıya dayanıyor, birkaç oynama yapalım diyoruz. Eksantrik mili de bunlardan biri. Bildiğim kadarıyla bizim motorların üzerinde 43.5 eksantrik varmış. Çok samimi olduğumuz iki tamirci arkadaşımız var aynı sanayide. Birisi diyor 42 eksantrik takalım, diğeri diyor 44 eksantrik takalım. İşin garip tarafı her ikisinin de silajda çalışan eksantrik attırmış müşterileri var ve hepsi de memnun. Yani 44 taktıran da memnun 42 taktıran da. Eksantrik işinin başka püf noktası var mı bilmiyorum, bu yüzden tereddütteyim. Sonra istediğimiz randımanı alamazsak ben sana demedim mi dediklerinde çok utanırım diğerinin dediğini yaptığım için. Bilgiler ve yorumlar için şimdiden teşekkürler.
Aleyküm selam
Üstadım hararetle eksantirigin alakası yok onu söyleyim önce
Sonrasında ise güç arttırımına gidecek olursan o motor krank kırabilir büyük ihtimalle
Tümosanın son motorları zaten hırçın ama dayanıksız kaldıramayabilir

Ben 44mm olan eksantrik milini 42 mm e değiştirdim ustayı dinledim şuan işin mantığını anlayınca tekrar 44mm taktıracağım 2mm emisyon kayıbı sadece yakıtı ve çekişi de düşürür yani yaksın çeksin diyorsan 44mm e eksantrik ve pompa lda ayarı yaptır ama tasarruflu olsun yakıt az olsun bi tık yüksek devirde çalışırım pullukla 8dk lık yeri 9-10dk da hat başına varayım yakıtım az olsun dersen sorun yok ozaman 40mm taktır yakıttan tasarrufun olur