Döner Platform Traktörler

Herkese merhaba siteye yeni kayıt oldum konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
Ben döner platformlu traktör almak istiyorum. 120-150 bandında var ama bütçem o kadar değil. Antonio Carraro ve Ferrari hariç döner platform olan traktör var mı ? Bilenler aydınlatırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

merhabalar,öncelikle kullanım amacınızı belirtseniz daha iyi bir tavsiyede bulunabiliriz.

bildiğim kadarıyla,reverse drive(geri sürüş) özelliği yüksek hp traktörlerde ve avrupa valtralarda oluyor,ayrıca ters kepçelerede o işi yapıyorlar ama tek iş için kullanılıyor.Bahsettiğiniz örneklerdeki traktörlerden anladığım kadarıyla bahçe işiyle uğraşıyorsunuz,hangi ekipmanları çalıştırıcaksınız ve ön pto iş görmez mi?

merhabalar,öncelikle kullanım amacınızı belirtseniz daha iyi bir tavsiyede bulunabiliriz.

bildiğim kadarıyla,reverse drive(geri sürüş) özelliği yüksek hp traktörlerde ve avrupa valtralarda oluyor,ayrıca ters kepçelerede o işi yapıyorlar ama tek iş için kullanılıyor.Bahsettiğiniz örneklerdeki traktörlerden anladığım kadarıyla bahçe işiyle uğraşıyorsunuz,hangi ekipmanları çalıştırıcaksınız ve ön pto iş görmez mi?
Hocam teşekkür ederim cevapladığın için. Ben nohut biçme makinesi için kullanacağım. Oldukça hafif bi makine . Yani çok güçlü bir traktör aramıyorum. 200 dönüm yer olduğu için arkaya dönüp durmamak için uygun bi döner platformlu traktör arıyorum en fazla 60-70-80 bin civarinda. Antoniolar var ama çok hızlı satılıyor yetişemiyorum. Bende başka markalar varsa bakmak için sormuştum

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci34
Hocam teşekkür ederim cevapladığın için. Ben nohut biçme makinesi için kullanacağım. Oldukça hafif bi makine . Yani çok güçlü bir traktör aramıyorum. 200 dönüm yer olduğu için arkaya dönüp durmamak için uygun bi döner platformlu traktör arıyorum en fazla 60-70-80 bin civarinda. Antoniolar var ama çok hızlı satılıyor yetişemiyorum. Bende başka markalar varsa bakmak için sormuştum

sanırım bu resimdeki makine vb için istiyorsunuz,200 dekar çok büyük bir alan değil antonio carraro vb traktörü sadece bu iş için bağlamak bence saçma olur. ki o traktörler pek kullanışlı değil.

Pek bilgi vermemişsiniz başka arazi işliyormusunuz? şuan traktörünüz varmı bilmiyorum ama kuyruk mili + ön pto işinizi görebilir.Şahsen ben olsam 200 dekar bir tarla için o kadar yatırım yapmam,çevrede ön ptolu traktör varsa yılda 1-2 gün kiralarım.

üyelerden de daha net cevap almak adına biraz daha bilgi eklemenizi tavsiye ederim,çift sürecekmisiniz? toprak nasıl kuru tarım mı? hangi ekipmanlar kullanılıyor? kabin-klima?

Resimler ve ekler

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    279.8 KB · Görüntüleme: 28
Ferrari,antonio vb modelleri bursa-manisa meyveciliğin yaygın olduğu şehirlerin galerilerinden bulabilirsiniz,genelde sahibindene yüklemeden aracılar satın alıyor..Dediğim traktörlerin sağlamlığından ve iş görmesinden şüpheliyim,videoları bende çok iyi bir intiba bırakmadı.

Bir başka fikir önerisi olarak şu olabilir. 70-56 tarzı platformu geniş olan bir traktörün koltuğu ters çevrilebilir. Direksiyonu ise 2-3 ara aparat ile bir şekilde yönlendirebilirsiniz.Anladığım kadarıyla zaten debriyaj-fren-gaza ihtiyacınız olmayacak sadece sırayı tutturmanız yeterli.

işini düzgün yapan bir tornacı bence bu işi direksiyon mili ile çözebilir.