Dünyanın Traktörle Çekilen ilk Pamuk Toplama Makinesi...

Ynt: Dünyanın Traktörle Çekilen ilk Pamuk Toplama Makinesi...

mcanbaz link=topic=1275.msg479350#msg479350 date=1322687145' Alıntı:
haklısın arkadaşım Konya sanayi baya iyi ziraat ekipmanı konusunda, amacım polemiğe girmek değil o iyidir bu iyidir diye ben kullanan arkadaşlardan fikir istedim sadece. yerli malı pamak ta var fakat traktörün akslarını genişletmek gerekiyor o makineyi takmak için, traktöre döndürmek için kısaltmak gerekiyor. bu her işlem sanayi de 500-600 tl gibi bir rakama yapılıyor yani taktır söktür 1000-1200 tl her sezon söküp takılan cihaz daha mantıklı bu durumda. önerisi olan dememiştim konu başlığına,kullanıcısı olan arkadaşlar demiştim siz kullanıyor musunuz?
ben size karşılık yazmadım konu geneline yazdım.bilmiyorum kullanmadım anlamam ama aynı mantıkla çalışan çok makına var.

anayurtlu 3105d link=topic=1275.msg479360#msg479360 date=1322687847' Alıntı:
ben size karşılık yazmadım konu geneline yazdım.bilmiyorum kullanmadım anlamam ama aynı mantıkla çalışan çok makına var.

doğrudur. amaç en mantıklısını en ekonomik olanını bulmak. bu makineyle ilgili arkadaşların yorumlarını bekliyoruz. bu arada çok sayıda pamukçu arkadaş yok galiba burada...

pamuk hasadını pek bilmem. ben eskişehir ' liyim. burada pamuk yok. bu makina Eskişehir ' de hisarlar A.Ş firmasında üretiliyor. bir kaç kullanıcının yorumunu dinledim. bu pamuk hasat makinalerında elde edilen pamuğun temizliği çok önemliymiş. o traktöre montajlanan makinalar ile JD nin yaptığı makinanın hasat ettiği pamuk arasında temizlik olarak çok fark varmış. John deere işçi yardımı ile elle toplanan mahsül ile aynı temizlikte yapıyormuş hasadı.
hisarlarda bir çok arkadaşım var çalışan. tam kapasite çalışıyorlarmış ama yinede siparişleri yetiştiremiyorlarmış.