Ekim yapmak için traktör seçimi

Jantlardan iz açıklığı ayarı yapılabilir. 5095m traktörde jantların ve jant aynalarının iç-dış/ters-düz edilmesiyle teker iz açıklığında 4 farklı kombinasyon var

6 sıralı, 70\45kaydırmalı, gübresiz makine 5095m traktörün önünü tartıyor.askı pozisyonunda dümenleme kabiliyeti azalıyor, sıra girişlerinde hizayı uzaktan alarak gelmek gerekiyor
sıra başlarında tek teker freniyle dönenleri gördüm ama tercih edeceğim bir manevra şekli değildir
Traktöre bu sezon 6x50kg ön ağırlık ekleyeceğim.
Ön aks ağırlığı ve dingiller arası mesafesi çok olan modeller ekim için daha uygun
Başak 2075 s ile en rampa diyebiliceğim yerde 6 sıra 45cm gübreli gaspardo ile ekiyor köyden birisi buna bende çok şaşırmıştım
Bizim buralarda bir gariplik olsa gerek:)
70-56 1993 model tek çeker ile kurt 5 li gübreli 45 cm ile ekim yapıyor ama öne 350 kg ağırlık var rampada da biraz hidrloği kaldırıp ekiyor

Ben ls90 plus almayi planlıyorum 6 sıra 45 cm gübreli kurt makina için ancak bazı kronik hataları olduğunu ve case ile aynı randımanda gidemeyecğini söylüyorlar.

sanırım haklılar case jx65c 2015 model 4700 saate sadece debriyaj balatasını değistirdik 3600 de
Şeytan kulağına daha bi arızası yok bana böyle bişey lazım eğer makinayı büyütürsem tavsiye eder misiniz lsyi seçeneklerim arasında 80.4 lük kıymet90 lüks. Td80d td85d jx80 pro daha düşük ihtimal john deere 5075 veya 5625

Ls'yi piyasa malı olmadığı için tercih etmezdim.
traktörü değiştirmek yerine ön ağırlığını çoğaltma ya da ön ağırlık kaidesini uzatmayı düşünmez misin

Resimler ve ekler

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    11.2 KB · Görüntüleme: 13
Ls'yi piyasa malı olmadığı için tercih etmezdim.
traktörü değiştirmek yerine ön ağırlığını çoğaltma ya da ön ağırlık kaidesini uzatmayı düşünmez misin
Fena fikir değil eğer beklediğim kadar ağır gelmezse denerim
Zannımca makina büyük gelicektir. Ama sonuçta hibe desteklemesinden yararlanırsak makina gelecek

traktörlerin ferrarisi caseler çok iyi ancak ferrari gibi çok pahalılar keşke daha ucuz olsa da bi 120c alabilsek

Daha iyi üretmek için her türlü çabayı sarf edebilmek mutluluk verici
Umar bu sene çifçimize hayırlı bereketli gelir

• Beğen
Tepkiler: Mmurat