Ege gübre 20.20.0 kükürtlü çinkolu kompoze

Ege gübre 20.20.0 kükürtlü çinkolu kompoze gübre taban gübresi olarak buğday da kullanan var mı arkadaşlar ben igsaş bagfaş süper Kompoze gübre kullandım bu yıl gübre bayisi bu gübreyi önerdi kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum

Resimler ve ekler

• IMG_20190724_180922.jpg
    IMG_20190724_180922.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 198
  • Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Mısır için geçen yıl bu gübreyi kullandım, memnun kaldım. Küçük siyah taneli çok akışkan bı gübre, Mibzerci normal kök gübresi ayarı yaptı, normalden fazla attı bı tarlayı.
Senesine mi rastgeldi kesin bilmemekle beraber 20.20 de potasyum olmadığı halde mısır yaprakları potasyum eksikliği göstermemişti. Bu sene 13.24.12 potasyumlu diye kullandım fakat mısır yaprakları potasyum eksikliği gösteriyor. Esas sonuç hasatta olacak ama şimdilik gözlemlerim bu.
Sonuç olarak asla kötü gübre değil.

Içerik olarak toros gübrenin süper 20.20 gübresiyle eşit olmasına karşılık fiyatı daha uygun görünüyor. 400-500 kg'a varan verimler için bu gübreden en az 25 kg/da kullanarak sağlıklı bir bitki gelişimi sağlanabilir. Yalnız hedef verim 500 kg'ın üzerindeyse tabiki dap kullanılmalıdır. Zira taban gübrelerindeki amonyum (nh4) azotunun yoğunluğu, tohumun çimlenmesi üzerine olumsuz etkiler yaratabiliyor.

Mısır için geçen yıl bu gübreyi kullandım, memnun kaldım. Küçük siyah taneli çok akışkan bı gübre, Mibzerci normal kök gübresi ayarı yaptı, normalden fazla attı bı tarlayı.
Senesine mi rastgeldi kesin bilmemekle beraber 20.20 de potasyum olmadığı halde mısır yaprakları potasyum eksikliği göstermemişti. Bu sene 13.24.12 potasyumlu diye kullandım fakat mısır yaprakları potasyum eksikliği gösteriyor. Esas sonuç hasatta olacak ama şimdilik gözlemlerim bu.
Sonuç olarak asla kötü gübre değil.
Aynen kardeşim geçen sene 13_24_12 kinden bende mısırda kullandım hiç bir fark göremedim klasik 20_20 kükürtlü daha güzel

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı