Domates tohumu mu, fidesi mi?

Ynt: Domates tohumu mu, fidesi mi?

ENES4422 link=topic=82028.msg974815#msg974815 date=1424719603' Alıntı:
Tohumdan ekeceksin sonra aktaracaksın vs... Hangi cins yapacaksan onun fidesini al dik daha pratik daha güzel...

Haklısın abi, düşününce fide almak daha mantıklı geldi.

Fide çeşitlerini araştırayım en iyisi. İnternetten satışlarda belli bir sayının altında alamıyoruz. Artık Ankara ' da bizzat gidip alacağım sanırım.

cemal bey selamün aleyküm ben yeni üyeyim kapadokyadan senin kavun karpuzları defalarca izledim yazılarını okudum ama istediğim bilgiyi alamadım benhobi olarak her çeşit sebze dikiyom damlama kar amaçlı değil yensin içilsinturistler çok uğruyor ikram ediyorum fotoğraf çekiyorlar beraber kahfaltı yapıyoruzmemnunoluyorlar bende çok foto var fakat yüklemesini bilmiyorum bu sene inşallah senden daha iyi sebze yetiştirmek için bilgine ihtiyacım var damlamaya hangi ve ne kadar gübre ve kaç günde sulama bu konularda yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkür

NANAYUSTA link=topic=82028.msg974892#msg974892 date=1424727011' Alıntı:
cemal bey selamün aleyküm ben yeni üyeyim kapadokyadan senin kavun karpuzları defalarca izledim yazılarını okudum ama istediğim bilgiyi alamadım benhobi olarak her çeşit sebze dikiyom damlama kar amaçlı değil yensin içilsinturistler çok uğruyor ikram ediyorum fotoğraf çekiyorlar beraber kahfaltı yapıyoruzmemnunoluyorlar bende çok foto var fakat yüklemesini bilmiyorum bu sene inşallah senden daha iyi sebze yetiştirmek için bilgine ihtiyacım var damlamaya hangi ve ne kadar gübre ve kaç günde sulama bu konularda yardımına ihtiyacım var şimdiden teşekkür
aramıza hoş geldiniz öncelikle
konularda cevap gözden kaçmış olabilir kusura bakmayın öyle durumda özel ileti göndereblirsiniz
damlama tek yıllık 2300 mt 250 tl
sebzede dekara 50 kg 20.20.0 kullanıyoz dabanda
üzerine damlamadan üre seker 33 nitrat çiçekleme zamanına kadar
ondan sonra map yanı fosfor döl tutması için
ondan sonra damlama gübresi 15.15.15-20.20.20.
olgunlaşma zamanı sadiçe patasyum nitrat
karpuzda fideler starburs
kavun konak f1
domates hazar f1

hele bir yaz gelsinde çok yazışırız şimdiye kadar dabana bende 20 20 birazdagüvercin gübresi o kadar allah ne verirse bir daha gübre atmıyordum bu senin dediğin gübreler suda eriyen 50 kiloluk torbalarmıs yosa 25 kiloluk suda eriyen gübremi bizim burda her gübreyi bulamassın benim karpuzlar bazen yamuk oluyor kavunddada aynı tahminim kalsiyum eksikliği varcan nitrat pril soruyorum satıcı hiç duymadım diyor

NANAYUSTA link=topic=82028.msg974914#msg974914 date=1424729113' Alıntı:
hele bir yaz gelsinde çok yazışırız şimdiye kadar dabana bende 20 20 birazdagüvercin gübresi o kadar allah ne verirse bir daha gübre atmıyordum bu senin dediğin gübreler suda eriyen 50 kiloluk torbalarmıs yosa 25 kiloluk suda eriyen gübremi bizim burda her gübreyi bulamassın benim karpuzlar bazen yamuk oluyor kavunddada aynı tahminim kalsiyum eksikliği varcan nitrat pril soruyorum satıcı hiç duymadım diyor
damlama gübresi 25 kg tarım kredi ve pancar kop. temin edebilirsn

ELPRESACANARİO link=topic=82028.msg974882#msg974882 date=1424726183' Alıntı:
Haklısın abi, düşününce fide almak daha mantıklı geldi.

Fide çeşitlerini araştırayım en iyisi. İnternetten satışlarda belli bir sayının altında alamıyoruz. Artık Ankara ' da bizzat gidip alacağım sanırım.

Miktar ne kadar bilmiyorum ama firmalar özel karton kutularda Antalya ' dan direk Van ' a fide gönderiyorlar. Hemde bütün sebze fideleri çeşitlerinden. Sipariş verdiğinde sana da gönderirler.